Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyámat ki dobták itthonról...

Bucibaba100 kérdése:

A bátyámat ki dobták itthonról, most nálam van 2 napja. Hogyan kérdezzem meg, hogy mikor megy el?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mert nem tudom tőle meg kérdezni azt, hogy ”mikor mész haza?” Elvagyok vele, viszont a párom mondta, hogy ma már azért menjen el. Valahova biztosan tudna menni, de ilyen helyzetben nem tudom, hogy “küldjem” el, úgy hogy ne tűnjek bunkónak.

2023. júl. 13. 08:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Magyarul mondd meg neki, hogy mi a helyzet!
2023. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
33%
Célozgassál, hogy figyelj, tök olcsó albérletek vannak itt nem messze.
2023. júl. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez nagyon a helyzettől függ. Mennyire van sebezhető helyzetben? Milyen módon dobták ki otthonról? (Ami valószínűleg nem volt legális, legalábbis rövid távon nem, a szabáyszerű kidobásnak is elvileg megvan a maga jogi procedúrája, amit ha nem tartottak be, akkor elvileg rendőrt hívathat, bár ettől még pokollá tehetik az életét otthon, és hoszú távon sajnos lehet hogy tényleg ki is tudják tenni ,,szabályosan'' is.)


Mennyire stabil bátyád helyzete képzettség vagy munkahely szempontjából?


Az országban ahhoz képest, amit mondjuk egy az NDK-s időkben felnevelekedett ember megszokott, ahhoz képest afféle ,,lakhatási fasizmus'' van, tehát a nagyon sebezhető helyzetű rétegek nem tud sehova se menni, rohad szét az ország, szakad szét a társadalom.


Párod mennyire van hatalmi helyzetben? Mennyire Tiéd a lakás? Nagyon sok mindentől függ szerintem a válasz. Alapvetően fasiszta országban nem küldeném el, ha nagyon sebezhető a helyzete, és ha párom nincs hatalmi pozícióban velem szemben, de épp ezek a dolgok nagyon egyediek, szerintem teljesen ezektől a konrét körülményektől függ.

2023. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Megkérdezed, mik a tervei. Te és a párod ezt és ezt fogjátok csinálni a következő napokban, de amíg nem lesztek elérhetők, addig is szeretnétek tudni, hogy megoldódott a lakhatása. Szóval miben tudtok neki segíteni ebben?
2023. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk az utolsó kérdésed alapján, ahol leírod, hogy nem dolgozol és nem is fogsz soha, a párod helyében téged is kivágnálak a bátyáddal együtt.
2023. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Én nem azt mondanám, hogy menjen el, hanem, hogy közösen találjuk ki, hogy hogyan tovább.
2023. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha beszélgetni sem tudtok, akkor együtt lakni sem.


Egyébként ezt az elején kellett volna tisztázni.

2023. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Az fel sem merült, hogy megkérdőjelezzünk, hogy mi az, hogy "kidobták otthonról"?

Én tüzetesen kikérdezném a bátyust, hogy mi történt és mi az oka annak, hogy őt csak így lazán ki lehetett dobni, hogy miért hagyta magát. Ő is a sarkára állhatna és kiállhatna magáért.

De ha átmenetileg van egy kis zavar, akkor azért egy időleges időtartamra el lehetne viselnetek, hogy ott van.

2023. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
pl.: Mikor mész el, báttya?
2023. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
Rákérdezel hogy mik a tervei, így a történtek után. Nem ismerem a teljes sztorit hogy anyádék miért küldték el, de amúgy 2 nap után már kidobnád a saját testvéredet? Te is aztán jó testvér vagy. Párod meg egy bunkó paraszt, pont egymásnak valók vagytok.
2023. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!