Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi segítséget testvéremtől?

Anyagi segítséget testvéremtől?

Figyelt kérdés

testvérem kint él kölföldön, nagyon jól állnak anyagilag, de rengeteget is dolgoznak, gyűjtenek, izzadnak a pénzért. most éppen építkeznek és minden pénzre szükségük van. én itthon élek és két gyerköcöm nevelem egyedül. idáig mindig volt valahogy, nem éltünk nagy lábon, de szerencsére jól megvoltunk. félre tett pénzem sose volt, mert miből tennék félre. napról napra élünk, de nem nagyon panaszkodok, mert másnak ennyi sincs. most nagyon megcsúsztam anyagilag és mikulás csomagot sem tudom, hogyan vegyek a gyerekeimnek. napok óta sírok, mert teljesen ki vagyok készülve lelkileg. nem csak az anyagiak miatt, hanem mert egy 7 éves kapcsolatom is megromlott, rengeteget dolgozom, ezért a gyerekeim már orrolnak rám, hogy sosincs időm...pedig igyekszem velük is, de ha nem dolgozok, ennyi sincs :( apuka nem fizet egy fillért sem, biroságon van az ügy, de ülnek rajta. ez is kikészít. anyám állandoan belém rúg, hogy minden szar amit csinálok, meg mindent szarul csinálok. mások előtt meg mondja, hogy jaj milyen talpraesett az ő lánya, meg ügyes meg ilyen. totál kétszinü. a gyerekek körül nagoyn ritkán kell segítenie, max ha sokáig dolgozok, haza hozni üket, de ő húzza a száját és feltételeket szab, hogy csak akkor megy értük ha...meg ilyenek....szóval totál kész vagyok. tudom hogy a gyerekeim észre veszik ezt, pedig igyekszem nem előttük szenvedni, karácsonyra készülünk stb...de érzik, látják, hogy készen vagyok. testvérem kb 6-7 éve segített már anyagilag akkor 400ezer ftal. azonnal intézkedett, nem láttam kiutat. sose vágta a fejemhez, sose mondta hogy adjam vissza, sőt mikor szóba kerül, mondja hogy neki ne adjam vissza, mert ugysem tudom vissza adni...

most megint ajánlotta hogy segít, szóljak. napok óta sírok agyalok, hogy mi legyen, de nem találok más megoldást. de most tudom hogy minden fillérre szükségük van, mégis gondolkodok rajta hogy megkérem ismét. de borzasztó lelkileg, hogy tudom hogy nem kéri vissza, viszont ő ezért dolgozik, nem azért hogy engem támogasson anyagilag. pedig ő az egyetlen aki most ki tud húzni a sz@rból :( de mégis annyira rosszul érzem magam :( ti mit tennétek? ki húzni valahogy vagy sgíséget kérni?


2023. dec. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
10%
Lehet tesód még örül is hogy itthon vagy, van kihez hazajönni néha. Ez egy adottság hogy ott többet lehet keresni, neked ez a sorsod neki az, lehet alkalmazkodni. Nem igazán rózsás itthon a helyzet.
2023. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
7%
29 Még írta is hogy reggel viszi őket kocsival. Csak el kellett volna olvasni. Az a baj hogy itt a fele népesség fogyózik, és olyankor agresszívek az emberek és a kérdezőket alázgatják. De ettől senkinek se lesz jobb.
2023. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
97%
A tartasdij a kérelem BEADÁSÁTÓL számított 6 hónapra visszamenőleg igényelhető. Tehát ha másfél éve beadtaf az igényt, akkor attól q naptól visszamenőleg 6 hónapra.
2023. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
98%

Ha 500 ezres fizuból 300 ezer hitelre megy, akkor a testvér anyagi segitsége nem sokáig segítene, újra visszakerülsz ebbe a helyzetbe, mert nincs pénzügyi tervezés, csak kapkodás, hogy megoldd az aktuális problémát. Ha jól értem, a hitelekből 200 ezer személyi kölcsön törlesztő. Ebből ráadásul az egyik 100 ezres törlesztőjű hitel olyanra lett felvéve, amit már megbántál. Ez valami tárgy vagy talán egy zártkert vagy valami pénzzé tehető? Mert milliókba került a törlesztő alapján. Ha lehet, ezt próbáld meg eladni. Ha ez nem járható, próbáld meg módosítani a hitelek futamidejét hosszabb időre, esetleg össze is vonni, így kisebb lenne a havi törlesztő.


Ha most meg vagy szorulva, és tesód segitene, fogadd el, de hamar újratermelődhet a probléma.

2023. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
91%
A hitel felvétele volt a fő gond
2023. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egyezkedni a bankkal, hogy hosszabb futamidőre kevesebb törlesztővel tudnának-e kiváltást?
2023. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!