Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember nem tud kijonni egy családi tragédia után sem testvérével minden rosszabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kérdésem ha volt valaki Ilyen helyzetben hogy ha egy családi tragédia után (Édesanyám) a család és az ember testvére nem osszetart hanem pont hogy tejhatalmat érezve mindent ő akar irányítani mindenbe bele szól mindent egyből meg akar változtatni és emellett nem tart felnőttnek se semminek, akkor ez normális? Eddig se volt sokkal másabb a helyzet de mielőtt ez megtörtént volna akkor Anyunk miatt nem csinált ilyeneket már egy ideje. Most viszont nem arról szól ez az időszak amiről kéne és nem jobb ha nem rosszabb minden. illetve mit lehet tenni? Nyilván költőzés lenne a legjobb de lelkileg is nehéz és jelneleg lehetőségem sincs!



febr. 1. 14:53
 1/7 anonim válasza:

Először is, próbálj megőrizni nyugalmadat és megértésedet a testvéred iránt. Beszéljetek nyíltan egymással, próbáljátok meg megosztani az érzéseiteket és nézőpontjaitokat egymással. Az őszinte kommunikáció segíthet a kölcsönös megértésben.


Ha a testvéred kontrollmániás viselkedése továbbra is problémát okoz, fontolóra veheted a szakember segítségét. Egy családterapeuta vagy pszichológus segíthet abban, hogy a család tagjai hatékonyabban kommunikáljanak és megoldják az esetleges konfliktusokat.


Amennyiben költözési lehetőség nem áll rendelkezésedre, próbálj meg kialakítani egy támogató környezetet magad körül. Barátok, egyéb családtagok vagy más támogató emberek segíthetnek, hogy ne érezd magad teljesen magányosnak ebben a nehéz időszakban.


Ne feledd, a változások és a gyász folyamata időigényes lehet. Fontos a türelem és az önfeltárás, hogy megtaláld a saját módodat a helyzet kezelésére.

febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én ezt próbáltam szépen, próbáltam csunyabban de az igazság az hogy ő úgy érzi csak neki van joga mindenhez. Amit én mondok hülyeség amit én szeretnék szintúgy hülyesëg. Az elején talán még aggódott értem hisz Anyukănkkal való történtek eléggé pokoli módon történt és csak én voltam mellette měg ő sem akart. Aztán már számon kért mert ekkor megyek haza stb. Egy hónap telt el és szte az bőven elég idő ahhoz hogy a történteken túl lepjek.
febr. 1. 16:23
 3/7 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy ezek regre nyúlnak vissza..

Míg Anyùnk volt az utóbbi időben el voltunk egymas mellett én nem szóltam neki semmiért ő max Anyúnak mondta. De most hogy ez a helyzet és még mondta neki joga van mindenhez Nekem nincs mert nem vagyok felnőtt. De nem. Is hagyja.A család eléggé szerte agazo de akinek lehetne ott is gond van a többiek kihuzzak magukat vagy vele van egy szinten. Barátok tudják miylen szerintük szúrjak ki vele különben nem. Lesz semmi változás és én megyek tönkre. De Anyùkám se szeretné ezt és én sem. Cså nyugalmat akarok és azt hogy össze tudjam szedni magam! :(

febr. 1. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Elkell engedni...
febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
El engedni nem tudom, mert ebben így nem tudok élni. Megoldás kéne de mivel nem sok lehetőségem van és én nem akarok senkivel kiszurni így nem tudom mi lenne a legjobb! :(
febr. 2. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb úgyis belefáradsz...
febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Belefaradok??? Hogy lehet belfaradni egy ilyen helyzetben?

Így is fáradt vagyok. De csak nyugalmat szeretnék és még élni a történeteket!

Ezzel meg ez nem lesz meg! :(

febr. 4. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!