Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha most is megbukok, a szüleim...

Ha most is megbukok, a szüleim kifognak tenni otthonról. Hova menjek vagy hogyan hathatnék rájuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy világ életemben nagyon rossz voltam matekból. Többször buktam belőle, de a pótvizsgákon mindig átengedtek, egészen mostanáig. A nyáron még a pótvizsgán sem engedtek át, szóval a 11. osztályt megkell ismételnem, de nem akartam a régi sulimban maradni, úgyhogy átjöttem estire, és mellette dolgozok most. Eddig írtam egész jó dolgozatokat (4-5-ös dogák, nincs rosszabb), matekból viszont már most 2 egyesem van. Ha így folytatom megfogok megbukni megint. A pénzemből amit megkeresek, magántanárhoz járok, de így sem megy. Régen a szüleim dobtak ki hatalmas összegeket a korrep óráimra, most ugyanez a helyzet, csak már én magamat terhelem ezekkel a költségekkel. Nem tudom mit tegyek, előre látom, hogy ez nekem ez nem fog menni, a szüleim pedig meg is mondták, hogyha mégegyszer megmerek bukni, leveszik rólam a kezüket, és oda megyek majd ahova akarok, de az ő házukba nem mehetek vissza. Nem tudom mit tegyek, teljesen kétségbe vagyok esve bújom ezerrel a matekkönyveket, tanulok, de így sem megy, keverem a számokat, nem tudom a legegyszerűbb egyenleteket sem megoldani. Ha a szüleim kiraknak, nem tudom hova menjek, az albérlet árak brutálisak, és a fizetésem nem elég arra, hogy magamat is eltartsam, meg albérletet is fizessek. Úgy érzem soha nem lesz meg az érettségim a matek miatt, és még csak esélyem sem lesz jobb helyzetbe kerülni. Mit mondjak már a szüleimnek, hogy lenyugodjanak? Nagyon félek.


18/L


2018. nov. 5. 11:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
35%

Szia! Szerintem nagyon rástresszelsz a dologra. Én szintén világ életemben rossz tanuló voltam vagyis inkább lusta tanulni.

Én is buktam meg matekból sajnos, potvizsgan simán írtam 3ast is. Téged is átengedtek a vizsgán!! Szerintem puszta jo szándéból senkit nem engednek át, szóval van neked eszed, használd! A szüleid biztos szeretnek, nem fognak kirakni otthonról! Szerintem túl nagy a nyomás rajtad. Kicsit talán nyugodj le, nem olyan nehéz az a matek mint ahogy gondolod. Meg kell találnod a neked megfelelő magyarázati módot. Vezesd le papíron a dolgokat például, ne úgy próbálkozz mint ahogy tanítják, lehet kicsit szájba rágósabban, lassabban kell neked ezt tanulni. Sok sikert!!

2018. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden másból jó vagy csak a számok nem mennek, akkor szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnod, mert lehet, hogy diszkalkuliás vagy. Ha tudsz róla papírt szerezni akkor fel vagy mentve matek érettségi alól is.

Szerintem érdemes lenne lassan ebből az irányból is próbálkoznod. Jobb mintha kidobnának a szüleid és a matek érettségi nem is kell túl sok szakmához, szóval ettől még simán kaphatsz majd munkát a későbbiekben.

2018. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a matek ennyire gáz, akkor esetleg érdemes lenne elmenni orvoshoz, hogy nincs e esetleg diszkalkuliád, vagy ilyesmi. Ha az a baj, akkor kaphatsz könnyítést vagy felmentést.
2018. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
53%

Én szeretem a matekot, ha Pest környéki vagy megpróbálhatok segíteni. Csak az alapokat kell megérteni utána könnyű az egész. Meg ha már egy kicsit érted, utána a képlet gyűjteménnyel szinte bármit meg lehet oldani. Ha Pest környéki vagy akkor ingyen segítenék, viszont végtelen időm nekem sincs, mert közben én is tanulok.

21F

2018. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, és olyan helyzetben voltam, mint te.


Igaz, engem a szüleim sosem fenyegettek azzal, h kiraknak otthonról.

2x buktam matekból gimiben. Borzasztóan rossz voltam reál tárgyakból, de most már úgy gondolom, ez nagyrészt a csapnivaló oktatás miatt van.


Szóval miután másodszor is megbuktam, elmentem esti gimibe, és láss csodát, ott még 3as is voltam. A 3. magántanárom tudtam leérettségizni, ugyanis az első 2. magyarázni sem tudott.


Igaza van az egyik válaszolónak: ez már nagyon diszkalkulia gyanús.

Ha újrakezdhetném, akkor mindenképpen szereznék felmentést matekból.

Egyszerűen nem éri meg a stresszt meg az elvesztegetett éveket (meg a rengeteg pénzt).


"Mit mondjak már a szüleimnek, hogy lenyugodjanak?"


bocs, de a szüleid elég egyszerű, buta embernek tűnnek.


A te helyzetedben a legrosszabb amit tehetnek, h azzal fenyegetnek, h kiraknak otthonról, ha nem siekrül.

megpróbálhatod meggyőzni őket, h csináltassatok diszkalkulia vizsgálatot, de kétlem, h felfognák.

2018. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az tűnt fel, hogy kevered a számokat. Szakembert kell keresni!

A szüleiddel most!! beszélj arról, hogy ők is látják, hogy mindent megteszel, ennyi erőfeszítés után be kell látniuk, hogy neked ez nem megy. Az a legrosszabb, a csak év végén szembesíted őket azzal, hogy megbuktál. Jobb, ha már most tudják, baj van, és kérj segítséget.

Az fura, hogy eddig senkinek se tűnt fel, hogy kevered a számokat. Nem 8 éves vagy, hanem 18. Ha egyébként jó képességeid vannak, már rég ki kellett volna szúrnia ezt legalább a magantanàrnak, aki csak veled foglalkozik.

2018. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok! Azt megkérdezhetem, hogy hova/kihez tudnék fordulni matek felmentés ügyben? Sajnos csak a matek nem megy ennyire, minden másból jó vagyok, valamint tanulni is nagyon szeretek, de a matek könyv felett csak sírok. Nem megy egyáltalán, hiába a sok matekóra, magánóra + az otthoni gyakorlások. Úgy érzem ez mind felesleges és már kezdem feladni, mert tényleg rengeteget tanulok, a szüleim is látják, hogy mennyit készülök egy-egy doga (főleg matek) dolgozat előtt, de mikor ott ülök a papír felett, vagy egyénileg kell megoldanom egy feladatot, már teljesen elkezdek összekeverni mindent, a számokat, az egyenletet, nekem még 2 szám fejben való összeadása is nehezemre esik.
2018. nov. 5. 11:54
 8/41 anonim ***** válasza:
93%

és akihez jártál/jársz magánórákhoz ez ügyben nem keresték fel a szüleidet? vagy voltak olyan szemetek, hogy kiszedjék belőled a pénzt? kérd meg a tanárt, hogy beszéljen a szüleiddel, hogy itt nem a szorgalommal van probléma.

Diszkalkulia gyanúja esetén a területileg illetékes nevelési tanácsadóhoz illetve a Gyakorló Beszédjavító Intézethez lehet fordulni 1071 Budapest, Damjanich u. 41-43. T.: 142-1314.

2018. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Mindenkinek ment a zöld pacsi, és megpróbálok eljutni egy szakemberhez. Az amúgy jó ötlet, hogy a tanárom beszéljen a szüleimmel, csak sajnos, itt teljesen felnőttként vagyunk már kezelve és szerintem a tanárom kicsit furcsálná ezt a kérésem. De megpróbálom!
2018. nov. 5. 12:24
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem az lep meg a legjobban, hogy ennyi év után sem jutott eszébe sem a szüleidnek, sem a tanáraidnak, hogy esetleg diszkalkuliás vagy. Szakértői bizottság döntheti el, s akkor felmenthetnek az értékelés alól matematikából. Nem értem miért szenvedtél emiatt ennyi éven át bukásokkal, amikor másból meg jó vagy, s ez miért nem tűnt fel senkinek. Kérdezz rá anyukádnál, ne csak fenyegetőzzön, gondolkodjon előbb.
2018. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!