Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után minden rendben...

Ha szülés után minden rendben van haza lehet menni hamarabb?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem első szülés, korábbiak is rendben voltak.

Minden rendben zajlik, nincs gátmetszés, baba jól van. Haza lehet menni mondjuk 24 óra elteltével? Otthon jönne gyermekorvos, védőnő akár napi szinten az első pár napban. Kivitelezhető? Engedélyezik?

Egyre több külföldi országban így van, vagy még hamarabb leget hazamenni.

A kérdés elméleti!!!

Aki esetleg így volt, mesélne?



2022. júl. 4. 10:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
48 óra után kb mindenkit kiraknak (császár/természetes) ott ahol én szültem. De én úgy tudom az is a baba miatt kell te 24 után is hazamehetsz. A kanült is kiszedik. Gondolom ha valakinek van ismeretsége meg sok pénze mindent is meglehet oldani de még a magán korházakba is 48 ora megfigyelés van ha jól tudom.
2022. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon te simán hazamehetsz, akár rögtön a szülés után is. Az újszülöttet nem engedik el veled.


Hollandiában sima szülés után 3 órával kitesznek, a gyerekkel együtt. Az otthonodban kapsz napi több órás segítséget egy vedonohoz hasonlo szakember személyében

2022. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

48 óra? Hol? Mióta? Erről még nem hallottam. Békéscsabán még mindig 3 nap, ha délután szül valaki, akkor 4 nap. Kanül nem volt nekem pl.

Baba nélkül nem jönnék haza, egyértelmű.

Csak érdeklődöm. A 48 óra is sokkal barátibb már, azzal is kiegyeznék, de itt még nem ez a rendszer van.

2022. júl. 4. 11:02
 4/28 anonim ***** válasza:
40%

Én ugyanígy voltam, második gyerek, gátvédelem, 24 óra uta a ömlött a tejem. Mivel pont az aug.20-i hosszú hétvégébe esett a szülés, és 72 órát kellett bent lenni (ami éjjel járt volna le), így megkérdezem, hogy a délutáni csapattal saját felelősségre hazameheznék e (66 órásan), és reggel visszajövünk a zárókért, hiszen senki nincs, ránk se néztek kb. Megfenyegettek, hogy azonnal hívják a gyermekvédelmet, és ezt a gyereket én nem viszem innen sehova. Orvosom szabin volt (ráadásul épp esküvőn), ünnep miatt minden zárva, még egy ügyvédet/betegjogi képviselőt sem tudtam felhívni, hogy ilyet megtehetnek e. Egész du.sírtam, a férjemet nem is mertem felhívni, hogy el akarják venni a gyereket (azt mondta utólag, hogy egyből hívnom kellett volna, jött volna értünk, azt küldjék utánunk a gyámügyet), de én ugye a hormonviharban nem akartam még őt is stresszelni. Komolyan úgy beszélek velem, mintha valami utolsó putriba vinnèm haza.

Na, pár óra múlva összeszedtem magam, végül anyósomat hívtam fel, neki meséltem el, meg azt is, hogy felírtam a nevét annak a parasztnak, aki megfenyegetett, és az első munkanapon a betegjogi képviselőtől a kórházigazgatón át a fél média ezzel lesz tele. Gobdolom meghallhatták, mert másnap még a kötelező vizsgálatokra sem merték elkérni a gyereket, mindenhova behívtak (a többieknek elvitték a babát 6-9-ig), kb olyan szinten körülugráltak, hogy már kellemetlenül éreztem magam. Persze bocsánatot nem kértek, de érezhető volt, hogy tudták, hogy nem kicsit cseszték el, próbáltak nagyon teperni, hogy ne legyen következménye a dolognak.

Végül 84 óra bentlét után mentünk haza, de azt az utolsó napot nem kívánom senkinek azzal a tudattal, hogy nem viheted haza a babát!

2022. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

A covid óta 48 óra mindegyik kórházban, legalábbis Budapesten biztosan.

Amúgy létezik ambuláns szülés, ki kell töltened egy papírt, hogy saját felelősségre hamarabb távozol, és nyilván a gyereket is hazaviheted magaddal. Ezt nem szokták szeretni viszont itthon, mert 48 órás benntartózkodás után kapják a kórházak a pénzt utánad.

2022. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
60%

Haza lehet menni, ès a gyereket sem tarthatjàk bent, hacsak nincs azonnali ellàtàst igènylő baja. A kórhàz ez esetben nem kap utànatok pènzt. A gyerekorvisotoknak vàllania kell az ùjszûlöttvizsgalatot, ha jòl tudom (nem tudom mièrt nem csinàljàk meg ez esetben is bent, kb. 5-10 perc az egèsz, valòszínűleg direkt gördìtenek akadàlyt az elè, hogy ideàlis időben haza lehessen menni)

Szülès utan 4-6 òràval màr reàlis hazamenni.

2022. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
6-os vagyok, mi külföldön kb. 16-18 òràval szülès utàn mentünk haza, ùgy, hogy okkal bent maradtunk éjjel megfigyelésre.
2022. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%

Maternity: hüvelyi szülés 48 óra, császár esetén + 1 nap.

Akkor van esetleg máshogy, ha mondjuk éjfélkor születik meg a baba, akkor az az éjszaka már úgymond nem számít.

2022. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát, írjon még más is nyugodtan. Kiváncsi vagyok hol hogyan megy ez?

4-es nagyon durva amit veled műveltek, így fenyegetni egy frissen szült anyát... :( sajnálom!

2022. júl. 4. 11:29
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, nekem is azzal volt a bajom, hogy már a kérdés miatt megfenyegettek, hogy nen hozhatom el. Pedig ahogy én is kultúráltan kérdeztem, válaszolhattak volna normálisan, hogy a baba érdeke az, hogy még legyen megfigyelve, vagy vannak vizsgálatok, amit csak reggel tudnak elvégezni, ezért sajnos nincs lehetőség. És ezt természetesen elfogadtam volna, és mindenki boldog. De az erős túlzás, hogy valakire azért ráhívni a gyámügyet, mert megkérdezte, hogy esetleg 66 órásan haza lehet e menni, az azért elég nonszensz.
2022. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!