Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más ikrek is így vannak...

Más ikrek is így vannak ezzel? Ez valaha fog változni?

Figyelt kérdés

Egy petéjű ikrek vagyunk tesómmal, mindig "ikrekként" voltunk emlegetve, a szüleink egyformába öltöztettek minket, ( családi fotókon néha még magunkra erőltetjük) Egyszóval,úgy nőttünk fel mint szerintem minden hozzánk hasonló iker pár. Mostanra viszont tesóm nem igazán keresi a társaságom, pedig egy házban élünk.

Ha hozzá szólok, egy szavas válaszokat ad, ha kérdem nézünk e egy filmet, azt mondja nincs kedve, közben utánna laptopon filmezik a szobában. A baráti társaságunk is közös, de ha velük vagyunk,se szól hozzám. Valahogy hiányzik, nem tudom miért, félek, hogy ez így marad.

Meg értem amit érez, én is besokaltam az iker léttől, de azért szeretem a tesómat. Szerintetek változik a ez dolog?


16/f



2023. aug. 28. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ő is szeret, de most kifelé nézeget, tágítani szeretné a világát. Semmi promléma.
2023. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nekem (egypetéjü) iker fiaim vannak, de SOHA nem emlegettük öket "ikrekként", nem öltöztettük ökeg egyformán, így kezdettöl fogva két külön személynek tekintették magukat, nem egy egység felének.

Szerintem a testvéred eljutott arra a szintre, hogy önálló ember akar lenni, nem pedig veled együtt egy egész valami.

Ettöl természetesen még szeret, de jobb lenne, ha te is megpróbálnál leválni róla, és saját életet kezdeni.

Ha látja, nem akaszkodsz rá, akkor idövel ö is megint lazább lesz.

2023. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok én rá akaszkodni, de mint említettem egy a baráti társaságunk, így velük gengelni is együtt járunk. Meg ugye egy házban élünk, és szinte magától hozzám sem szól, nem azt akarom, hogy lelkizzünk csak néha- néha dumálni, úgy mint régenben ökörködni. Ha nen szólok hozzá napokon keresztül, akkor Ő magától hozzám sem szól :/
2023. aug. 28. 15:54
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szól hozzá te először. Szeretettel, érdeklődéssel.
2023. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Iker vagyok én is, ez a korszak eléggé necces. Szerintem érdemes felhozni a problémát vagy csak egyszerűen továbblépni rajta. Mindig ott lesztek a másiknak, de néha sok a másikból, ez ilyen.
2023. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Örülök, hogy írtál, köszönöm!

Akkor ez más testvéreknél is meglévő jelenség? Most megnyugodtam, valószínűleg mint minden fellángolásunk , ez is elmúlik.


Köszönöm!

2023. aug. 28. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan, mint egy normális kamasz viselkedés, csak ikreknél hangsúlyosabb. De nyugodj meg, ha lenne egy tesód 2-3 év különbséggel, simán viselkedne ugyanígy.
2023. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Hát nekem is inkább úgy tűnik, hogy kicsit elege lett az ikerségből, hagyd rá, míg lenyugszik.


Általánosban volt két osztálytársam, nem ikrek voltak, de csak egy év korkülönbség volt köztük, és nagyon hasonlítottak egymásra, de tényleg mintha ikrek lettek volna. Az anyukájuk nagyon erőltete ezt a dolgot, hiába nem voltak ikrek, azért is kezdték egyszerre az iskolát. Mindig egyforma ruhában kellett járniuk és főleg az idősebb utána nagyon.


Az iskolában (90es évek, kisváros) is úgy kezelték őket, mint az ikreket, volt tanárunk, aki nem is szólította őket a rendes nevükön, csak Tibirobinak hívta mindkettőjüket.


Már akkor elég rossz volt a viszonyuk, mikor elkezdtük a középsulit, de oda már külön iskolába vették fel őket. Ma nincsenek jóban egyáltalán.

2023. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Majd később jobb lesz, de ezen az időszakon túl kell esnetek, kb. 18-20 éves korotokig egy kicsit külön kell válnotok, felfedezni a világot egyedül, megtalálni az önálló éneteket. Te is most fordulj inkább kifelé, aztán majd visszataláltok egymáshoz.
2023. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%
Tinik vagytok, ez ilyen korszak.
2023. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!