Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik velem így a...

Miért viselkedik velem így a nővérem? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
A nővérem(31) és én(26/L) nagyon közel álltunk egymáshoz gyerekkorunkban. Már egy jó ideje nagyon furcsán viselkedik velem, minden mozdulatomba beleköt, direkt nekem jön, meglök a lépcsőn, beszól nekem, szándékosan begáncsol és mikor elesem miatta, kinevet. Ezeket csak akkor csinálja, mikor átmegyünk a szüleinkhez hétvégenként. Egyszer el akartam hívni kávézni, erre azt mondta, nem akar velem találkozni, nincs szüksége rám, ezekután nem hívtam, csak nagyon ritkán, nem is találkozunk, csak hétvégenként a szüleinknél. Mikor megkérdezem mi a baj, vagy hogy esetleg haragszik-e rám valamiért, azt mondja nem, egyszerűen csak nem kíváncsi rám. Fiatalabb korunkban minden rendben volt, mindent megbeszéltünk egymással mindent együtt csináltunk, de mióta külön élünk, nem is foglalkozik velem. Megértem, hogy élni szeretné a saját életét, én is élem a sajátom, de miért gonosz velem? Sosem ártottam neki, nagyon szeretem őt, nagyon rosszul esik, hogy így viselkedik velem. Szerintetek miért lett ilyen, és mit tehetnék azért, hogy kicsit jobb legyen a viszonyunk?

2018. nov. 14. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Azt teheted, hogy elé állsz és elmondod azt, amit itt leírtál. Elmondod neki, hogy megérted, hogy nem kíváncsi rád, bár nem tudod miért és megkérded tőle, hogy mi szükség van arra, hogy gonoszkodjon, hiszen már mind a ketten felnőttek vagytok.
2018. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltal, 2x is...mind két alkalommal csak ellökött és kiabálni kezdett velem, hogy ne mondjam meg neki, hogy ő mit csináljon, nem érdeklem őt és hagyjam békén.
2018. nov. 14. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rád irigy, féltékeny valami miatt? Nincs valami, ami miatt úgy érzi, hogy neked jobb, mint neki, és vele igazságtalan az élet hozzád képest?

Nekem ez jutna eszembe az ilyen viselkedésről. Ok nélkül nem lesz valaki ilyen szemétkedő, ha elhidegülnek a testvérek, akkor is max közömbösség lenne normális.

2018. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire lehetne féltékeny. Kinézetre nagyon hasonlítunk egymásra, alkatilag is, ő talán egy-két centivel magasabb, és lehet, hogy én egy picivel vékonyabb vagyok meg izmosabb, de ez egyáltalán nem feltűnő, max akkor, ha fürdőruhában vagyunk, de akkor sem látványos a különbség. Mindketten ugyanúgy zenével foglalkozunk, de egyikünk sem sikeresebb a másiknál. Nekem nincs párom neki sincs, nincs több barátom mint neki, nincs jobb munkám, nincs semmi, ami miatt féltékeny lehetne, szerintem.
2018. nov. 14. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy szereted és bármikor kereshet, ha úgy gondolja, utána semmi, te ne keresd. Nem kell erőltetni.
2018. nov. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van baja, hanem saját magával, de te vagy a legkönnyebb célpont, akin a dühét kitöltheti.

Talán, hogy 31 évesen egyedül van, vagy a munkahelyén nem mennek jól a dolgok, bármi baja lehet, de ez nem indok arra, hogy lelökjön a lépcsőn.

Vagy megvéded magad, vagy elkerülöd.

Mivel nem miattad lett ilyen, ezért te nem is tehetsz semmit, hogy jobb legyen a kapcsolatotok.

2018. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen kedves lánynak tűnsz pedig. Én egyszer meg próbálnék vele őszintén, komolyan beszélni, ha arra nem vevő, akkor megszakítanám vele a kapcsolatot. Én nem keresném, de ha ő keresne hogy bocsánatot kérjen vagy megbeszéljük, arra nyitott lennék.
2018. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm szépen! Nem szeretném vele megszakítani a kapcsolatot, nagyon szeretem őt, fontos nekem. Nem hiszem, hogy valaha bocsánatot kérne, szerintem ő nem érzi, hogy ez nekem mennyire rosszul esik. Próbáltam vele beszélni 2x is, még a szüleimmel is beszéltem, ők azt mondták felnőtt vagyok, oldjam meg egyedül. Reménytelennek tűnik a helyzet, ötletem sincs mit tegyek.
2018. nov. 15. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincsen semmi közös bennetek,a vérvonalon kívül.Legalább is a nővéred szerint.Hagyd meg őt ebben a hitében!Saját tapasztalatomból beszélek,visszagondolva a múltunkra.

De ez már lezáródott.Én nem pincsikutyázok,de örökre nem határolom el magamat tőle.Talán egyszer....

2018. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!