Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kell a másik tulajdonos...

Kell a másik tulajdonos beleegyezését kérni ha valaki beköltözik egy ingatlanban?

Figyelt kérdés
Van a nevem alatt egy nagy családi ház egyik fele. Anyukám lakik benne aki a haszonélvező. A húgom a másik tulajdonos akivel régóta nincs viszony. Megkeresztelte a gyerekemet akkor láttam utoljára 8 hónapja. A gyerekre rá se néz, irigy ránk hogy nekem családom és rendes párom van, próbálja ellene fordítani anyukámat ami sikerül is neki. Tegnap mesélte anyukám hogy a húgom hazaköltözik, nekem erről egy szót se szólt, holott a ház fele az enyém is. Törvényesen ezt ő megteheti vagy illet volna közölni?!

márc. 9. 14:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz, h valaki beköltözzön a saját ingatlanába? Nem kell engedély, vagy beleegyezés hozzá.
márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Ahhoz is joga van, hogy téged utcára tegyen ;), szóval ne nagyon emlegesd, hogy neked ehhez meg ahhoz van jogod, mert jóval kevesebb, mint neked bármihez az ingatlanban.
márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
Es haszonelvezeti jog lehet csak a haz felere is peldaul?
márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
5%

A haszonélvező csak ott lakik, nincs különösebb beleszólása a dolgokba - más, hogy tiszteletből szokták hagyni a tulajok, főleg, ha absaját anyjukról vagy apjukról van szó.

Ha fizikai értelemben nincs elfelezve /ketté választva a ház - ami jelen esetben nincs - , akkor bármelyikőtök bármikor visszamehet, nem kell ehhez a másik engedélyét kérni. Brnelenteni is max olyan céllal, ha a beköltözéséhez mondjuk helyet kell csinálni.

márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
14# nagyon fordítva ülsz a lovon. A haszonélvező azt csinál törvény szerint, amit akar, csak nem tudja a házat eladni. Ha akarja megteheti, hogy be sem engedi a tulajdonosokat. Méghogy nincs különösebb beleszólása...
márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2%
15, saját tapasztalat, nyilván a különösebb beleszólas alatt én sem egy villanykörte kicserélését értem, de persze kötözködni kell, tipikus magyar mentalitás.
márc. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%
A haszonélvezőnek nincs joga? Csak az van neki. Akár kiadhatja az egész házat idegeneknek és a bérleti díj csak az övé. Haszonélvező élvezi a hasznát az adott ingatlannak.
márc. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%
#16, annyira nincs a haszonélvezőnek "különösebb beleszólása", hogy még a tulajdonost is kitilthatja a házból.
márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
#14 A haszonélvező a tulajdonost is kipenderítheti, nagyon rosszul tudod a törvényt.
márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
"saját tapasztalat"Ne a saját tapasztalatodra hivatkozz, hanem a törvényre. Attól, hogy nálatok nem tesznek eleget annak, hogy a haszonélvezeti jog tényleges jogokkal ruházza fel az embert attól ez még így van.
márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!