Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha betegesen...

Mit tegyek ha betegesen féltékeny a nővérem?

Figyelt kérdés
Nagyon jó kapcsolatunk van, és sokat jön át hozzánk. Sokszor viccesen próbál megjegyzést tenni a dolgokra amiket veszünk. Legutóbb azzal telt be a pohár hogy azt mondta, látom jól megy hogy itt mindig van téliszalámi a hűtőben. Megkérdeztem tőle hogy már a szalámival is baj van? Erre azt mondta hogy van olcsóbb is , nem érti miért kell folyamatosan urizálnunk. Annak ellenére hogy régóta segítem anyagilag, ugyan úgy teszi ezeket a megjegyzéseket, mindenre, ha van valami új. Feleségemnek is beszólt legutóbb hogy még itt sincs a tél, és máris új dzsekije van? Ezeken a megjegyzéseken kívül nagyon jó a kapcsolatunk, csak már kezd nagyon zavarni. Egyszer már szóltunk neki emiatt, de azt mondta hogy nem tud mit tenni mert fura neki hogy ennyire szórjuk a pénzt.

2023. aug. 31. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Prolik nézegetik egymás dolgait. Átlag ember kb annyit lát ez a szalámi jól néz ki ez meg nem.
2023. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon kellemetlen lehet, én is a nővéremmel jóban vagyok és szeretnék is maradni.

Esetleg egy beszélgetés során elkezdeném sorolni azokat a dolgokat amit szerintem helytelenül tesz (még ha nem is szoktál ilyet, vagy pont azért), így a következő alkalommal eszébe fog jutni, hogy milyen ez.

Vagy ha ez nem jön be, akkor a ner módszert ajánlom.

Nem tetszik a kisvasút?

Meghosszabbítjuk Bicskéig!

Drága a téliszalámi?

Ezt nézd, füstölt lazac!

Télikabát minek?

Ezt nézd, van hozzá Louis Vuitton gumicsizma!

Ha tényleg zavarja, abba fogja hagyni. Ha szeret szörnyülködni, akkor meg egészségére! :)

2023. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
25%
csórókkal nem érdemes barátkozni
2023. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez oltári parasztság, már bocs. Túl sokáig engedted meg neki, ezért ilyen pofátlan. Határozottan le kell állítani és közölni vele a következő ilyen megjegyzésnél, hogy kívül tágasabb. Azért nehogy már egy szalámit is dugdosni kelljen, mert őt zavarja.
2023. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az embereket sokszor az motiválja a tetteik végrehajtásában ha azt látják, hogy sikerült reakciót kiváltaniuk a másikból. Ezzel simogatják önmagukat, hiszen láthatóan súlya van a szavaiknak, odafigyelnek rájuk, érzelmeket váltanak ki az akcióikkal.

Ha legközelebb előjön a témával, válasz helyett mondj valami teljesen oda nem illőt, és ezt ismételgesd újra és újra, ha próbálkozik. Pl.:

- Látom jól megy hogy itt mindig van téliszalámi a hűtőben.

- Hallottad, hogy 4-es erősségű földrengés volt Békés-megyében?

Ettől majd összezavarodik és elfelejti mit is akart, de ha nem, előbb-utóbb rájön majd, hogy hiába próbálkozik.

2023. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Ööö...nem. Nem vagytok jóban. Csak még ezen a szinten tartasz, hogy nem ismered fel.
2023. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Na akkor ne jöjjön egy ideig. Csak ha már megtanult viselkedni.
2023. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
Jaj, annyira felismerhető a stílusa ennek a kamuzós trollnak. Minek válaszoltok neki?
2023. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

8. Az a gond, hogy nekem meg a paranoid bolondok gyanúsak, akik életszerűnek látszó kérdésekbe is hátsó szándékot látnak.

Most akkor ki a bolond?

Amit tudni lehet, hogy a paranoidok nem érzékelik a realitás határait, gyanakodva belekötnnek bármibe.

2023. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem féltékenység, hanem irigység.

Fáj neki, hogy Ő nem engedheti meg magának ezeket a dolgokat, amik nektek természetesek.

2023. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!