Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kell a másik tulajdonos...

Kell a másik tulajdonos beleegyezését kérni ha valaki beköltözik egy ingatlanban?

Figyelt kérdés
Van a nevem alatt egy nagy családi ház egyik fele. Anyukám lakik benne aki a haszonélvező. A húgom a másik tulajdonos akivel régóta nincs viszony. Megkeresztelte a gyerekemet akkor láttam utoljára 8 hónapja. A gyerekre rá se néz, irigy ránk hogy nekem családom és rendes párom van, próbálja ellene fordítani anyukámat ami sikerül is neki. Tegnap mesélte anyukám hogy a húgom hazaköltözik, nekem erről egy szót se szólt, holott a ház fele az enyém is. Törvényesen ezt ő megteheti vagy illet volna közölni?!

márc. 9. 14:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Hiába nyomkodod a piros 65-öt, attól még összebeszélsz meg vissza is :)
márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
90%
Ohh, dehogy nincsenek a haszonélvezőnek jogai. Nem is kevés. Ráadásul a (jelen esetben) 2 tulaj ha eladná a házat a haszonélvező marad (ha nem mond le a haszonélvezeti jogáról az adásvételi előtt vagy az adásvételiben rögzítve, hogy lemond). Márha talál olyan balekot aki megveszi haszonélvezővel együtt. A haszonélvezet sírig tart, örökölni azt nem lehet, el nem adhatja, de amíg él azt csinál ott amit akar. A másik tulajdonos meg ugyan annyi joggal rendelkezik, mint a kérdező. Ha akar beköltözik, ha nem nem.
márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

21-es, látszik, hogy nincsenek érveid, ergo elkezdesz személyeskedni... Ez milyen gáz, amúgy.


A haszonélvezőnek gyakorlatilag a ház eladásán kívül bármihez van joga. Bármihez, ahhoz is, hogy a tulajokat kitegye onnét, vagy bérbeadja az ingatlan, stb.

márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
23, pont ezt írtam 17.ként. De nézd csak meg, aki ezt írja, azonnal megkapja a piros 65%-t. Attól aki szerint csak jószívűségből elviselik a haszonélvezőt. (21. voltam) :)
márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!