Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi segítséget testvéremtől?

Anyagi segítséget testvéremtől?

Figyelt kérdés

testvérem kint él kölföldön, nagyon jól állnak anyagilag, de rengeteget is dolgoznak, gyűjtenek, izzadnak a pénzért. most éppen építkeznek és minden pénzre szükségük van. én itthon élek és két gyerköcöm nevelem egyedül. idáig mindig volt valahogy, nem éltünk nagy lábon, de szerencsére jól megvoltunk. félre tett pénzem sose volt, mert miből tennék félre. napról napra élünk, de nem nagyon panaszkodok, mert másnak ennyi sincs. most nagyon megcsúsztam anyagilag és mikulás csomagot sem tudom, hogyan vegyek a gyerekeimnek. napok óta sírok, mert teljesen ki vagyok készülve lelkileg. nem csak az anyagiak miatt, hanem mert egy 7 éves kapcsolatom is megromlott, rengeteget dolgozom, ezért a gyerekeim már orrolnak rám, hogy sosincs időm...pedig igyekszem velük is, de ha nem dolgozok, ennyi sincs :( apuka nem fizet egy fillért sem, biroságon van az ügy, de ülnek rajta. ez is kikészít. anyám állandoan belém rúg, hogy minden szar amit csinálok, meg mindent szarul csinálok. mások előtt meg mondja, hogy jaj milyen talpraesett az ő lánya, meg ügyes meg ilyen. totál kétszinü. a gyerekek körül nagoyn ritkán kell segítenie, max ha sokáig dolgozok, haza hozni üket, de ő húzza a száját és feltételeket szab, hogy csak akkor megy értük ha...meg ilyenek....szóval totál kész vagyok. tudom hogy a gyerekeim észre veszik ezt, pedig igyekszem nem előttük szenvedni, karácsonyra készülünk stb...de érzik, látják, hogy készen vagyok. testvérem kb 6-7 éve segített már anyagilag akkor 400ezer ftal. azonnal intézkedett, nem láttam kiutat. sose vágta a fejemhez, sose mondta hogy adjam vissza, sőt mikor szóba kerül, mondja hogy neki ne adjam vissza, mert ugysem tudom vissza adni...

most megint ajánlotta hogy segít, szóljak. napok óta sírok agyalok, hogy mi legyen, de nem találok más megoldást. de most tudom hogy minden fillérre szükségük van, mégis gondolkodok rajta hogy megkérem ismét. de borzasztó lelkileg, hogy tudom hogy nem kéri vissza, viszont ő ezért dolgozik, nem azért hogy engem támogasson anyagilag. pedig ő az egyetlen aki most ki tud húzni a sz@rból :( de mégis annyira rosszul érzem magam :( ti mit tennétek? ki húzni valahogy vagy sgíséget kérni?


2023. dec. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
hát ott nöttem fel...az mit jelenthet?
2023. dec. 4. 14:14
 42/56 anonim ***** válasza:
86%
Valami szlovák vagy román városban felnőni a nélkülözésben nem ugyanaz, mint fogni magad és megindulni Ausztriába. Ahol fizetnek és nem a mostani nyomorodban fogod nevelni a gyerekeid. De ugye hoztad a mintát. Máris nyomorogtok megint, pont úgy, ahogy felnőttél.
2023. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
nem nyomorba nőttem fel. pont ezaz, hogy mindenem meg volt de nem voltam boldog ott...mindegy...ksözönöm a tanácsokat és aki tényleg jóindulatu volt
2023. dec. 4. 14:23
 44/56 anonim ***** válasza:
97%

"hát ott nöttem fel...az mit jelenthet?"


Ennek fényében BARMIT:"anyum testvéreimre hagyott amig ő ki ment külföldre "megalapozni" az életünket"

2023. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
97%

Mi az hogy a gyerekek apja fontos ember es all az ugy.. ilyen nincs.


Voltal bent a birosagon es csapkodtad az asztalt? Van jogi kepviselod? Menj el panasznapra, kerj jogi segitseget.

Egyebkent a penzt visszamenoleg meg fogod kapni, 2 vagy 3 evre.

2023. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Fél évre.
2023. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

44 4 éves voltam, onnantól külföld...de ez pont az hogy a leirtak alapján bármit, mint amit én is kaptam itt msot

45 csak 6 honapra visszamenőleg kapom meg...de nincs mit verni az asztalt, be van adva, mindig azt mondják látják, folyamatban van...ő egy jó ügyvéddel bármit megtehet

2023. dec. 4. 15:44
 48/56 anonim ***** válasza:
94%
Ja bocs, igazad van. Most neztem utana.
2023. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
97%

Na varj. Jol emlekeztem.


Tartási követelést hat hónapnál régebbi időre bírósági úton akkor lehet visszamenőlegesen érvényesíteni, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Három évnél régebbi időre tartási követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni Ptk. 4:208.


Mi annal alaposabb indok hogy sokaig tart a megiteles? Ezert kene neked jogi kepviselo.

2023. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
98%
Tehat ha pl masfel eve varsz a perre akkor igenis kerheted tobb mint 6honapra, foleg ha nem a te hibadbol kesik az itelet. Ervelhetsz azzal hogy ezzel a gyereknek art, tole vette el.
2023. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!