Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul a "nem...

Jogosan esik rosszul a "nem vagyok a pasid" beszólás, bármilyen programot szerveznék?

Figyelt kérdés

Nővéremmel 2 év van közöttünk, eddig nagyon jó kapcsolatunk volt. Az utóbbi időben viszont kicsit eltávolodtunk, ezt már nyáron is elmondtam neki... Hogy alig érdeklődik felőlem, ha én írok neki, általában a nap végén ír vissza, vagy másnap. Ha szerveztünk programot, vagy megbeszéltük, hogy elmegyünk ebédelni, aznap, pár órával előtte lemondta. Akkor azt mondta, hogy fontos a szórakozás is, de csak a munka és a párkapcsolat után... Nekem ez már akkor is fura volt, mert én sosem rangsoroltam ezt így, hogy a családommal, barátnőimmel csak azután foglalkozhatok, ha a barátomat letudtam.


Lényeg, hogy mindig én hívom mindenhová, aztán ha lemondja, sosem keres utána, hogy pótoljuk be, vagy valami. Meg ami rosszul esik, hogy többször vágta már a fejemhez, hogy ő nem a pasim, nem kötelessége velem időt tölteni. Pl. ha elhívtam, hogy utazzon velem, vagy ma is kérdeztem, megnézzük-e a karácsonyi vásárt. Annyit válaszolt, hogy "nem vagyok a pasid". Pedig minden évben kimentünk eddig... Régen mindent megbeszéltünk, egész nap írogattunk egymásnak, most meg pl. azt is utólag mondta el, mikor már aláírták a szerződést, hogy vett egy lakást.

Azért fáj ez tényleg, mert eddig kb. a legjobb barátnőm is ő volt egyben, most meg hetente kétszer, ha beszélünk 3 mondatot.


Meddig tepernétek a helyemben, ha mindig nektek kell érdeklődni, mindig ti hívjátok a másikat mindenhová?


2022. nov. 19. 16:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Ja, lemaradt, 23 és 25 évesek vagyunk, szóval elég fiatal korosztálynak gondolom még magunkat.
2022. nov. 19. 16:55
 2/67 anonim ***** válasza:
23%

Neki van párja, neked nincs.

Ha unatkozol, valóban szerezz pasit, vagy barátnőket.

Nem kötelessége téged szórakoztatni, csak mert a testvére vagy. Neki már saját családja van, azzal törődik.

2022. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

2,5 éve élek kapcsolatban. Attól még nem érzem azt, hogy mindenki mást hanyagolnom kéne magam körül.

Fél éve van a sráccal, össze sem költöztek még. Nem hiszem, hogy ő lenne a "családja". :D

2022. nov. 19. 17:08
 4/67 anonim ***** válasza:
28%
Elhiszem, hogy rosszul esik, de nem igazán tudom átérezni. Én (sajnos vagy nem sajnos) az a fajta vagyok, aki folyton a párjával akar lenni (szerencsére párom is), így nincs nagyon igényem másokra. Két barátnőm van, velük találkozunk kb két hetente pár órára, nekem ennyi szociális élet elég is.
2022. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
De ő egyáltalán nem társfüggő, korábbi kapcsolataiban sem volt az.
2022. nov. 19. 17:19
 6/67 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%
Nem tudom miért erőlteted ezt annyira. Neki most olyan életszakasza van, hogy nincs rád szüksége, nagy a szerelem, a pasin jár egész nap az esze, téged jelenleg tehernek érez. Ne írj neki, ne keresd, hidd el, ha szüksége van rád, keresni fog. És nem kell haragudni rá ezért.
2022. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

"hidd el, ha szüksége van rád, keresni fog"


Nekem mondjuk meg most lenne rá szükségem...

2022. nov. 19. 17:21
 8/67 anonim ***** válasza:
33%

7


Hát az élet meg nem így működik. Miért van rá szükséged ennyire? Menj mással shoppingolni... :D

Eszem megáll. Mi olyan van, amit csak vele tudsz megcsinálni?

Akadj már le róla. Te mindig ilyen levakarhatatlan vagy?

2022. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
86%
Én megértelek, nekem nem testvérem, gyerekkori barátom volt ilyen. Tudom, hogy nehéz, de el kell fogadni és tovább kell lépni. NEM szabad sem visszanézni, sem ugrani, ha X idő múlva "le akar porolni", mert rájön, hogy kár volt eldobni.
2022. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Októberben hunyt el az egyik legjobb barátnőm, teljesen váratlanul.

A szüleim válófélben vannak (őt ez kevésbé viseli meg, mert az apukánk nem ugyanaz, tartja a sajátjával is a kapcsolatot attól függetlenül, hogy fél éves korától az én apám 'nevelte' úgymond).

Nem igazán érzem, hogy az lenne a nekem való karrierút, amit tanulok. De közben nem tudom, megérné-e váltanom és ő ismer a legjobban, mindig egymással beszéltük meg az ilyen dolgainkat (is).

A párkapcsolatommal kapcsolatban is vannak dolgok, amiket csak vele osztanék meg és nem éppen az, hogy mit vegyek a páromnak karácsonyra...


Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha az lenne a legnagyobb problémám, hogy nincs kivel shoppingolni menjek!

2022. nov. 19. 17:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!