Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kell a másik tulajdonos...

Kell a másik tulajdonos beleegyezését kérni ha valaki beköltözik egy ingatlanban?

Figyelt kérdés
Van a nevem alatt egy nagy családi ház egyik fele. Anyukám lakik benne aki a haszonélvező. A húgom a másik tulajdonos akivel régóta nincs viszony. Megkeresztelte a gyerekemet akkor láttam utoljára 8 hónapja. A gyerekre rá se néz, irigy ránk hogy nekem családom és rendes párom van, próbálja ellene fordítani anyukámat ami sikerül is neki. Tegnap mesélte anyukám hogy a húgom hazaköltözik, nekem erről egy szót se szólt, holott a ház fele az enyém is. Törvényesen ezt ő megteheti vagy illet volna közölni?!

márc. 9. 14:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Jelen esetben nem, hiszen van egy haszonélvező. Csak és kizárólag az ő beleegyezése szükséges, a tiéd nem.
márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Anyádnak özvegyi haszonélvezeti joga van a teljes házra? Ha igen, akkor semmit nem tudsz tenni.
márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
A haszonélvező dönt, neked nem kell az engedélyed.
márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
A haszonélvezeti jog "erősebb", mint a tulajdoni jog. Ugyan a házat nem adhatja el, de ha ahoz lenne kedve akár a tulajt is kirakhatná a házból. Másrészt mivel a testvéred is tulajdonos szabadon használhatja a ház ráeső részét(nyilván ha a haszonélvező másképp nem dönt).
márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen esetben nem.

Átalakítás, eladás stb.

márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

"Anyukám lakik benne aki a haszonélvező"


A haszonélvezőnek egyetlen dologhoz nincs joga: nem adhatja el az ingatlant. Minden egyéb esetben a haszonélvezeti jog előbbre való a tulajdonjognál, vagyis nem, anyukádnak nem kell a te beleegyezésed semmi ilyesmihez. Sőt, még azt is megtilthatja, hogy te egyáltalán betedd a lábad a házba. (Ugyanígy természetesen a húgodnak is megtilthatná, de csak ő, te nem).

márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Ugyan olyan tulaj, mint te. Ha olyan kedve van használhatja a "saját részét", a te beleegyezésed sem kell hozzá, hiszen tulajdonos, ugyan olyan arányban. Plusz ott egy haszonélvező, aki a tulajt is kirakhatja, ha olyan kedve van és be oda is költöztethet akárkit, egyet nem tehet: nem adhatja el.
márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Most kozolte. Egyebkent meg mi dolgod vele? Pontosan annyi joga van a hazat hasznalni, mint neked.
márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy írták, a haszonélvezeti jog "erősebb", mint a tulajdonjog.

Mi is együtt élünk a párommal abban a lakásban, amit a szülei után örökölt. Mi be akarunk engem jelenteni, hogy itt lakok (kapjak itt orvosi ellátást, tudjak ügyet intézni stb.), de kell a nővérének is a hozzájárulása, pedig ő csak 20%-ban tulajdonos.

márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%
Te se lehetsz valami túl kedves ha inkább az utcára dobnád a testvéredet 🙄 Azt vettem ki a szavaidból hogy te nem akarod hogy oda költözzön a tesód de sajnos ezt bebuktad mert joga van hozzá.
márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!