Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinalnatok egy ilyen...

Mit csinalnatok egy ilyen testverrel?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a testvéremet, attól függetlenül, hogy külön nőttünk fel. Vele voltam az elmúlt 15 évben, ott segítettem, ahol csak tudtam. Nekem is szükségem lett volna rá az elmúlt másfél évben, de ha én nem kerestem, ő magasról leszart. Volt, hogy az üzenetemet is 1 hét volt, mire megnézte. Azóta szabadkozik, hogy ezért meg azért volt ez így. Ezt én elengedtem, világossá vált, hogy ő csak a szavak embere, de nem lehet rá számítani. Haragot nem éreztem, csalódtam, de attól még szeretem. Beszélünk telefonon, talalkozgatunk, nekem is jól esik egy kicsit valakivel beszélnem, vagyis csak jól esne, mert ő egyáltalán nem kíváncsi az én mondandómra. Ha kérdez is valamit, utána megint magára tér ki, es mindig ugyanaz a téma (leginkább panaszkodik), sajnaltatja magát). Milliószor hallgatom végig, hiába mondom, hogy igen, ezt már mondtad, nem érdekli. Panaszkodik mindenre, hiába kézenfekvő a megoldás, semmi nem jó, még ő sértődik meg. Amennyire peldakepemnek tartottam pár évvel ezelőtt, most akkorát fordult az egész. Egyszerűen leszivja az energiámat, és bosszant, a viselkedése. Szeretem, de nagyon egyoldalunak érzem a kapcsolatunkat, es ha visszagondolok az elmúlt 10+ évre, mindig is ilyen volt, csak baromi fiatal voltam és nem lattam. Nem szeretném vele a kapcsolatot megszakítani, de nagyon fárasztó vele.

2023. jan. 2. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod megszakítani a kapcsolatot, legalább mellőzd a vele való beszélgetést. De neked is meg kell tanulnod, hogy ha leszívja az energiádat, akkor ne függj tőle, mivel nekem a kérdésedből az jött le, hogy kapcsolatfüggő vagy.
2023. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus kiskedvenc gyerek: nem tanulta meg soha hogy nem róla szól minden. Nem erőltetném a találkozásokat. Ha ő keresne, előadnám én is valamelyiket az ő kifogás-tárából.
2023. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek kevesebbet beszéglettek stb, aztán önmagától fellazulnak a dolgok.
2023. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet beszélnék és kevesebbet találkoznék vele, ha úgy érezném, hogy leszívja az energiámat és hosszabb távon azt látnám, hogy egyáltalán nem kölcsönös a kapcsolatunk.


Helyette inkább azokra a baráti kapcsolataimra szánnék több időt, ahol oda-vissza működik a másik iránti érdeklődés, meghallgatás, szükség esetén segítség, támogatás.


Ha panaszkodik, nem adnék kéretlen tanácsot, mindig csak kérdezném, hogy mit tesz az adott helyzet megoldására, mint változtat, hogy jobb legyen a helyzet, megszűnjön egy probléma, stb.

2023. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fhu, de nem bírom az ilyen embereket. Akiknek bármit lehet mondani, magukra terelik a szót. Amikor éppen elmondanád neki az egyik problémádat, erre ő csak flegmán közli, hogy "hát igen, de neki sokkal rosszabb". Rosszabb vagy nem, hogyha én meghallgatom őt és tanácsot adok neki, jól esne, hogyha legalább meghallgatna ő is engem. Szóval megértelek Kérdező.

Szerintem legjobb lenne, hogyha megszakítanád vele a kapcsolatot. Úgy tűnik, hogy csak a lelki szemetesének használ, amúgy meg tojik rád.

2023. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, és világosítsd fel,hogy te ezt a kapcsolatot nem tudod/szeretnéd így tovább csinálni. Ne hagy semmiképp se szó nélkül!

Remélem sikerül megbeszélni! Egy jó testvér aranyat ér.

2023. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!