Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan küldjem hamarabb haza?

Hogyan küldjem hamarabb haza?

Figyelt kérdés

Van egy közeli rokonom, minden héten szinte jön hozzám. A probléma az, hogy ő úgy gondolja, nálam kell ilyenkor lennie késő estig. Nem ismeri azt a lehetőséget, hogy 1-2 órára nézzen be hozzám, hanem amikor jön, nálam ül kb fél napot, és késő este megy csak el, amikor az utolsó busza megy haza. Emiatt zavar, ha jön hozzám, de mégsem mondhatom neki, hogy ne gyere mert nem vagyok itthon. De akkor mégis hogy szoktathatnám le róla, hogy nálam üljön, tv-zen fél napokat???

Nem különösebben beszélgetünk ilyenkor, csak úgy elvan nálam, nézi a tv-t és nyomja a telefonját…


2023. márc. 16. 22:00
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
97%

"de mégsem mondhatom neki, hogy ne gyere mert nem vagyok itthon"


Miért nem? Miért nem lehet megmondani, hogy ne legyen nálad fél napokat?

2023. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom, hogy megsértődjön, azért.
2023. márc. 16. 22:07
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tűrj.


Ha magától nem veszi észre, hogy zavaró a viselkedése, akkor célzásokból sem fog érteni.

2023. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
19 éves fiú. Nem látja magát…
2023. márc. 16. 22:10
 5/48 anonim ***** válasza:
96%
Csinálj magadnak programot aznap estére, és mondd meg neki, hogy csak x óráig érsz rá, de addig örülsz, ha ott van.
2023. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Ezt múlt héten már eljátszottam, de holnap megint jön, és biztos nem akar hamarabb haza menni, mint a múlt héten… nekem ez már nagyon kellemetlen, nem értem miért kell hosszú órákat is töltenie, miért nem tud csak felugorni és menni…
2023. márc. 16. 22:16
 7/48 anonim ***** válasza:
97%
Kommunikáció!!! Máshogy nem megy.
2023. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Persze, könnyű azt mondani, de mégis szerinted hogy lehet ezt sértődés mentesen megbeszélni valakivel?!
2023. márc. 16. 22:20
 9/48 anonim ***** válasza:
97%

Néha nem lehet és nem kell elkerülni a sértetséget.


Nem akarom hogy itt legyél fél napokat. Ennyi, 19 éves érteni fogja.

2023. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Ha 19 évesen annyi mindent értene, akkor magától is felfogná, hogy nem ülünk valahol féltől este 9ig.
2023. márc. 16. 22:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!