Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan hathatnék a bátyámra,...

Hogyan hathatnék a bátyámra, hogy ne szórja el a pénzét?

Figyelt kérdés

Szegényen nöttünk fel Apánk halála után, hárman laktunk egy kis szobában, az egész lakás volt 25 m2. A boltokban sóvárogva néztük a termékeket, de soha nem mertük mondani mit lenne jó venni. Karácsonyi ajándékról onnantól nem hallottunk, játékok talált dobozaival játszottunk, néztük a képeket és elképzeltük milyen lehetne játszani azzal a játékkal.

Bátyám okos, én annyira nem. Sokra vitte, egyetemet végzett, én raktáros vagyok. Most olyan helyre került dolgozni, hogy nettó 1 millió forintot keres. Elszállt az agya! Minden hülyeséget megvesz amire valaha vágyott. Kezdödött azzal, hogy felszedett 15 kilót amiatt, mert megvesz minden édességet amit sose ehettünk és megiszik napi 1 üveg kólát. Tényleg hülyeségeket vesz! Múlt hónapban a 280 ezres fizetésemböl kért kölcsön, mert kinullázta magát! Aztán fizetéskor egyben vissza is adta, de nagyon durva amit csinál. Már próbáltam felhozni a témát, de mindenki azt hiszi irigy vagyok rá! Pedig szó sincs erröl. Csak húzza az idejét, ahelyett hogy azt a pénzt egy lakásra tenné félre. Olyan mint valami szerencsejátékos. Meglát valami menö kütyüt és késztetést érez, hogy megvegye. Kajában is bármit meglát, megveszi. Étterembe is behülyítik mindig valami nagyon különleges helyre, ami persze horror árban van.


2023. febr. 25. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Az ő pénze, az ő dolga. Az meg a tiéd hogy adsz-e neki kölcsön.
2023. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Az én bátyám is filléres, mindenen spúrkodik ami fontos lenne, pedig nem keres szarul de nem képes a pénzzel bánni, van egy autója amit képtelen fenntartani de azért kell menőzni vele. Ez nem is zavarna mert nem az én dolgom de hozzánk jár át kajálni, pedig van mindene egy lakása tök ingyen plusz kapott hűtőt meg mindent..
2023. febr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy ez csak a kezdeti öröm a jó állás és kereset miatt és pár hónap múlva leáll és megjön az esze.
2023. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

1. A költekezésének az oka, hogy most van rá lehetősége és kompenzál a gyerekkori veszteségek miatt. Ez természetesnek vehető, és akár idővel el is múlhat. Nem érdemes fennakadnod rajta.

2. Ha a bátyád a továbbiakban sem tud kijönni a fizetéséből vagy tőled kér kölcsön, akkor érdemes lesz figyelmeztetned az 1. pontban írottakra, és hogy térjen józan észre magától vagy ha az nem megy, akkor kérje pszichoterapeuta segítségét!

2023. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Felnőtt ember, ő dolga.
2023. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Jól teszi eddig nem tehete meg most megteheti és boldog örülneki örülj vele. Én is ezt tettem amit ő kiéltem magam Cola Energia ital pizza meki chips márkás ruhák márkás cipő márkás zokni döner box x-Box . Kiéltem magam és vettem egy házat jól teszi. Egész gyerekként nélkülözött most boldog hogy meg veheti azokat amire gyerekként vágyot. Gratulálok 🙏🙏🙏🙏
2023. febr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Mi közöd a bátyád pénzéhez?
2023. febr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Megértem hogy aggódsz. De hiába beszélsz vele, most nem hat rá semmi. Ki kell élnie magát. Kölcsön ne adj neki, hátha kissé feltűnik neki mit csinál. Akkor van baj ha huzamosabb ideig így viselkedik. Van egy olyan érzésem hogy csak a maga kárán tanul.

7- es, nyilván köze úgymond nincs, de miért olyan hihetetlen hogy vannak olyan családok akik törődnek egymással?

2023. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Egész fiatal korában nélkülözött. Én is olyan vagyok mint a bátyád. Egy idő után normalizálódott a költekezésem. Minden hónapban mentem wellnessezni valahova, naponta éttermekbe, kávézókba jártam. Ami tetszett megvettem. Most már tudok mértéket tartani. Szerintem a bátyád is megtanulja majd, ha elmúlik az újdonság varázsa.
2023. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Ne téveszd össze a törődést a kéretlen beleszólással, 8-as!
2023. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!