Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg én voltam a szemét,...

Tényleg én voltam a szemét, amiért ezt megmondtam a nővéremnek?

Figyelt kérdés
1-2 év múlva tervezik a babát a vőlegényével és kb másról sem beszél a babával kapcsolatban, csak arról, hogy majd minden hétvégén viszi a szüleinkhez, hogy vigyázzanak rá, mert ő pihenni akar. Majd amikor mennek külföldre nyaralni a párjával, akkor hozzák hozzám, hogy vigyázzak rá. Meg, hogy majd amikor el akar menni bulizni, akkor hozza hozzám a gyereket, hogy vigyázzak rá. Azt mondta majd úgy, hogy ő nem szól előre, hanem csak megjelenik nálam a gyerekkel, hogy hozta és itthagyja és nekem akkor kötelességem elvállalni, mert ő élni, szórakozni akar. Amúgy is rá fogok érni, meg egyébként is ez a dolgom. Mondtam, hogy nagyon szívesen vigyázok majd rá, de nem fogok mindig ráérni és főleg nem úgy, ha nem szól előtte, mert megvan a saját életem is és ha már programom van aznapra, nem fogom tudni elvállani. Főleg akkor nem, ha már nekem is lesz saját családom, mert akkor ők az elsők, velük lennék. Hétvégén kirándulnánk együtt, pihennénk, nem fog tudni beállítani csak úgy. Meg, hogy maguknak szüli alapból a gyereket, nem nekünk. Erre megsértődött és a fejemhez vágta, hogy márpedig neki attól joga van szórakozni és ahhoz is, hogy ha úgy gondolja csak úgy bejelentés nélkül beállít a gyerekével és otthagyja nálam, mert igenis legyek hajlandó segíteni. Mert milyen testvér vagyok. És hát ha úgyis megyünk kirándulni, akkor mi a gond azzal, hogy visszük az ő gyerekét is magunkkal. Ha a barátaimmal mennék valahova, miért gond, hogy vigyem magammal a gyerekét is. Tényleg szemétség volt, amiért úgy gondoltam és meg is mondtam neki, hogy nem így működik, nem fogok mindig ráérni? Tudom, hogy kisgyerekkel nagyon nehéz, de azért túlzásnak érzem, hogy úgy gondolja, 0-24-ben álljak készenlétben, hogy mindig el tudjam vállalni, amikor úgy gondolja, hogy lepasszolná. (35 éves a nővérem, első babájuk lenne.)

2023. aug. 15. 07:17
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

35 évesen annyi esze van, mint egy viháncoló tininek.

Ne elmélkedj rajta, majd a gyakorlat felülírja a terveit.

2023. aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem gondolod rosszul. Teljesen egyet értek veled. Ez nem így működik, ahogy a nővéred elképzeli. Persze, ha előre egyeztetett időpontot van és megbeszélitek, akkor persze, ha tudsz vigyázol majd rá, esetleg nálad is aludhat, mert valóban egy pici gyerek mellett egy idő után a szülők igénylik a kettesben létet.

Szegény baba meg sem született még, egyenlőre csak próbálkoznak, de már az jár a fejébe, hogy ő hogyan és miképp fogja megoldani, hogy ő mehessen bulizni. Ez azért kicsit felháborító.

Ne haragudj kérdező, de az ilyen minek szeretne gyereket, ha már most azon jár az esze, hogy hogyan tudja tovább passzolni. Maguknak szüli a gyereket, nem neked és nem is a szüleidnek. Én a helyedben nem hagynám magam, még a baba megszületése előtt lefektetném a dolgokat és akárhányszor elmondja és felhozza újra meg újra elmondanám neki azt, ami a véleményem. Rögzüljön csak neki. Ettől te egyáltalán nem vagy rossz testvér.

2023. aug. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%

Ok, Juli, ha neked jogod lesz kérdés és bejelentés nélkül ide hozni hozzám a gyereked, mert te úgy döntesz, szórakozni akarsz, akkor nekem meg jogom lesz azonnal kihivni a rendőröket és azt mondani, hogy szó nélkül itt hagytad a gyereket.


Amúgy meg hihető is lenne a történet, ha nem 35 lenne a képzeletbeli nővér

2023. aug. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
35%
Jézusom :Dnem élt még eleget?
2023. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
85%

Miért vállal gyereket, ha nem élt még eleget? Rendesen idegbe jöttem, ahogy a sorokat olvastam.

Rendben van, hogy ki akar majd kapcsolódni, de annak is megvan a módja. És még ő van felháborodva, eszem megáll.

2023. aug. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
24%
A semmin is össze tudtok veszni. Még a baba sehol. Majd akkor .
2023. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Olyanon vitatkoztok, ami nincs is. Felesleges, és értelmetlen.
2023. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%
Én közölném vele, hogy az ellésed eredményét bízd másra. De ha mindenáron én kellek, akkor 10000/óra.Ennyibe kerül az ész nélküli felelőtlen szaporodás. Aztán megnézném a felháborodott hápogását. Szépen bele is röhögnék a pofájába. Attól, hogy testvér, a hülyeségeit nem vagyok köteles eltűrni. Majd megtanulja. Használjon ki olyat, aki elég hülye, hogy hagyja.
2023. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Ha valós a kérdés, akkor jól tetted. Egy indok, hogy min. 200 km-rel távolabb költözz tőle.
2023. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az a szomorú, hogy ha mögé nézel, akkor egyértelmű, hogy ő nem akar gyereket, csak ezt nem meri így kimondani. Lehet mert a férje akar, vagy csak már telebeszélték a fejét, hogy 35 éves, kifut az időből, jajj megbánja ha nem lesz, a gyerek az kell, az az élet értelme, stb, stb. Közben neki egyetlen porcikája se kívánja.Én sajnálom őt, meg a gyereket is, mert ha megszületik, nem lesz egyszerű neki.
2023. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!