Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ahol 2 vagy több gyerek van,...

Ahol 2 vagy több gyerek van, ott mindegyik családban lesz "vitázás" a testvérek között az örökségnél, osztozásnál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülőktől való örökségre, pl. ház, mert ez elég gyakori, hogy a testvérek civakodnak, mert nem tudnak megegyezni.
2023. aug. 9. 18:18
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
31%
Minél gazdagabb a család, annál valószínűbb. Mi hárman vagyunk testvérek és biztos nem fogunk vitázni anyám vidéki panellakásáért.
2023. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
84%
Akiket ismertem, majdnem mindenhol vita, veszekedés volt.
2023. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
27%

Példaul ha ketten vannak és az egyikük olyan tutyimutyi fajta, vagy akkor nincs vita ugye.

Többi esetben én is csak civakodást láttam...

2023. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem is az örökségért van a vita (mint ahogy fentebb említették, egy lepukkant panelen azért annyira nem szokás vitázni), inkább az örökség intézésével van a vita/elégedetlenség. Mert mondjuk megegyeznek abban, hogy a lepukkant panelt eladják, de ahhoz mondjuk először ki kell csinosítani a lakást, legalább kifesteni, mert úgy ugye többet lehet érte kérni, aztán az érdeklődőkkel időpontot megbeszélni, őket beengedni a lakásba... Esetleg az egyik gyerek a közelben lakik, a másik kettő meg az ország túlfelén, akkor persze a közelben lakó mutogassa a lakást, csak ugye ha sokáig tart a procedúra, akkor a közeli gyerek jogosan érezheti magát kihasználva, hogy minden péntek estéje, esetleg egész hétvégéje a lakásra megy el már hónapok óta...
2023. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
62%
Talán.
2023. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
91%
Család- és egyénfüggő. Még csak az sem törvényszerű, hogy ahol sok az örökség, ott van vita, én láttam már ilyet is, olyat is. De nem törvényszerű egyáltalán.
2023. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nálunk családon belül még nem volt ebből vita, férjeméknél sem.
2023. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Nálunk tesómmal nem volt ezen vita.

Ez szerintem kapcsolat függő, nem az örökölt vagyontól

2023. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Justinianus ***** válasza:
95%
Értelmes családban/értelmes emberek körében nem szokás, más kérdés hogy ők vannak kisebbségben.
2023. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim válasza:
89%

Nálunk semmi vita nem volt tesómmal miután apum meghalt. Anyunk még hàlistennek él, csak elváltak már.

Viszont apum anno nagyon rosszul jött ki az ilyenből, miután a szülei meghalltak. Szörnyű volt azt végignézni, ès ebből persze a mi szüleink között is lett konfliktus…,

2023. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!