Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek nagyon gonosz a testvér...

Akinek nagyon gonosz a testvére az hogyan tudja elviselni? Bármikor bántana

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, lány van egy bátyám aki 7 évvel idősebb. Igazából egész életemben bántott, betegesen. Verbálisan, a legválogatottabb legcsúnyább dolgokkal, amit kb az oldal tiltana ha leírnám. Nem a tipikus testvéri veszekedés. Úgy kell elképzelni hogy egy szép szava, mondata sincs hozzám. Ha hazajövök már nem is köszönök neki, mert automat valami olyasmit kapok hogy minek jöttél haza te “cscska”Mindenben ócsáról, fenyeget hogy megöl, hülyének, semmirekellőnek titulál. Régen az ajtóm is zártam előle, mert szerintem képes lett volna bántani. Fizikailag is nem egyszer össszeverekedtem vele. Egy hibám van, az kb az hogy élek, létezek. Elmentem egyetemre, nem voltam hajlandó semmilyen eseményre meghívni (ballagás, akármi) a szüleimet is kisemmizi, egyszerűen leírni sem tudom ez az ember hogy beszél úgy bàrkivel. Borzasztó nàrcisztikus, egoista, mindig nadzol, hogy én semmirekellő vagyok stb (mikor 30+ és anyáméknál lakik)

Az egyetem és az hogy jó nagy távolságban vagyok tőle enyhített azon a sok traumán amit tőle kaptam, de ma is pl amikor háromhavonta találkozok vele talál alkalmat hogy bántson, mindig azt mondja hogy megölne, haljak meg stb….igazából már nem veszem magamra de ma ismét megtört, fogalmam sincs mit tegyek ha valaha öröklök vele bármit az képes a házat is rámgyújtani hogy csak ne kapjak semmit.


Mit tegyek? Milyen élet vár rám? A szüleim mindig a szőnyeg alá söpörték a vele való problémát, mostmár felnőtt+ ők csak megjátszák kifele a világ felé h minden rendben. Rájuk semmiben nem számíthatok, kommunikáció nulla, ők a fogjátok be a szátokaton kívül semmire nem képesek.

Őszintén nem túlzok és őszintén a létezésen kívül sosem bántottam, csak megvédtem magam. Minden zavarja, irigy rám, betegesen, de közben ott rombol ahol csak ér



2023. jún. 16. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Felnotok, elkoltozol messzire, vissza se gondolsz ra. -ennyi
2023. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Amint lehetőséged van elköltözni, soha többé nem keresed, megszakítasz vele minden kapcsolatot.
2023. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És az örökséget hogy osztom el ilyen emberrel?? Csúnya ezen gondolkodni de ez az ember nagyon torz és mocskos
2023. jún. 16. 12:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyved jogi uton megoldja, latnod se kell tobbet a jovoben. Majd ha aktualis akkor hivatalosan ertesitenek. Nem tagadhatja le. Max annyit tud tenni,hogy mivel nem fogsz ott lakni (es nem lesz bejarasod), elotte jol "bavasarol" mielott felertekelik az ingatlant stb. Mert ugyse tudod,hogy mi volt pl ott.
2023. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A szüleimet is meglopta, tehát eltudom képzelni
2023. jún. 16. 12:29
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Majdnem ugyan az a helyzet nálam. Azzal különbséggel idősebb testvérem nővérem, én férfi vagyok. Az lett megoldás hogy elköltöztem és megszakítottam kapcsolatot nővéremmel. Örökölni nem fogok, mert lemondtam róla.
2023. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ha viszont ugyes es a szuleid a nevere iratjak pl az ingatlant,kocsit, barmit. Akkor nem tudsz mit csinalni. Nem tudom,hogy mennyire tudja megfelemliteni oket.
2023. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy kettőnkre fognak mindent iratni. Én az osztoszkodástól félek. Mivel agresszív barom. Az ész nálam van, ha nagyon akarnám elvehetnék tőle mindent, de akkor tényleg nekem jönne. Egyébként nincs pszichiatrai papírja de az fix hogy nárcisztikus de nagyon durván. Mindenkinek hazudik, munkájában párkapcsolatában mindenben
2023. jún. 16. 12:37
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

Jaj a szegény ártatlan kis lányka, azért persze az örökség fontos, azért csak benyeled ezt a sok förtelmet, mocskot.

Hát tudod egy ilyen "családnak" egyvalamit lehet mondani, mielőtt örökre rájuk zárod az ajtót: hogy soha többet nem akarod őket látni és költsék gyógyszerre az örökséget.

De nem lesz erre szükség. Ez a csávó ki fogja nyírni a szüleidet, maximum pár évet adok nekik. Készülj fel rá. (Mondjuk akkor nem lesz gond az örökséggel se, tiéd minden)

2023. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ember, te most komolyan ilyen hülye vagy? Itt nem az örökség a fontos ebben, hanem az hogy egy vadbarom, akitől FÉLEK!!!!! FÉLEK A KÖVETKEZMÉNYEKTŐL. Vagy szerinted majd elég akkor ezen izgulnom mikor majd szembesülök vele? Felnőttként?

Az ilyen inceleknek mint te, semmi keresnivalója a kérdés alatt, gondolom otthon a négy fal között irogatod a válaszokat és szépen nevetsz rajta. Undorító vagy, de nehogy majd te is ebbe kerülj …

2023. jún. 16. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!