Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire gáz, hogy hosszú...

Mennyire gáz, hogy hosszú évek után először nem köszöntöm fel a tesómat, akivel rossz a viszonyunk?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk jó tesvérek, aztán teljesen eltávolodtunk.Van benne irigység, féltékenység, önzőség, empátia hiánya stb. Ráadásul a lányom jobban bírja őt, mint engem.

Anyánk sem tett semmit, hogy a két lányát összebékitse és mindig az ő pártján állt.

Letiltott itt-ott mindenhol, ha érdeklődtem csak sms volt engedélyezve.

Betelt a pohár, elegem lett az udvariaskodó kötelezökből, mert semmi tartalom nincs mögötte. Elhatároztam, nem küldök több sok boldog ilyetolyat.

Nagyon rossz, föleg aki magányos, hogy testvere sincs.Méregpohár, amiben ülök és az egész családra kivetul.A gyerekeimre is mérgező.Mert milyen família, ahol ilyen tesók vannak? Köpedelem, magamra nézve is szégyen.Egyáltalán van ilyen másnál is? Elkéne engedni a témát, de mindig ott van és jön a névnapja aztán karácsony új év stb.Nem kívánom senkinek



2023. nov. 4. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
kettes szinten
2023. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Senkinek nem tartozol számadással. De azért egy boldog szülinapot üzenetbe még senki nem rokkant bele. Írtad, hogy a lányod jobban szereti, vagyis szokásos testvéririgység van nővérek között. Nőjjetek már fel!
2023. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem gáz! Ha nincs szeretet, empátia, akkor felesleges fenntartani egy kapcsolatot csak a látszat meg az illendőség kedvéért. Könnyebb lesz úgy neked.
2023. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem gáz. Én anyámmal szakítottam meg a kapcsolatot, ez van, minek írosgatni, ha nem szeretjük egymást?


Ahogy irták, senkinek nem tartozunk számadással.

2023. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi 3.4.

Sajnos tizenéve eljátszik a nagy semmit. Döntöttem, de épp azért baromság, mert nem kerül semmibe egy sms. Ami értéktelen marhaság, azt én nem folytatom tovább. De se örömben föleg nem bajban, sehol nincs, akkor mi a sz.rnak kuldjek képmutatást.

2023. nov. 4. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz
2023. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga a tény, hogy eddig felköszöntötted a rossz viszony ellenére, sokkal gázabb, mint hogy most nem köszöntöd fel.

De amúgy nem gáz, hogy hanyagolod rossz viszony esetén. Idővel talán javulhat a viszony, de előbb sajnos kell egy kis távolság, egy kis felejtés.

2023. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajom, hogy én meg nagyon kevés példát látok arra, hogy a testvérek szeretik egymást. Annyira kevés van a környezetemben, te meg itt ostorozod magad ilyen hülyeségekkel. Az a ritka ahol jó a kapcsolat. Mindig féltékenyek az emberek egymásra. Te is az vagy valahol. Haragszol anyádra mert mindig annak ad igazat. Féltékeny vagy mert a gyereked bírja.

Ezeket elkellene engednek. Ne piszkáld a gyereket miatta.

És ha a tesóddal ennyire nem jössz ki, akkor töröld ki az életedből. Sz.ard le. Ne írj neki, zárd le. Próbáld feldolgozni, elengedni. Megváltozni nem fog.

Kár ezen idegesíteni magad. Mi annyiszor megpróbáltuk a férjem tesójával aztán mindig az a vége. Mi értelme így kapcsolatot tartani? Azért, hogy bántson minket? Hogy rugózzunk, agyaljunk rajta? A francokat. Elengedtük.

2023. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A semmilyen köszöntés az egyetlen őszinte dolog ilyenkor.


De jól látod, ez csak téged meg a gyereket mérgezi, a tesód szerintem tojik az egészre. Keress barátokat, ha magányosnak érzed magad.

2023. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel, és ezzel segítettek. Minden jót!
2023. nov. 4. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!