Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél a helyemben, nem...

Mit tennél a helyemben, nem akarok beleszólni, de egyszerűen irritál sokszor?

Figyelt kérdés

szóval az nagybátyám(38 éves) van szó, és a nagypapámról(nagybátyám apja), mindkettőjükkel jó a kapcsolatom, különösen a nagyapámmal


az a helyzet hogy a nagyapám borzasztóan elkényelmesedve neveli az nagybátyámat(és ez engem nem is zavarna, de egy két szituációban előjön ez is), nagyapám hozza az egész családnak a pénzt a nagyszüleimnek+a nagybátyámnak.. és most eléggé szűkös lett az anyagi helyzetük a korábbihoz képest, de tegyük hozzá, hogy van egy baromi jó luxus kabrio mercijük amivel ha olyan alkalom van, tudnak villogni(ezt az autót is a nagypapám vette a nagybátyám ösztökélésére), ennek ellenére hogy most nincs pénzük, még megtartják, ezzel is fenntartván a látszatot hogy nekik jól megy


a nagybátyám fizetése abból áll hogy a nagyapám fizet neki havi kb 150-200k-t és egész nap nem csinál semmit..


a laptopját is úgy kapta a nagypapámtól, hogy egyszerűen kérte és megkapta, de a nagypapám mai kijelentésén jót nevettem.. mert ma az volt hogy mondom nagypapámnak hogy már elavult a laptop, kicsit lassú, erre azt mondja "jaj ne mond a -nagybátyám- közelébe mert meghallja azt vetet velem egy újat, nekem pedig most arra nincs pénzem"


szóval röviden, úgy viselkedik vele mintha ő lenne a világ közepe, megad neki mindent, de néha ez már beteges..


ma pl telepítettük(windows7 meg pár program) a laptopot amiről előbb szó volt, és nagyapám mindent be akar neki állítani, hogy pontosan olyan legyen neki mint azelőtt(mert régen windows vista volt rajta), hogy ne kelljen neki semmit sem csinálnia


és néha a stílusa az ami idegesít, hogy ilyenek mond hogy "de nehogy aztán gagyi legyen az a laptop"..mintha nem szivességből csinálnánk meg neki:O


és ezt nem irigységből írom, tényleg annyira sok mindent képes áldozni nekünk(és a tesóim), nem hálátlan vagyok, egyszerűen nem értem, hogy miért kezeli így a fiát


beleszólni nem tudok, meg nem is érzem illendőnek, de ez így nagyon nem helyes, nem tud megélni magától, ha nem lenne neki az apja, mehetne az utcára:S


18f



2012. júl. 20. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

"nagyapám mindent be akar neki állítani, hogy pontosan olyan legyen neki mint azelőtt(mert régen windows vista volt rajta), hogy ne kelljen neki semmit sem csinálnia"

Ez milyen menő nekem még Apukám sem ért a gépekhez nem, hogy a Nagyapám.

Ezen nem tudsz változtatni, mindketten megszokták és egyik sem akar változtatni rajta. Nagypapád talán a biztonságot látja a fiában, hogy ha lesz valami gond akkor majd segít neki. Bár így elég kétsége,mert csak elvárásai vannak. A nagymamád mit szól hozzá?

2012. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarok beleszólni, de"


Akkor ne szólj bele. Ennyi. Még ha bele is szólsz se fog változni semmi, a nagybátyád meg idővel úgyis vissza fogja kapni az élettől hogy 38 évesen(!) az apján élősködik és még csak nem is értékeli amit kap ("ilyenek mond hogy "de nehogy aztán gagyi legyen az a laptop"..mintha nem szivességből csinálnánk meg neki:O") És épp ezért ne aggódj őérte, a stílusán látni hogy titeket is kihasznál.

2012. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

persze hogy érződik, és látni rajta, ahogy beszél, amikről beszél, amilyen barátai vannak..


az oké hogy visszakapja az élettől, de majd ha nem lesz neki az apja mert sajnos lesz olyan is, akkor mi lesz vele(édesanyám a testvére), lehet hogy apámnak kell eltartani vagy nem tudom


de most mit mondhattam volna erre a laptopra, ha meg nem segítek neki akkor meg az van hogy "hogy lehet ilyen paraszt amikor ő annyi mindent megtesz értem stb".. ezért én ilyeneket nem "merek" csinálni, mert bunkóságnak érzem


nagymamám mit szól, nyilván szóvá teszi hogy "jajj fiam, egész életedben nem csinálsz semmit, majd mi lesz veled később..", de ennyi az egész, slusszpassz vége, és az élet megy tovább, semmit sem csinálnak másképp, csak néha felidegesítik magukat rajta

2012. júl. 20. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd térj erre vissza akkor, ha már nem lesz a nagypapa. Akkor azon fog élősködni, aki hagyja magát, meglásd.
2012. júl. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!