Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim válasza:
84%

Ha valóban így van,akkor igazad van,és nem vagy szemét,ha nem adsz.

Persze szüleid,tesód nézöpontjàt nem tudjuk.

2020. júl. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
94%

Ha tényleg ilyen a kapcsolatotok, akkor jogos, hogy nem akarsz adni nekik egy forintot sem. Én sem tenném.

Ha viszont úgy döntesz, hogy mégis adsz, akkor PAPÍROZD LE. Hivatalosan, törvényesen, belefoglalva egy pontos dátumot, hogy mikortól kell törlesztenie, és meddig kell visszaadnia a pénzedet. De elég, ha ezt megemlíted neki, és így már nem is fog annyira kelleni a pénzed neki.

2020. júl. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
97%
nem, nem adnám kölcsön. oldják meg
2020. júl. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%
A szakembereket le is lehet mondani. Nem kapnád vissza a pénzed egy darabig. Írd meg, hogy neked is szükséges van forgótőkérebezért nem tudod lekötni a pénzed ilyen formában.
2020. júl. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
97%
Még papírozva sem adnék egy fityinget sem. Ezt a tapló bunkó bandát már. Kapják be tövig.
2020. júl. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
92%
Családtagnak, barátnak nem adunk kölcsön. Ennyi.
2020. júl. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
97%
ekkora pofátlanságot, hogy odaböffent egy számlaszámot..
2020. júl. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
96%
Családban nem adnék kölcsön. Mert biztosan jön az elvárás, hogy ne kérd vissza a pénzt.
2020. júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy írják. Ne adj kölcsön.
2020. júl. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen körülmények között én sem adnék. Ha mégis, akkor szerződéssel, ügyvéd előtt (ezt is ő fizetné), határidőkkel, kamattal, ami nyilván kedvezményesebb lenne, mint a piaci kamat, de akkor is lenne, mert én is beáraznám a kockázatot, hogy nem kapom vissza a tőkémet. Illetve a te esetedben gondolom árfolyamkockázat is fennáll, mert lehet, hogy a forint veszít az értékéből további 20-30%-ot, mire visszakapod ugyanazt a kölcsönt (vagy alapból devizában írjátok be a szerződésbe az összeget, fussa ő a kockázatot). Ilyen feltételekkel viszont több mint valószínű, hogy nem érdekelné viszont te mondhatnád, hogy nem mondtál nemet, csak mindenki számára tisztességes feltételeket akartál teremteni, de így meg nem érdekelte a dolog.
2020. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!