Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ahol 2 vagy több gyerek van,...

Ahol 2 vagy több gyerek van, ott mindegyik családban lesz "vitázás" a testvérek között az örökségnél, osztozásnál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülőktől való örökségre, pl. ház, mert ez elég gyakori, hogy a testvérek civakodnak, mert nem tudnak megegyezni.
2023. aug. 9. 18:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlenül, de azért elég gyakori, na. Férjemék egyáltalán nem civakodtak, fele-fele és kész.


Ellenben anyámék hárman... Anyám kimaradt a civakodásból, de a másik két testvér, ha nem is nyíltan, de megverekedett az örökségért. Nagyfater még életében odaajándékozta a házat a legkisebb gyerekének, mivel a három közül neki nem volt egyedül ingatlana. Ez a középső testvér házastársát rendkívül bosszantotta, főleg mert a legkisebb testvér a büdös életben nem dolgozott, úgyhogy rakta a tüzet keményen. Nekik egyébként volt akkor már saját három ingatlanjuk, szóval egyáltalán nem szorultak rá. Érthetetlen.


Amit valaki írt, hogy gyakran nem az örökségen, hanem annak sorsán veszekednek, az is teljesen valid.

2023. aug. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
25%
Mi négyen vagyunk és már most megy a marakodas, pedig még vígan élnek a szüleim. A szüleim tehetosek, rengeteg ingatlanjuk van, mindegyik gyerekuknek adtak már egy-egy ingatlant és mégis.. én próbálnék kimaradni, de tudom, hogy arra játszanak, hogy engem kisemmizzenek, mert nem vagyok olyan anyagias mint ők. Ez van sajnos.
2023. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
33%
De min lehet marakodni 32-es? És hogy lehetne kisemmizni, ha jogilag jár neked mindennek a negyede?
2023. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
28%
33, a szüleim még jópár éve teljesen véletlenszerűen mindegyikünk nevére irattak ingatlanokat és telkeket, de nem "igazságosan". Valakinek két nyaraló van a nevén, valakinek meg egy telek a semmi közepén és egy lepukkant panellakás, stb. Ezt még nem rendezték, emiatt megy az oda-vissza szurkálódás. Kisemmizni pedig úgy szándékoznak, hogy potnosan tudják, hogy én szívesen költenék a nyaralókra állagmegóvás miatt, ők viszont csak használni akarják. Arra játszanak, hogy megunom, hogy csak én és a férjem költünk rá, ők csak használják, aztán a nyugalom érdekében kihátrálok, rájuk hagyom, eladják és akkor máriscsak 3 felé kell osztani az értékét.
2023. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
19%
Azért vannak itt rosszhiszemű emberek rendesen. Ez a nyaraló-dolog pl. erősen túlgondoltnak tűnik nekem. Nehezen hiszem el, hogy három gonosz testvér éjjel-nappal azon fáradozzon, hogy az aranyszívű negyediket kisemmizzék. Ilyen legfeljebb a népmesékben vab.
2023. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
74%

Hat ha most halna meg az anyam ... Vita nem lenne mert 4 fele megy minden. A gond ott van h az ocsenk abban a lakasban lakik es valszeg ott akarna lakni. Igy ha nem fizet ki engem normalisan akkor kozos tulajdon megszuntetes iranti pert kell inditanom. Amivel ugyebar rosszul jarna.

Illetve a onkoris hagyateki ugyintezo is valszeg joval alacsonyabb arat ir be a lakasra. Ezt spec meg kell vetozni majd a kozjegyzo elott.

2023. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
73%
35, nem ismered a családom..
2023. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak nagy összegű örökségnél van vita, aminek nagy a "tétje". Az emberek egy kanálon is össze tudnak veszni.

Nálunk még a hagyatéki előtt azzal idegeltek, hogy intézzem én a papírmunkát, a közjegyzővel a kommunikációt, a közművek átíratását stb, mert ők ehhez nem értenek. Mondtam hogy mindenki 40+ korú, kéne érteni hozzá, nem is én lakom az örökölt házban, én úgyis visszautasítom az én részem az örökségből, ők meg oldjàk meg. Ezen sértődés volt és még utána is hívogattak, mert nem értették a "hivatalos papírokat", és haragudtak az egész világra. Azóta van egy osztatlan közös tulajdonuk, amivel kapcsolatban még sokáig vitáznak majd, mert mindegyiknek màs a szándéka, és nem értik a lehetőségeiket, de ha elkezdem magyarázni nekik, hogy milyen kehetőségeik vannak, akkor velem veszekednek, hogy miért ilyenek a jogszabályok miért nem lehet imígy meg amúgy, és haragszanak az összes ügyintézőre, aki barmilyen "hivatalos papírt" küldött, mert szerintük hülyeség és velük akarnak direkt kics-szni. De ők kábé egy virágzó fával is veszekednek, hogy az miért virágzik.


Szóval van ez az embertípus, amelyik mindenen képes összeveszni.

2023. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 LuckyLevi ***** válasza:
86%
#33 Ha jól értem van már a neveden egy-két ingatlan, amit a szüleidtől kaptál és most azon agódsz, hogy ezen felül nem kapsz pont ugyanannyit, mint a testvéreid? Nem úgy hangzik, mint egy önfeláldozó a békét mindenek fölött tartó Teréz anya.
2023. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
65%
39, azt jól érted, hogy van már a nevemen ingatlan, de nem én aggódok ezen, hanem a testvéreim. :) Ők pont azon aggódnak, hogy igazságosan lesz elosztva, nem pedig úgy, ahogy az nekik a legkedvezőbb.
2023. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!