Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van olyan sok rossz...

Miért van olyan sok rossz testvéri kapcsolat, ahol mondjuk 3-nál több gyerek van?

Figyelt kérdés

Érdekes, (nem tudom, hogy csak én vagyok-e így ezzel) hogy mindenhol azt olvasom, a legtöbb 4-5 gyerekes családokban a testvérek szinte nem is tartják egymással a kapcsolatot, inkább marják, ölik egymást, veszekednek, és inkább ahol 2 gyerek van, ott általában sokkal jobb a testvéri kapcsolat.

Ez miért van?


2023. júl. 27. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a probléma nem a testvérek számában lapul. 2 testvér is ugyanúgy elhidegülhet egymástól mint több. Ha a testvérek nem tartják a kapcsolatot annak több oka is lehet, mondjuk mert saját családjuk van(férj, feleség, gyerekek) amivel sokat kell foglalkozni, vagy elköztek külföldre, vagy csak simán karrierre fókúszálnak, vagy a tipikus történt a családban valami ami miatt megromlott a viszony stb.
2023. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Statisztikailag kicsi arra az esély, hogy 2 random gyerek jól kijön egymással. Főleg ha még össze is vannak zárva egy házba, s ugyanazok szülők figyelméért és javaiért versengenek.
2023. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3-ból 2 testvéremmel úgymond jóban vagyok. Beszélünk, ajándékozunk, néha szoktunk találkozni is. A harmadik testvérünkkel nem igazán beszélünk. Kifogott egy notorius hazudozót, teljesen kifordította önmagából, szült neki a semmire egy gyereket, aztán csak akkor jelentkezik mikor pénz kell neki (de nem 20-30e,legutóbb 800e Ft-ra lett volna SOS szüksége.) A pasit egyébként a rendőrség is keresi.

Nem akarok én rosszban lenni vele, szívesen tartanám a kapcsolatot is, ha nem csak perselynek nézne minket.

2023. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 tesóm van, én vagyok a legidősebb. Az öcsémmel (ő a legfiatalabb), nagyon jó a kapcsolatunk, a húgommal sajnos mindkettőnknek megromlott, már 2 éve szinte nem is beszélünk. Nem mi tehetünk róla, mióta férjhez ment (8 éve) , nem keresi egyikünket se, teljesen elhidegült az egész családtól. Nem hiszem hogy ez valaha is változni fog sajnos.
2023. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ennyi gyereket nem nagyon lehet normálisan elindítani az életben.

Hátránnyal indulnak, így a kevesen is marakodnak.


Sokuknak még gyerekszobája se volt, így nem volt privát szféra, egymás agyára mennek.

2023. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4 testvérem van, és tartjuk a kapcsolatot, szeretjük egymást. Pedig a legkisebb is bőven 30 felett van már.
2023. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ennyi gyerek van, ott a nagyobb(ak)nak sokszor kell figyelniük a kicsikre. Gyerekmentes fórumban borzasztó sokszor olvastam indokként, hogy már felnevelték a tesójukat, nem akarnak saját gyereket.
2023. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen túl nagy rá az esély hogy különböző személyiségek legyenek.
2023. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Már 2 gyerek is különbözhet annyira, hogy a játszótéren messze elkerülnék egymást, az csak ront a helyzeten, ha együtt kell nevelkedniük. Egy testvérem van, messze él és nem hiányzik. Néha eszembe jut, de aztán rájövök, mennyivel könnyebb az életem nélküle. Az alap problémát a szüleink adták, ő volt a kedvenc és éreztették velem. Nem irigylem tőle, de annyira pökhendi és bántó lett ettől, hogy nem viseltem el a közelségét. Aztán valamikor kioktató is lett és nem lehetett vele rendesen beszélni. A végét az adta meg, mikor közölte, hogy nekünk semmi közünk egymáshoz és nem érdeklem. Én megkönnyebbültem, anyánk összeroppant, hogy hol rontotta el. Most mindenki külön él és jó így.
2023. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!