Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tapasztalt szülők, akik már...

Tapasztalt szülők, akik már évek óta tudják, hogy a gyerekük meleg/leszbikus, adnátok tanácsokat, egy ilyen kényes helyzet kezelésére?

Figyelt kérdés

Hogy reagáltatok mikor megtudtátok? Hogyan stabilizáltátok a viszonyotokat vele? Veszekedés után milyen lépéseket érdemes felé tenni? Hogy lehet elérni hogy nyitottabb legyen felétek?


Én pár napja tudtam meg a 35 éves lányomról, hogy leszbikus. Kicsit mindig is feszült volt a viszonyunk, mindig távolságtartó volt velem,évekig alig tudtam valamit a magánéletéről. Illetve tudomásom szerint soha nem volt kapcsolata férfival, de ha felvetettem a témát mindig ingerülten hárított, hogy a magam dolgával foglalkozzak stb. Egy barátnőm rokonságában van egy megnyerő, rendes férfi és mivel láttam, hogy próbál közeledni a lányomhoz, igyekeztem is összeboronálni őket, bevallom kicsit erőszakosan is. És egy ilyen este után kiborult a lányom és az arcomba üvöltötte hogy nem akar semmit a férfitől mert a nőket szereti,mindig is őket szerette, és hogy én soha nem értettem meg,most legalább van okom utálni,mert tudja hogy mindig utáltam...Pedig soha nem tett utalást arra hogy a nőket szereti, bezárkózott ezen a téren. Most egyrészt magamban is fel kéne dolgoznom ezt az információt és vele is érrztetnem kellene hogy nem utálom, de nem tudom hogyan csináljam ezeket, nekem is nehéz ez a helyzet.


2019. jan. 26. 19:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Az a véleményem hogy szar szülő voltál és elbasztad a gyereknevelést.Utál a lányod amit már nem tudsz jóvátenni.Az hogy meleg mellékes dolog,nincs köze a közöttetek lévő viszonyhoz.Próbálj békülni a lányoddal,ha nem megy akkor így jártál.
2019. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Engem mai napig kiborít, hogy látom, hogy anyám folyton pasit akar szerezni a nővéremnek. Hetero, nem is arról van szó, de ha egyszer nem akar barátot, akkor minek erőltetni? Én ezt nem értem, de komolyan.
2019. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Hú! Hát ez tényleg meredek! Sajnálom hogy ez történt nálatok de úgy gondolom hogy akkor is ha ez a világ ezt a dolgot normálisnak tartja valahol legbelül azért mindannian tudjuk higy ez nem így van., ez nem normális! . El kéne beszélgetned a lányoddal hogy benne mióta van ez az érzés, mi válthatta ki, biztosítanod kéne a szeretetedről de meg kéne mondanod neki hogy ez nem helyén való. Ez egy torz érzés ami valamikor eltorzult nála. Valahogy az jut eszembe hogyha valaki aki egyébként egy normális ember de egyszercsak úgy érezné hogy bankot kell rabolnia, hagynád? Ezek ellen a nem normális érzések ellen kűzdeni kell!!! Mindenkiben van valami ami ellen kűzdenie kell. Ezeket elmondanám a helyedben de a döntés persze a lányodé. Már nagykorú .. De az biztos hogy ha nem változtatna, én nem engedném hogy így tovább lakjon a házamban.. ez viszont az en döntésem lenne..
2019. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Na és máris jönnek a kommentek, amik szerint a homoszexuális aberráció...
2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
homoszexualitás*
2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Először is bocsánatot kell kérni, hogy így viselkedtél. Nem tudhattad, hogy leszbikus, de akkor sem kellett volna ezt a férfi dolgot erőltetni. Hagyni kell neki időt, ha szükséges, hogy megnyugodjon. Itt tőle függ, hogy hova folytatódik a kapcsolatotok. Meg kell értened, hogy valószínűleg így is folyton stresszelt amiatt, hogy hogyan mondja el neked, és te nem segítettél a dologban..
2019. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta hogy mindig is a nőket szerette,ami egyezik is azzal hogy kamasz korától kezdve soha nem volt kapcsolata fiúval/férfival. Nem tudom miért titkolta ennyi éven át,de feltételezem ha eddig nem változott, most màr én sem tudom "kikezelni" belőle. Nem is ez a célom, csak jó kapcsolatban akarok lenni vele ,továbbra is része akarok lenni az életének,akkor is ha nővel van kapcsolata,persze nem mondom hogy nekem nem furcsa ...(20 éves kora óta nem lakik a házamban).
2019. jan. 26. 19:30
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem is sejtettem hogy ez lehet a zárkózottságának az oka, nem is sugalta burkoltan sem,ìgy lehetőségem sem volt megkönnyíteni a helyzetét. Segíteni akartam neki, de más irànyban gondolkodtam és férfivel akartam összehozni. Lehet hogy leszbikusoknak ez nagyon rossz , de én jót akartam neki.
2019. jan. 26. 19:33
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
"Kikezelni"... bicskanyitogató ez a stílus, nem csodálom, hogy a lányod nem mert veled beszélni a homoszexualitását illetően. Te is csak elítéled, annak ellenére, hogy azt mondod, csak jó kapcsolatot akarsz ápolni vele.
2019. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszra válaszoltam ezzel a kifejezéssel,azért tettem idézőjelbe. És írtam hogy nem célom a "kikezelés".
2019. jan. 26. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!