Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél, ha azt látnád,...

Mit tennél, ha azt látnád, hogy tesód egy rossz kapcsolatban marad a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
Nekem panaszkodik, hogy már megint veszekedtek, elkezdett inni is. Egyértelműen boldogtalan, de az az elve, hogy nem akarja apa nélkül nőjön fel a gyereke, ezért együtt maradnak a párjával. Sógornőm ritkán szintén nekem panaszkodik,elhordja tesómat mindennek. Mindkettőnek megmondtam, hogy nekem az a véleményem, hogy ha ennyire elromlott a kapcsolat, akkor a gyerek miatt őrültség együtt maradni, nem tesz jót neki. Napi szinten hallja a veszekedéseket szegény. Nem értem ezt a két embert, együtt maradnak, de kb. utálják egymást, csak hogy a család ne szakadjon szét... Mi értelme ennek?... Frusztrál a helyzet engem is, látom, hogy tesóm szenved, de nem hajlandó kilépni, csak közben nekem panaszkodik.
nov. 9. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

"ha ennyire elromlott a kapcsolat, akkor a gyerek miatt őrültség együtt maradni, nem tesz jót neki"


Az eszedbe sem jut, hogy a kapcsolatot próbálni kéne megjavítani?

Ha van gyerek, biztos, hogy nem a válást javasolnám, hanem a párterápiát.

Ne azért váljanak, mert én rádumáltam őket, hanem, ha ők úgy érzik, hogy nincs tovább.


Manapság sokan úgy dobják el a házasságukat, mint egy tönkrement kínai cipőt. Aztán rájönnek, hogy ahány problémát megoldanak a válással, annyit teremtenek is. A gyerek miatt úgysem tudják teljesen lezárni a dolgokat. Egy életen át maradni fog köztük kapcsolat, fenn kell tartaniuk a beszélőviszonyt, szót kell érteniük a gyereküket érintő kérdésekben.

Tudod hány gyakoris kérdés szól arról, hogy "szüleim elváltak, most lesz a ballagásom/diplomaosztóm/eljegyzésem/esküvőm/gyerekem keresztelője és kit hívjak meg, mert anyám kijelentette, ha apám új feleségét elhívom ő nem jön, de apám meg azt mondta, hogy ő csak akkor megy, ha az új felesége is jöhet vele. Tiszta görcs a gyomrom, nekem mindketten a szüleim és szeretném, ha életem nagy napján mindketten itt lennének...."


Szóval ne képzeld, hogy a válással majd minden megoldódik.

nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanebben a helyzetben vagyok azzal a különbséggel, hogy az én testvérem nem iszik, nem veszekszik, csak csendben tűr, hogy a gyerekek ne a veszekedés hallják. Iszonyú boldogtalan. A sógornőmnek hajmeresztő húzásai vannak, emellett kapzsi, pénzéhes. Kívülről nem tehetek semmit sajnos, benne kell megérnie az elhatározásnak. Ha a gyerekek miatt a nő mellett marad, az az ő döntése, az ő élete. Meg kell mondjam, van benne racionalitás, mert a gyerekek kicsik, a nő ellátja őket, de a nagyobbat lelkileg bántalmazta, a testvérem az, aki ezt tompítani tudja, védeni tudja őt. Attól retteg, hogy nagyobb eséllyel kapná a nő a felügyeletet, és akkor a gyerek ki lenne szolgáltatva teljesen a nőnek, meg a nő ellene nevelné, mert rettenetesen manipulatív.
nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
Ez ugye nem Kamu?
nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
És eltudnának válni? Mármint anyagilag!? Lenne hol lakni? Megtudna élni a gyerekkel?
nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem tennék. Megkérném, ne panaszkodjon, hanem tegyen az ügy ellen.


Ha az nem megy, akkor szépen maradjon csendben - én is otthagytam az abuzáló exbarátomat, nem panaszkodtam ÉS vele éltem.

nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesóm is ebben a helyzetben van, a férje iszik, olyankor jól megveri, plusz mellé minden pénzt visz sorsjegyezni. Én próbáltam segíteni a tesómnak érzelmileg és anyagilag is, de volt egy pont, amikor azt mondtam, neki is tennie kellene, azt pedig nem akarja, mert neki nincs jövedelme, lusta is dolgozni menni. Neki igazából az a része jó, hogy van hol lakni, van mit főznie, a gyerekek elvannak az apjukkal, csak az szar neki, amikor megveri, meg nincs egy forint se mondjuk csokira, mert elment blackjackre.


De érted, én meg nem fogok azért utalni neki, hogy a férje azt is eligya, eljátssza, mert erre többször volt példa. Én őszintén gondolom, hogy a tesóm nem átvágni akart, tényleg magára és a gyerekekre akarta a pénzt költeni, de mégis a férjénél landolt.


Venni se érdemes semmit, mert megy fel marketplacere, vagy ott a faluban eladja rögtön.


Amíg neki ez megfelel, addig én nem tudok anyagilag segíteni nekik.


De sokat beszélünk legalább, így nincs egyedül, amikor éppen ő az anyósánál a legszarabb a világon, mert megverik.

nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Legalább a gyerek érdekeit nézi.
nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tennél, ha azt látnád, hogy tesód egy rossz kapcsolatban marad a gyerek miatt?"

Valószínűleg azt látom... De nem panaszkodik (nyiltan, nekem, csak mástól hallom, hogy azért vannak gondok...)...

Imádkozom... Meg segítek neki, amikor nem tudja hova tenni a gyereket...

nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is inkább az anyagiak miatt maradnak együtt. Mert lehet fizetnek egy nagy lakáshitelt, akkor hova mehetne a pasi? Fizetné az albérletet meg a gyerektartást, akkor semmilye sem maradna.
nov. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Te meg megmondhatod, hogy ne panaszkodjanak mert te nem tudod megoldani helyettük. Nem vagy lelki szemetesláda.
nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!