Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyermektelen párok, ti milyen...

Gyermektelen párok, ti milyen értékben ajándékoztok mások gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Az ünnepek közeledtével ismét előkerült a családban az ajándékozás téma. Nekünk nincs gyerekünk, ellenben a párom nővérének van már két kicsi gyereke. Általában elég drága ajándékok, vagy pénz a kívánság, amit mi mostmár egyre kevésbé adunk szívből, mert elvárás, és visszafele nem nagyon jön semmi, sőt van hogy csak pofavágás. Sokszor úgy érzem, úgy veszik hogy én nem adtam semmit mikor közösen adunk, mert nem vagyunk házasok, csak együtt élünk közös kasszán. Nálatok hogy működik a rokon gyerekeknek az ajándékozás? Mikor nektek lett gyereketek visszafelé is úgy jött a gesztus ahogyan ti adtatok? Amíg nem volt gyereketek a szülők által valahogy meg lett hálálva a gesztus?

nov. 24. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Mi vagyunk az egyetlen gyermektelen pár. Nálunk senki se lebegtet drága kívánságlistát, mondjuk nem is vennénk figyelembe. Ha már ajándékozunk, akkor azt szívből tesszük és a büdzsét is mi határozzuk meg hozzá. Nem várunk viszonzást, amőúgy sem tervezünk gyereket a jövőben sem. A saját határainkon belül cselekszünk, így nincs frusztráció, viszonzásvárás, csalódás.
nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Persze, amíg csak sógornőmnek voltak gyerekei, mi adtunk nekik. Amikor nekünk is lettek, onnan is jött ajándék ide. Most meg már szoktunk adni a felnőtt gyerekei gyerekeinek is ajándékot. Most olyan 10 ezer per gyerek a büdzsé erre.
nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Ferjem tesojanak van 2 ovodas koru gyereke, nekik szoktunk ajandekozni, altalaban 20 ezer forint ertekben (osszesen). De persze nem mernoki pontossaggal, altalaban tudjuk, hogy mit szeretnenek, ez neha kevesebbol is kijon, neha tobb.

Visszafele nincs elvaras a reszunkrol, egyreszt mert mi felnottek nem ajandekozzuk egymast (gyerekunk meg nincs) masreszt meg mi nagyon szeretjuk oket, az egesz csaladot, szoktunk kozosen programokat is csinalni.


Szoval ez erosen kapcsolattol is fugg.

nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
98%
Ugyanez a felállás, nincs gyerek, együtt élünk, közös kassza. Az én testvéremnek vannak gyerekei ahol szintén nagyok az elvárások ajándékozás terén. Mi mindig megbeszéljük, mi az ami belefér még, és közösen adunk ajándékot. Őszintén szólva karácsonyra és a szülinapra kb 10ezer Ft az összeg, amit ajándékra szánunk, ezenkívül általában 3-4ezer forint körüli ajándékot kapnak, ennél több jelenleg nekünk nem fér bele a kiadásokba. Visszafelé viszont semmit nem kapunk, max egy tábla csokit.
nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Ja és nem, nem lett meghálálva a gesztus, amíg nem voltak gyerekeink, hiszen pont ez a lényeg, hogy csak a gyerekeknek ajándékozunk szélesebb családi körben. Egy köszin kívül mit akartam volna még a sógornőméktől? Örültem, hogy örülnek a kölkök. Te mit várnál cserébe?
nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Öt testvérem van, családonként egy-három gyerekkel, nem adok senkinek semmit, de nem is közeli a viszony, nem várják el. Esztelenség lenne.
nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha odaállítanának egy listával main rága cuccok vannak, akkor én is átnyújtanám az enyémet, hogy mi meg ezeket szeretnénk, szintén tele drága dolgokkal, hátha felfogják. Ha nem, akkor beszüntetjük az ajándékozást, undorító, ha valaki hasznot akar húzni a másikból
nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

A tágabb családban mi vagyunk a kisgyermekes család és van nekem és a férjemnek is testvére. Senkitől nem várunk el semmit, pláne nem drága listával. Ha összejön, hogy találkozzunk ünnepek alatt, akkor általában adnak valamit a gyerekeknek, de ez nem nagy dolog, például színes ceruza, színező, mesekönyv, kisautó.

A nagyobb ajándék szerintem a szülők részéről érthető, de mástól nem kérném soha.

nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Rokonok gyerekeinek általában száz ezer ft broitékban, és egy kedves lap, egy gyerek úgy is majd annak örül amit megvesz belőle vagy gyűjt majd valamire. Mi így szeretjük megoldani a férjemmel.
nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
A sógornőmnek és a férjének nincs még meg a gyereke. Nekünk kettő van. Nagyjából igyekszem nekik olyan értékben ajándékozni mint amennyiért ők vásárolnak a gyerekeknek plusz ugye nekünk is. De ahogy megszületik a gyerekük, befejezzük az egymásnak való ajándékozást.
nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!