Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi segítséget testvéremtől?

Anyagi segítséget testvéremtől?

Figyelt kérdés

testvérem kint él kölföldön, nagyon jól állnak anyagilag, de rengeteget is dolgoznak, gyűjtenek, izzadnak a pénzért. most éppen építkeznek és minden pénzre szükségük van. én itthon élek és két gyerköcöm nevelem egyedül. idáig mindig volt valahogy, nem éltünk nagy lábon, de szerencsére jól megvoltunk. félre tett pénzem sose volt, mert miből tennék félre. napról napra élünk, de nem nagyon panaszkodok, mert másnak ennyi sincs. most nagyon megcsúsztam anyagilag és mikulás csomagot sem tudom, hogyan vegyek a gyerekeimnek. napok óta sírok, mert teljesen ki vagyok készülve lelkileg. nem csak az anyagiak miatt, hanem mert egy 7 éves kapcsolatom is megromlott, rengeteget dolgozom, ezért a gyerekeim már orrolnak rám, hogy sosincs időm...pedig igyekszem velük is, de ha nem dolgozok, ennyi sincs :( apuka nem fizet egy fillért sem, biroságon van az ügy, de ülnek rajta. ez is kikészít. anyám állandoan belém rúg, hogy minden szar amit csinálok, meg mindent szarul csinálok. mások előtt meg mondja, hogy jaj milyen talpraesett az ő lánya, meg ügyes meg ilyen. totál kétszinü. a gyerekek körül nagoyn ritkán kell segítenie, max ha sokáig dolgozok, haza hozni üket, de ő húzza a száját és feltételeket szab, hogy csak akkor megy értük ha...meg ilyenek....szóval totál kész vagyok. tudom hogy a gyerekeim észre veszik ezt, pedig igyekszem nem előttük szenvedni, karácsonyra készülünk stb...de érzik, látják, hogy készen vagyok. testvérem kb 6-7 éve segített már anyagilag akkor 400ezer ftal. azonnal intézkedett, nem láttam kiutat. sose vágta a fejemhez, sose mondta hogy adjam vissza, sőt mikor szóba kerül, mondja hogy neki ne adjam vissza, mert ugysem tudom vissza adni...

most megint ajánlotta hogy segít, szóljak. napok óta sírok agyalok, hogy mi legyen, de nem találok más megoldást. de most tudom hogy minden fillérre szükségük van, mégis gondolkodok rajta hogy megkérem ismét. de borzasztó lelkileg, hogy tudom hogy nem kéri vissza, viszont ő ezért dolgozik, nem azért hogy engem támogasson anyagilag. pedig ő az egyetlen aki most ki tud húzni a sz@rból :( de mégis annyira rosszul érzem magam :( ti mit tennétek? ki húzni valahogy vagy sgíséget kérni?


2023. dec. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
96%
És miből fogsz másik kocsit venni pár éven belül, ha nincs 5 ezred Mikulás csomagra...?
2023. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

29...ebbe nincs kavarodás. reggelente vittem őket, délután hoztam. de mivel délután "ráérnek" hazaérni, így maradt a buszozás. így sporolok. 4ig vannak suliba, 6 ra érnek haza.


31...ráérek akkor azt megoldani...megyek kurvának akkor...

2023. dec. 4. 13:34
 33/56 anonim ***** válasza:
90%

Én meg ilyen csóró családban nőttem fel egyedülálló anya gyerekek3nt, és abba betegedten bele, hogy egy idő után nem telt sem normális fűtésre, sem normális ételre, sem normális semmire és egy állandó stressz meg idegbaj volt az életünk az anyagiak miatt.


Nagyon tropára mentem lelkileg is a fizikai tünetek mellett, ez vár a kérdező gyerekeire is, úgyhogy de, luxus az autó, ha már itt tart.


Amúgy is van itt valami kamu, ha 10 km a suli, onnan nincs 2 óra kiérni és beérni, én is 10 km-re vagyok a munkahelytől, és már távolsági busszal kell menni, meg átszállni és azért messze nincs az 2 óra. Valami vetítés vab itt.

2023. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
82%
10 km az olyan 40 perc biciklivel
2023. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

33-34 ok akkor 1. óra 45 perc. nem a km a sok hanem a buszkapocsolodás. mert üránként jár a busz, ami ahhoz a buszhoz viszi ami haza hozza. 2 busz kell, ne szorakozzunk már. szerintetek kamuzok? így név nélkül is? mert ha nevem lenne ok, de így? mi értelme lenne össze vissza beszélnem????

34 járj te biciglivel bakker vagy jártasd a gyerekeid bicajjal ott ahol nulla kerékpár út van...te nagyon okos. azért ne legyen már mindenre ilyen f&szság válasz..hét hihetetlen miylen emberek vannak komolyan

2023. dec. 4. 13:53
 36/56 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, kérdező, neked van 300 ezer hiteled az 500 ezres bevételedből, úgyhogy ne azokat szidd, akik itt tanácsokat adnak, mert te vagy, aki láthatöan nulla pénzügyi kultúrával rendelkezel....
2023. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
82%

"34 járj te biciglivel bakker vagy jártasd a gyerekeid bicajjal ott ahol nulla kerékpár út van...te nagyon okos. azért ne legyen már mindenre ilyen f&szság válasz..hét hihetetlen miylen emberek vannak komolyan"


Azt a mindenkit, de bunkó vagy, kérdező. Te vinnyogsz itt, hogy nincs pénzed. Mi segiteni próbálunk. Szerinted én innen látom, hogy pontosan hol élsz és ott van e bicikli út? Neked semmi sem jó, mindenre csak ankifogas van. Tudod mit, remélem, a testvéred azt mondja majd, ennyi volt Juli, felnőtt vagy, oldd meg magad.

2023. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy biciKli. Nem G hanem K. Nyelvtanbol ne segíts a gyerekeidnek
2023. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

36 igen tanácsot kértem nem kioktatást, ugy hogy nem is rá kérdez az ember hanem tényként kezeli amit nem is tud...


37 csak annyira amennyire más... nem segíteni probál a legtöbb hanem okoskodik ugy hogy csak annyi infoval rendelkezik amit leítam, és már én vagoyk a f&sztarisznya holott egyszerübb lenne kérdezni. aki kérdezett arra válaszoltam, aki tényként közölt valamit és megkérdőjelezte amit mondtam annak mit kedveskedjek?

csak egy kiírás volt erre már az életembe turkálnak és megmondják a tutit. ez nem segítsége ez okoskodás


38...nem tanultam sose a magyar nyelvtant bocsi, ha elolvastad volna, akkor tudhatod hogy nem itt jártam suliba. de megint a felszíni okoskodás

2023. dec. 4. 14:05
 40/56 anonim ***** válasza:
77%

Elolvastam. A "külföldön nőttem fel, nem fogom ki tenni a gyerkeimet annak aminek én voltam kitéve." és a "anyum testvéreimre hagyott amig ő ki ment külföldre "megalapozni" az életünket" nem egyertelmusiti hogy 3 éves voltál, vagy 13.


Minden egyes kommentelo javasolt valamit, mindre volt kifogasod

2023. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!