Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan zárom ki a nővérem az...

Jogosan zárom ki a nővérem az életemből?

Figyelt kérdés

Apánk sajnos elhunyt, magának való kis emberke volt, velem elbeszélgetett néha de nem keresett annyira, mint pl. a nővéremet.


Mivel nekem volt félretéve annyi pénzem, hogy eltudjuk hamvasztani így én ezt álltam. Sajnos csak szóban egyeztünk meg annyiban a nővéremmel hogy hagyatékin nekem az ő részét vssza adja, mivel van egy bátyám ő se nekem nem fizetett se nem egyeztünk meg vele semmivel. De úgy voltam vele írok a közjegyzőnek hogy én fizettem kérem azt a részt teljesen nekem oda adni, erről volt számlám minden.


Nos annyi történt, hogy nővérem felvette a pénzt letiltott. Én 5 hónapra rá tudtam meg, hogy nem a közjegyzőhöz kell menni hanem apám munkahelyére ott fizetik ki a hagyatékit mivel csak a fizuja volt.

Erről egyébként semmi hivatalos iratot én nem kaptam( apám halálakor se írtam alá semmit elvileg a hagyatéki sem lehetett volna hivatalos így ill hamvasztai sem lehetett volna? ) Ezután kb fél évre rá vissza oldott, hogy hát tudnék-e vigyázni a kutyáira... Így a semmiből, mintha mi sem történt volna.

Én lezártam magamban, hogy nekem nincsenek testvéreim hallani sem akarok róluk, ennek ellenére mamám szajkózza az infót nővéremről mert jajj babázik megint ( 2. pasijától van a 3. gyerek, a pasinak van 3 gyereke aki nevelőszülőknél vannak)

Mert jajj nekem akkor is testvérem stb...

Szerintem azért, mert valaki családtag ha mérgező akkor el kell engedni, ez az utolsó és legdurvább eset amiért én őt / őket elengedtem.


Pedig tesómnak mindig segítettem pénzzel ha nekem is volt " felesleges" bútorokat nem kidobtam/ eladtak hanem neki adtam, mert egy beázott penészes ,hullott a vakolat albérletben laktak.


Úgy érzem kihasználtak, elárultak, földbe tiport a saját " vérem" és még engem állít be mamám úgy, hogy én csak túl érzékeny vagyok.



2023. aug. 26. 18:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Küldj neki fizetési meghagyást közjegyzővel
2023. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem bírná kifizetni , hivatkozna a gyerekekre is.
2023. aug. 26. 18:42
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Tilts mindenhol és ne kommunikálj vele! Aztán meg éld a saját életed!
2023. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd le! Mamádnak meg mond meg hogy a te magánügyed hogy hogyan viszonyulsz a testvéreidhez! És ne engedj az érzelmi zsarolásnak!


Nővéred szerintem egy életre eljátszotta a bizalmadat!

Én teljesen megszakítanám vele a kapcsolatot.

2023. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
#2 Az már nem a te problémád!
2023. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Hagyatéki tárgyalásnak akkor is kellett volna lennie.
2023. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem volt tárgyalás. Covid ideje alatt volt. Csak én dolgoztam bankban láttam már hagyatékit, intéztem sose láttam olyat egyikben sem, hogy a munkahelyre kell bemenni a részedért... A közjegyző meg figyelmen kívül hagyja az én levelemet is,.telefonon is lekoptatott... Slussz poén, hogy nővérem intézte a hagyatéki dolgokat ha lett volna ugye ház stb de se az én,se bátyám születési dátumát nem tudta helyen felírni....
2023. aug. 26. 18:54
 8/25 A kérdező kommentje:
Tehát nekem itt az egész hagyatéki része fura igaz sose volt ilyenben részem csaj feldolgoztam az ügyfelekét. Itt szerintem apám akkori élettársa is kavarhatott nem kicsit először az volt, hogy na majd ő eltemeti apámat,gondolom mivel nem volt jogosult özvegyi nyugdíjra meg semmire így lepasszolta...
2023. aug. 26. 18:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A mamádnak nincs igaza. A nővéred egy kétszínű., számító dög. Ne keresd, igazad van!
2023. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
:( borzaszto es igazad van. Egyszer rajön a kisasszony...talan mar öreg lesz milyen bunko dolgot muvelt. Kerulnem a te helyedben.
2023. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!