Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Erőszakos, agresszív testvér...

Erőszakos, agresszív testvér ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Én 26 éves nő vagyok, a bátyám. 28. Mindketten otthon lakunk a szüleinél, a bátyám nem akar elkötözni, mert hiába keres félmillió felett, neki kényelmes az, hogy kiszolgálják. Én nagyon szeretnék elmenni innen, de alig 200-at keresek (óvónő vagyok), ráadásul beteg is vagyok, rengeteg pénz elmegy gyógyszerekre.



Viszont a bátyám gyűlöl engem, mindent megtesz, hogy elüldözzön. Tönkreteszi a dolgaim (könyveket széttép, telefonom lelöki, a ruhámra ráborít valamit). Persze mindig azt mondja, hogy veléletlen volt, anyámnak meg ő a kedvence, ezért mindent elnéz neki.


A becenevem a hulladék és a nyomorék, a szüleimet az sem érdekli, ha folyamatosan így hív.


Én már nem bírom, legszívesebben megölném magam, annyira gyűlölnek ezek az emberek itt. Nem hiszem el, miért van neki több joga békében itt lakni, mint nekem?



2023. jan. 6. 19:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
4%
Szerintem próbálj meg beszélni a bátyáddal, valószínűleg nem ok nélkül "gyűlöl".
2023. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Az agresszív ember addig agresszív, amíg úgy látja, hogy kockázat nélkül viselkedhet úgy, ahogy. Ha az áldozata mindig meghunyászkodik, azzal folyamatosan a hatalomérzet és a könnyű győzelem élményéhez juttatja az agresszort. Ha egyszer a stóc tányért üvöltve beb@sznád a sarokba, nem tartom kizártnak, hogy a bátyád a szüleiddel együtt némán, szemlesütve szedegetnék fel a cserepeket, aztán óvatosabban közelítenének feléd.

Persze mindig megvan a kockázat, hogy összezárnának ellened, és ez csak rontana a helyzeten, nincsen tuti recept az efféle problémára. Talán a költözés lenne a legjobb.

2023. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Én ezt a kérdést mintha olvastam már volna, csak akkor csak simán megszégyenítést írtál, nem?
2023. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Másik állásba menni és elköltözni. Semmi mást, azt viszont kell. Ha az embernek nincs, aki eltartsa, akkor megengedhetetlen olyan állásban elhelyezkedni, ami nem elég az önfenntartásra. Aztán ha majd hozzámész egy jól kereső palihoz, akkor lehetsz hobbióvónő.
2023. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Vótmá’!
2023. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#3 nem írtam még ki ilyen témában kérdést.
2023. jan. 6. 21:02
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Én is emlékszem erre a sztorira
2023. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Linkeljétek már légyszi
2023. jan. 6. 21:21
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha valaki emgírja kb mikor volt szerintem megtalaljak, de itt azért rengeteg kerdes van napi szinten.
2023. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2023. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!