Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez bántalmazó...

Szerintetek ez bántalmazó beszólás a nővérem részéről vagy én viselkedtem úgy ahogy nem kellett volna es jogos volt a leszólas, pontosabban:leüvöltés? Lennebb kifejtem:

Figyelt kérdés

Tehát: apám bántalmazásban nevelt fel minket, koztem es a legnagyobb nővérem között majdnem 14ev van.


Nekem van egy kisfiam , es elmentünk a vhová a nővéremmel.


Ott megbeszéltük előtte egy fél órával hogy utánna hazavisz minket mert le kell tennem aludni a kisfiam hisz aznap nem aludt es 8 fele volt már.

Elérkezett a 8ora es nagyon hisztis kezdett lenni a kicsi.

Ekkor kérdeztem a nőveremet hogy mikor menjünk, akkor elvisz-e (csak 5-10 perc lett volna)

De annyira nezte a telóját hogy nem hallotta hogy kérdezem.

Így még egyszer megkérdeztem hogy akkor mikor megyünk?

Azt se hallotta.

Ezt még 2x kerdeztem de semmi.

Nyilván nem egymás után.

Továbbra is nettezett mert pont torteneteket osztott meg a facen .

Utánna megkérdezem hogy akkor nem hallod amit kérdek?


Tényleg nem tudtam hallja-e, egyáltalán figyel .


Erre olyan durván rám ordított, egyszerűen kifordult önmagából úgy láttam. Mindennek lehordott hogy en milyen türelmetlen vagyok, mit kepzelek magamról hogy úgy beszélek vele , nem fogok neked ugrálni meg ilyenek..


Szerencsére senki se hallotta, de akkor úgy éreztem hogy nagyot csalódtam benne , legszivesebben azonnal hagytam volna es tobbet soha nem kérek semmit tőle ( amugy nekem is van kocsim es en mindig szívesen szó nélkül mindenfelé vittem-hoztam ha kellett)


Tehát ez a kitörése kb olyan mint amikor párkapcsolatba vagy, es ilyesmi történik erzed hogy azonnal szakitanál .

Kb ezt éreztem.


Szerintetek en is hibáztam es reszben jogos volt?

Bennem ez az egesz inkább undort valtott ki , es csalódást, es hogy soha többez nem fogok menni vele sehová.


Sokszor nem tudom meddig kell tűrnöm, mi az a határ, hisz arra tanítottak a szüleim hogy mindig tűrni kell.

En 29 vagyok N


2023. aug. 16. 07:56
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Javítás: elmentünk valahová.
2023. aug. 16. 07:58
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy volt jogos. Viszont 29 éveseb egy gyerekkel ezt tényleg nem tudod megállapítani? 😐 Ezen kéne dolgozni, de sürgősen...
2023. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

2es!

Megállapítottam.

Csak nagy családban nottem fel, 4 en voltunk tesók, és en a legkisebb.

Egyszerűen mindig meg voltam belyegezve hogy hisztis vagyok, türelmetlen stb.

Érezt ezen sokat dolgoztam es figyeltem hogy ne legyek az, igy inkább az extra turelmes tipus fele változtam .

Viszont ha velük találkozok akkor ezek a bélyegeket néha néha ujra es újra rám akasztják igy úgy érzem hogy velem is lehet baj van , mert lehet idegesítő a stílusom.

De így messziről elemzek mindent, az a baj a férjétől sem kapok pozitív visszajelzéseket sokszor.

Máshol mindenhol megallom a helyem es inkább felnéznek rám mert nem idegeskedem, viszont a családommal ha vagyok úgy erzem lenyomnak.

2023. aug. 16. 08:15
 4/34 A kérdező kommentje:
Off, bocsi a sok elírásért!!
2023. aug. 16. 08:16
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Össze kéne zárni az én nővéremmel, az kapásból kiverte volna a kezéből a telefont, majd jól megrángatja avval, hogy: mi lenne, ha figyelnél rám, amikor hozzád beszélek?
2023. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

A lényeg: annyira belém ivodott a sok negatív hogy ilyen esetben nyilván elgondolkodom magamon hogy lehet en sem vagyok teljesen normális ?

Hogy lehet én sem tudom megfelelően lereagálni a dolgokat ..

2023. aug. 16. 08:20
 7/34 A kérdező kommentje:
5# na ez az!
2023. aug. 16. 08:20
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem bántalmazó, egyszerűen tapló. Meg kell tanulni különbséget tenni a dolgok között. Azt mondjuk nem írtad le, hogy a kérdések között mennyi idő telt el. Ha azonnali választ akartál és folyamatosan kérdezted(vagy pár másodperces szünetekkel) akkor neked is kell tanulnod némi türelemet. Ha percek óta nem válaszol és újra kérdezed abban nincs semmi, mondjuk ilyenkor is célszerű megvárni ameddig befejezi amit csinál. Nyilván akkor nem igaz, ha azután kezdett bele, hogy először megkérdezted, akkor szintén taplóság elkezdeni a telefont nyomkodni amikor a másik már beszél hozzád/választ vár
2023. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
52%

Megerősítést vársz tőlünk, mikor te pontosan tudod is a válaszokat.

Megszokott egy viszonyt köztetek, es te hiába változtál, ugyanúgy viselkedik.

Az én nővérem ugyanez. Nem fogja fel, hogy nem ugraltatást es dirigalálhat, viszont mivel jelzem, hogy alácsi van, inkább nem is beszél velem évek óta.

2023. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

8as:

Fennebb írtam hogy nem egymás utan kerdeztem, némi szünettel.


Irtad hogy meg kellett volna varnom hogy befejezze amit csinál. Vártam is, kb 10perc után kérdeztem meg, de akkor se reagált semmit.

2023. aug. 16. 09:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!