Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem aki rendkívül naiv és kihasználják, egyszerűen életképtelen, most elvileg tartozik valakinek, amit nem tud visszafizetni. Korábban már felhívott bőgve, hogy mit tegyen, aztán a végén oda jutottunk, hogy tudnék e neki kölcsön adni. Erre nemet mondtam, azért, mert ismerem őt, és tudom, hogy sose kapnám vissza azt a pénzt, és most nekem is nagy szükségem van rá. Ráadásul családom is van, neki pedig nincs. Nem tudok neki csak úgy százezreket adni. A probléma ott van, hogy a szüleim a testvérem pártján állnak, mindig is jobban szerették nálam, és ők is tőlem várják el, hogy kifizessem, lévén, hogy én vagyok az idősebb, jobb munkám van, stb. Azóta, hogy nemet mondtam nagyon ridegek velem, úgy érzem nem látnak szívesen. Ha kifieztném, akkor talán minden a régi lenne, de nekem is megterhelő lenne anyagilag, ha viszont nem fizetem ki, lehet soha többé nem állnak velem szóba, amit szintén nem tudnék elviselni.

2022. aug. 2. 17:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Ez attól függne,hogy mennyire lenne szoros a viszonyom a testvéremel
2022. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem az idősebb testvér dolga lenne kihúzni a fiatalabbat a bajból, főleg, ha ezt nem engedheti meg, hanem a szülőké. Maximum azt tudom javasolni, hogy részben vállald be csak az összeget, ha és amennyit még meg tudsz oldani, és a többit fizessék a szülők, vagyis segítsetek közösen. Akkor látják a jóindulatot. És azt is szögezd le, hogy ebből sem tudsz rendszert csinálni, van saját családod, akikért első sorban felelős vagy.
2022. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Eszemben nem lenne senki adósságát fizetni. Nem te kértél kölcsön. Odaadnád a bunkó rokonaid miatt a pénzt a családod elől?

Feleséged mit mond? Nyilván közös a kassza, és őt meg a gyerekeiteket is érinti, ha ki akarsz dobni az ablakon százezreket. Amiből valószínűleg rendszer lesz.

2022. aug. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Felajánlanám az összeg harmadát/negyedét (aminek a hiánya még nem túl megterhelő nekem), de csak abban az esetben, ha a hiányzó részt megszerezte máshonnan. És csakis kölcsön, és hangsúlyozva, hogy utolsó alkalom volt.
2022. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
A szüleim csak akkor tundák fedezni, ha eladnák az autójukat. Hozzáteszem talán a testvérem is össze tudná kaparni, ha eladna egy két dolgot, de ezt persze nem szeretné. A testvéremmel nem jó a viszonyom, soha nem tetszett, hogy ő a kedvenc, hogy mindig igazat adtak neki, meg lett az eredménye. A szüleimet viszont szeretem, egész életemben azt szerettem volna, ha büszkék rám, és normális esetben, ha nem ilyen testvérem lenne segítenék is, de újra ide fog jutni, mert ismerem. És ebből nem kérek.
2022. aug. 2. 18:24
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kimondtad a választ. Tarts ki a döntésed mellett.
2022. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%
Maximum úgy fizetnék, ha ügyvéd előtt lepapírozzuk, de mivel ez sok idő és pénz, így inkább nem adnék.
2022. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
#6 és ha a szüleim cserébe soha többé nem állnak velem szóba?
2022. aug. 2. 18:34
 9/33 anonim ***** válasza:
99%
Akkor jól is jártál még pluszban, úgyse szerettek soha.
2022. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
8# Ez esetben előbb-utóbb ez úgyis meg fog történni, mert a testvéred a leírásodból ítélve nem fog megjavulni, tehát hasonló szituációk várhatóak a jövőben. Ha most segítesz a saját családod kárára, és később is elvárják, lesz egy pont, amikor már nem tudod megtenni, és akkor úgyis megint az lesz, hogy többé nem állnak veled szóba. Értem, hogy szereted a szüleidet, de azért meg kell húznod az áldozatkészség határát, mert gondolom a párodat és a gyereke(i)det is szereted. Talán ők jobban megérdemlik a gondviselésedet.
2022. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!