Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a tesómat,...

Hogyan vegyem rá a tesómat, hogy ne adja el a lakását?

Figyelt kérdés

A lakás az ő nevén van, de én vagyok a haszonélvező.

A tesóm, a barátnője, meg a hamarosan megszülető gyermekük is a lakásban élnek. Nem túl nagy lakás, másfél szobás.

A barátnő a fejébe vette, hogy adják el a lakást és vegyenek nagyobbat. A terveik szerint addig albérletben laknának.

Felszólítottak, hogy mondjak le a haszonélvezetemről, mert így kevesebbet ér a lakás. Én megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó erre, mert a szüleink direkt azért csinálták így, hogy semmi hülyeséget ne csinálhasson. Azóta megy a sértődősdi, hogy milyen szemét vagyok és rátelepszem a tesóm életére stb. Én csak attól félek, hogy nem látják reálisan az életüket és a lehetőségeiket. Gyesre és a tesóm 6 órás konyhai kisegítős munkájára nem fognak nagyobb lakást vagy házat kapni, a pénzt meg szépen fel fogják élni.

Hogy a fenébe téríthetném őket észhez?


2023. márc. 15. 10:49
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
69%
Most azert nem akarsz lemondani rola mert ovni akarod vagy inkabb azert mert te akarsz ott lakni?
2023. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rávenned sehogy, pont erre szolgál a haszonélvezeted, hogy ne tudja megtenni (vagy legalábbis nem úgy, hogy jól jöjjön ki belőle).
2023. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy ha csak a haszonélvezet marad, akkor az új tulaj esetlek kevésbé etikus megoldásokhoz fog folyamodni, hogy teljes egészében tudja birtokolni a tulajdonát.
2023. márc. 15. 11:01
 4/53 A kérdező kommentje:
Ebből semmiképp nem jönnének ki jól, azt látom, de ők nem. Még a haszonélvezet nélkül sem kapnának annyit, hogy nagyobbat vegyenek, illetve biztos tudnának valami romot venni, ott viszont le is húzzák az életüket a wc-n. Nem lenne se munka se semmi...
2023. márc. 15. 11:04
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a kisebb lakás árából, ami kevesebbet ér, vesznek egy nagyobbat? Itt már az általános iskolás matematikával sem jön ki a képlet. Majd albérlet fizetés mellett többet fognak tudni eltenni mint most, mikor nem kell fizetni érte? Ezeket mondtad nekik?
2023. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
94%

Alapokkal is baj van a fejedben.

A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. Ha akarnád, a testvéredet, mint tulajt, most azonnal kitakaríthatnéd a házadból, a pereputtyával együtt. Ezt jobb ha elmondod nekik. ha nagyon okoskodni akarnak, mondhatod, hogy ügyvédhez fordulsz és kéred a kilakoltatásukat. :)


Másrészt, ha a tulajdonjogát el is adja, mivel haszonélvező vagy, csak nagyon nyomott áron tudják eladni a lakást, az is lehet, hogy senkinek. De ha lesz is új tulaj, te akkor is haszonélvező maradsz, az új tulaj sem költözhet be, amíg te ott élsz, ha nem engeded meg. :)

2023. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
36%

De most akkor te hogy tervezed, örökre ott fogtok lakni egy 1,5 szobás lakásban 4-en?


Jól kib*sztak a szüleitek veletek, hogy ilyen hülyén oldották meg a dolgokat.

2023. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Az én fejemben minden rendben van, csak az a baj, hogy én csak a törvényes dolgokkal tudok mit kezdeni. Ügyvéddel már egyeztettem, sajnos vannak a praxisában csúnya dolgok.

Nekik van egy szívességi lakáshasználati szerződésük. Nyilván ezt az új tulaj nem kapná meg viszont pont mivel én nem lakom az ingatlanban, ő bármikor kárt tehetne benne, ideiglenesen lakhatatlanná tehetné nekem meg sem pénzem sem időm nincs a pereskedéshez.

Nagyon nehéz helyzet. Én tudom, hogy fejjel futnak a falnak, de ők úgy látják, hogy most lendül fel az életük...

2023. márc. 15. 11:21
 9/53 A kérdező kommentje:
Én a férjemmel és a gyerekeinkkel lakom saját házunkban. Soha nem is laktam abban a lakásban. Ez csak egy biztonsági megoldás volt a részükről, hogy nem csináljon a tesóm valami nagy hülyeséget és tudjak segíteni az életvezetesében. Eddig bevált, de most a barátnője hergeli ellenem.
2023. márc. 15. 11:24
 10/53 anonim ***** válasza:
25%

Neki joga van továbblépni.

Neked jogod van ott lakni, de gondolnod kell a jövőre is.


Az egy dolog, hogy a szüleid mit miért csináltak, de nem biztos, hogy ők jól láttak előre mindent.

2023. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!