Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi segítséget testvéremtől?

Anyagi segítséget testvéremtől?

Figyelt kérdés

testvérem kint él kölföldön, nagyon jól állnak anyagilag, de rengeteget is dolgoznak, gyűjtenek, izzadnak a pénzért. most éppen építkeznek és minden pénzre szükségük van. én itthon élek és két gyerköcöm nevelem egyedül. idáig mindig volt valahogy, nem éltünk nagy lábon, de szerencsére jól megvoltunk. félre tett pénzem sose volt, mert miből tennék félre. napról napra élünk, de nem nagyon panaszkodok, mert másnak ennyi sincs. most nagyon megcsúsztam anyagilag és mikulás csomagot sem tudom, hogyan vegyek a gyerekeimnek. napok óta sírok, mert teljesen ki vagyok készülve lelkileg. nem csak az anyagiak miatt, hanem mert egy 7 éves kapcsolatom is megromlott, rengeteget dolgozom, ezért a gyerekeim már orrolnak rám, hogy sosincs időm...pedig igyekszem velük is, de ha nem dolgozok, ennyi sincs :( apuka nem fizet egy fillért sem, biroságon van az ügy, de ülnek rajta. ez is kikészít. anyám állandoan belém rúg, hogy minden szar amit csinálok, meg mindent szarul csinálok. mások előtt meg mondja, hogy jaj milyen talpraesett az ő lánya, meg ügyes meg ilyen. totál kétszinü. a gyerekek körül nagoyn ritkán kell segítenie, max ha sokáig dolgozok, haza hozni üket, de ő húzza a száját és feltételeket szab, hogy csak akkor megy értük ha...meg ilyenek....szóval totál kész vagyok. tudom hogy a gyerekeim észre veszik ezt, pedig igyekszem nem előttük szenvedni, karácsonyra készülünk stb...de érzik, látják, hogy készen vagyok. testvérem kb 6-7 éve segített már anyagilag akkor 400ezer ftal. azonnal intézkedett, nem láttam kiutat. sose vágta a fejemhez, sose mondta hogy adjam vissza, sőt mikor szóba kerül, mondja hogy neki ne adjam vissza, mert ugysem tudom vissza adni...

most megint ajánlotta hogy segít, szóljak. napok óta sírok agyalok, hogy mi legyen, de nem találok más megoldást. de most tudom hogy minden fillérre szükségük van, mégis gondolkodok rajta hogy megkérem ismét. de borzasztó lelkileg, hogy tudom hogy nem kéri vissza, viszont ő ezért dolgozik, nem azért hogy engem támogasson anyagilag. pedig ő az egyetlen aki most ki tud húzni a sz@rból :( de mégis annyira rosszul érzem magam :( ti mit tennétek? ki húzni valahogy vagy sgíséget kérni?


2023. dec. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

10...nincs kifogásom csak egyszerüenn már voltam annyira szarba, hogy iszonyat nehéz lépni és a biztosat eldobni másra, meg félek hogy megint szarba keveredek még jobban.

mint mondtam munkahelyváltás nem túl szerencsés, a rugalmasság miatt. lett volna egy munkahely lehetőség 300al többet kaptam volna mint itt most, de barátnőm ment oda és össze tezem a kezem, hogy nem mentem. sír állandoan, mondta a pénz miatt megéri, de én nem tehetem meg sajnos 2 gyerek mellett hogy így kelljen dolgoznom mint ahogy ott kell. nekem nagoyn sokat segít ez a melóhelyem, hogy a gyerekeket tudjam közben intézni. hidd el ez rohadt nagyot dob. a tartasdij után mentem, 2-3 havonta mentem intéztem a bíroságon a dolgot, jobb ügyvédre, sőt rendes ügyvédre incs pénzem. apuka meg mivel VALAKI, ő tudja ezt a háttérbe mozgatni hogy neki legyen jó, vagy legalább is kitolják a végtelenségig. a szakmám nem hasnzálhatatlan, csak mint mondtam pénz kell hozzá hogy beinduljon. 2 szakmám is van, de az egyikbe biztos nem mennék, mert annyi pénzért nem fogok elmenni, de mikor csináltam jó volt 20 éve. az meg hogy nincs segítségem, arról nem tehetek. nem így képzeltem el az életem, nem is panaszkodok, mert szeretem de rohadt nehéz. nem kértem rugdosást, csak egy pár tanácsot. járok takarítani de sajnos azt se nagyon tudok, mert mikor? de ahogy van kicsi szbadidőm megyek, az az ép aznapi kaját állja ha olyan van. ahol nincs rendes háttér se családi, se anyagi, ott nehéz bármit is egyedül csinálni. jöhetnek azok hogy kifogások, de nem az a baj sajnos :(

2023. dec. 4. 10:32
 12/56 anonim ***** válasza:
100%

#9 "a külön vállakozás stb azon rengeteget gondolkodok, és bele is vágnák, ha lenne pénzem, de mivel pénzem nincs, így hitelt kell felvegyek"


És mi lenne, ha erre kérnél pénzt tesódtól? Mert ez akár még meg is térülhet. Ha meg bukó, akkor tesódnak nem biztos, hogy vissza kell adnod.

2023. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha a segítség mellett döntesz, akkor a vállalkozásod beinditásához kérj a tesodtol, amit majd szépen törlesztesz neki, ahogy egyenesbe jössz.
2023. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha 300ezerrel többet keresnel a másik helyen, akkor abból telken bébiszitterre is....
2023. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező! Szerintem a válaszolók aránytalanul nagyon letolnak téged, nem értem miért kell ilyennek lenni. Nagyon nehéz egyedülálló anyaként két (!) gyerekkel feljebb kerülni, minden idő elmegy a munkára meg a gyerekek rendezésére. Arra azonban biztatnálak, hogy ne hagyd annyiba, az apa igenis fizessen gyerektartást, visszamenőleg is. Olyan nincs, hogy "nagy ember" és hagyják bent ülni. Egyrészt ha nagy ember szégyen, hogy nem fizet, másrészt meg nem kifogás. Ha már túl sok ideje bent ül az ügy, akkor írjál panaszt.


Nekem anyám volt hasonló helyzetbe mint te három gyerekkel, mi a nagyszülőkkel laktunk. Tudom, hogy nagyon nehéz volt neki, és nehéz volt neki anyagi segítséget is elfogadni. De egész egyszerűen el kellett. Sokat segítene, ha megmondanád, hogy mennyi pénzről van szó? Mert szerintem 1 millió forintot elfogadni sok, 100 ezer forintot meg el lehet fogadni. Mi is "segítünk" néha a sógoromnak egy-egy 20-assal, pedig ő egyedül él, nincs gyereke és még elég magas fizetése is van, mégsem sajnáljuk (pedig nekünk van gyerekünk). Ha a húgom lenne olyan helyzetbe mint te, én szívesen adnék neki, egyáltalán nem sajnálnám, és nem is vágnám soha a fejéhez. Én nagyon szeretem a gyerekeket, a húgom gyerekeitől nem sajnálnám. Persze ha a gyerektartási pénz véget ér, és visszamenőleges is megkapod a pénzt, akkor illik visszaadni (még ha azt a 400 ezret nem is), legfeljebb nem fogadja el.

2023. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

12,13 egy válllkozás beindítása több millió ft. annyit nem kérhetek puszira.


14, átlag fizum 500ezer, abból 300ezer a kötelező kiadásom, marad 200 az "életre". rezsi, tankolás, iskola, vásárlás, egyéb. a lakáshitelem 100, a hiteleim 200körül vannak. sajnos szarba lettem hagyva, abból kellettt a hitelekkel kimásznom, amit mint mondtam tudok finanszirozni, de így kevesebb marad az "egyebekre". a kiadásaimból már probálok faragni, pl gyerekek busszal járnak már (10 km a suli), szóval benzinnel probálok sporolni. 200ból a rezsim 40, telefonok, tv, internet 30, benzin havi 100 volt, most 50 körül, gyerek suli 40 körül van, a többi meg kaja stb ...

2023. dec. 4. 10:49
 17/56 A kérdező kommentje:
15... köszönöm. 300 ezerről lenne szó. tudom hogy adna, de számomra nagyon nehéz elfogadni, meg bevallani hogy kudarcot vallottam. a gyerektartást biztos hogy vissza menőleg is kérni fogom. neki a pénz a fontos nem a gyerekek, hát ott fogom megszorongatni ahol fáj neki, és az utolsó fillérig le szedni róla amit lehet, de nem lehet vagyis nagyon nehezne megy előre az ügy. igen az ő szégyene de ezt nem érdekli. kértem tőle hogy csináltasson a gyereknek szemüveget, mert szüksége lenne rá, azt mondta felesbe, de mondtam nkei, hogy nem tudok ki adni ennyit. azt mondta gyűjtsem akkor. semmire nem hajlandó. kértem legalább a kajájukat fizese a suliba. "én választottam ezt az élethelyzetet, nehogy már ő emelje az életszinvonalam". szóval nem 1x kértem tőle segítséget, de nem hajlandó.
2023. dec. 4. 10:53
 18/56 anonim ***** válasza:
97%
De mi a tökömre van még havi 200 ezer hiteled lakáson kívül?
2023. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
15ös vagyok: javaslom hogy lépj bele valami elvált anyukák facebook csoportba. Sokat tud segíteni, ha leírod hogy mi van, de az még többet segít ha elolvasod más baját és a tanácsokat rá. Nekem sok helyzetbe segítettek már az ilyen csoportok. Az hogy a 300 ezer sok-e nekik, az attól függ mennyit keresnek. Ha a tesódék millió körül keresnek havonta, akkor azt is el lehet fogadni, ha nem rendszeres. De ha csak a karácsonyi meg mikulási ajándékot akarod belőle fizetni, akkor szerintem elég ha 100-150-et fogadsz el, az bőven elég ajándékokra meg kajára meg ilyenek. Nem kell drága játék a gyerekeknek. Ha már kamaszok, úgyis annak örülnek ha pénzt kapnak, nem valami szart. Mikulásra meg gyümölcsöt meg édességet kell venni.
2023. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
92%
Ja és kitartást!
2023. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!