Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy alkoholistának szült...

Egy alkoholistának szült gyereket és most tőlem vár segítséget. Önző vagyok?

Figyelt kérdés

A húgom 10 éve van együtt a sógorommal és 1 éves az unokaöcsém. Tudta nagyon jól tesóm, hogy keményen iszik a srác mégis hozzáment és gyereket szült neki. Az egész család próbált rá hatni mielőtt keső lett volna, de nem hallgatott senkire, sőt eleinte az apuka odáig volt a gyerekért, kiváló szülőnek tűnt úgy 3-4 hónapig és a húgom sokszor a fejemhez vágta mekkorát tévedtem, mikor alkalmatlannak állítottam be a férjét. Egy ideig tényleg jócskán visszavett a piálásból, de nyár vége óta szerintem nem volt egyetlen józan napja sem a sógoromnak, sokat veszekednek és a húgom szeretné elhagyni. Nagyon sajnálom őt, hogy egyedül marad 28 évesen egy kicsi gyerekkel, de amikor megkért, hogy hadd költözzenek hozzám nemet mondtam. Egy kis 1,5 szobás albérletben élek, váltott műszakban dolgozom és őszintén nagyon szeretek egyedül élni. 1 éve van barátom és vele se sietem el pont ezért az összeköltözést, mert így most olyan jó. A húgom kérte, hogy akkor vegyünk ki együtt egy nagyobb lakást, ahova akár majd a barátom is odaköltözhet, de nekem ezzel kapcsolatban is negatív érzésem van. Még régebben sokszor szakítottak, de folyton kibékültek, mert a sógorom mestere az igérgetésnek és most is ez lesz az elhagyásnak a vége, hogy majd ide-oda költözget szegény gyerekkel. Mindig előttem van mikor önelégült fejjel mondta néhány hónapja, hogy a férje megváltozott és máskor nyugodtan tartsam meg magamnak a véleményemet róla, mert őt nem érdekli a szapulás. Most pedig tőlem vár megoldást, de hiába van némi bűntudatom nem akarok rajta segíteni. Az unokaöcsémet a születése óta sajnálom, hogy ilyen apa jutott neki és csak is miatta fordult meg a fejemben, hogy segítenem kellene, de a húgom mindig is ilyen volt, hogy önfejűen ment a maga hülyesége után aztán másoktól várt megoldást a problémákra.

Ha akarnám tudnék neki segíteni, de nem akarok. Emiatt rossz ember és testvér vagyok?


2023. okt. 30. 12:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
4%
Az.
2023. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim válasza:
3%
Igen.
2023. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
91%

Ne segíts neki. Te lennél a bébiszitter, gondolom te fizetnéd a lakás nagyobbik részét.

Szülőkhöz nem tud menni? Kap normális GYED-et, miből tudja eltartani magát?

Ha va gyed-e, esetleg dolgozni is vissza tud menni, talán felajánlanám neki a kanapém 2 hétre, de szerintem utána is te leszel a szemét a szemében, meg ő bezzeg segítene neked (persze, csak te valahogy sosem kerülnél ilyen helyzetbe).

2023. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
7%

Igen, az vagy. Bármi is történt, felülkerekedhetsz a sértett önérzeteden, ha másért nem, az unokaöcséd érdekében. A húgod nagy hibát vétett, amiből most már nem tud egyedül kijönni.


Ettől függetlenül megteheted, hogy nem segítesz, de a véleményünket kérdezted.

2023. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy önző!


A húgod felnőtt ember. Legfőbb ideje, hogy megtanulja, felelős a döntéseiért.

Ha a gyereket sajnálod, és a húgod nem tudja normális viszonyok között nevelni, akkor jelentsd a gyámügynél, és ha elvennék tőle a gyereket, akkor jelezd, hogy őt szívesen nevelnéd. Én legalábbis ezt tenném.

2023. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
11%

Nem hiszem hogy te sosem voltál olyan elvakult szerelmes, hogy semmi hibát nem láttál a párodban és ne dorgolted volna a "rosszakarok " orra alá, hogy milyen tökéletes is a te nagy Ő-d. Azért nem akarsz neki segiteni, hogy megmutasd, neked volt igazad -ez gyerekesseg. "Ha akarnám tudnék neki segíteni, de nem akarok. Emiatt rossz ember és testvér vagyok?"

Igen, szerintem emiatt rossz ember vagy.


Amúgy meg nem költöznék én se össze vele egy másfél szobás lakasba és nagyobbat se vennék ki miatta. Segítenék más megoldást talalni

2023. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
7%
#5: ezek korrekt érvek,csak nem relevánsak, mivel a Kérdező nem ezek miatt nem akar összeköltözni a húgával, hanem mert tüske van benne, és amúgy is kényelmetlen lenne neki. Tehát igenis önző indokból nem teszi.
2023. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim válasza:
99%

Azért az, hogy vannak a páromnak hibái és hogy a párom egy iszákos alkoholista, nem épp ugyanaz a kategória... És a rózsaszín köd azért 1-1,5 év után el is múlik, a tesó 10 éve tűri ezt a párjától.


Lehet itt jönni a testvéri szeretettel, meg hogy így a család, úgy a család. Van egy olyan érzésem, hogyha a Kérdező lenne hasonló helyzetben, a kedves tesó mindent is kitalálna, csak hogy ne kelljen segíteni.


Biztos nem vennék a nyakamba ilyen zűrhegyet, gyerekestől, mindenestől.

Beköltöznek hozzád, az életben nem fogok tudni kitenni, meg majd megy a huzavona, hogy hááát mégis visszaköltözünk Jocikával Józsihoz, két hét múlva meg téged hív, hogy menjél segíteni pakolni, mert Józsi megint iszik, ő ott nem marad a gyerekkel, cuccolnak vissza a te albérletedbe.

Fizesd a megnövekedett rezsit, ami érezhető lesz, hiszen amíg te napközben dolgozol, nem fogyasztasz otthon, addig ő a gyerekkel otthon lesz, kell e 22-23 fok egész nap, menni fog a tv stb.


Nagyobb albérletnek szintén vannak buktatói.

Kiveszitek egy évre a 3 szobás lakást, ő 2 hónap múlva kibékül Józsival, te mit csinálsz még 10 hónapig a nagyobb lakásban?


Meg na, szép és jó a rokoni kapcsolat, de kerülgetne a franc minden nap egy 1 éves gyereket, aki még csak nem is a sajátja. Pár napra ok, jöjjenek, ha nagy a baj, de állandóra biztos nem.

2023. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
97%

Mi abban az önzés, hogy egyedülálló emberként a párjával akarja a közös jövőjüket tervezni, nem egy felelőtlen embert és a gyerekét patronálni?

A húga nem rokkant, hanem egészséges, cselekvőképes ember. Egye meg, amit főzött.

Különben a kérdező egy életen át eltarthatja és lakást biztosíthat neki, mert sose fogja maga megoldani a problémáit. A kérdezőnek meg erre menne rá a magánélete.

2023. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
99%

Egyszer befogadod őket, kérdező, sose tudod kirakni őket.

Egyetlen megoldás van: be sem fogadod őket. Különben 10 év múlva is a nyakadon fognak élni.

2023. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!