Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a bátyám...

Mit tegyek, ha a bátyám szélsőjobboldali aktivista, én pedig meleg vagyok?

Figyelt kérdés
Bátyám a szélsőjobb híve, szerinte az összes homoszexuálist (is) ki kellene írtani (ezt nem ilyen finoman fogalmazza meg). Amúgy mindig segített, lehetett rá számítani, ha bármi gondom volt és nem szeretném, ha ez változna, amikor hamarosan kiederül, hogy én "más" vagyok.

2012. febr. 21. 21:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Milyen hülyeség az,hogy majd elmúlik.

Nem náthás,hanem meleg.

Szegény kérdező!Lesz egy nagyon komoly beszélgetésed a tesóddal,és szívből remélem sikerül jobb belátásra bírnod,legalább csak veled kapcsolatban!Hivatkozhatnál beszélgetés közben a testvériszeretetre.

2012. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

Biztos, h nem lehet elkerülni, h előtte kiderüljön? Én ha 1 mód van rá, nem kockáztatnék. Ha mégis muszáj a tudatára hozni, próbálj vele türelmes lenni. Ha tényleg szeret, akkor az első sokk után el fog kezdeni zakatolni az agya, és ha más nem, odáig el fog jutni, h rád mint kivételre tekint.

Egy a fontos, ne erőltess beszélgetést, majd ha neki lennének kérdései, szól. Szerintem az is fontos, h első körben hagyd h rád zúdítsa az érzéseit (na nem fizikai értelemben).

Aztán az is lehet kellemesen csalódsz majd benne, néha azok fogadják a legjobban az ilyen híreket, akikről sosem gondolnánk (ugyan nem melegséggel kapcsolatban, de voltam hasonló helyzetben, tapasztalatból beszélek).


Nem könnyű eset, mindenesetre sok sikert hozzá!

2012. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell, ha nem muszáj a dolgoknak elébe menni, nem kell olyan "testvérharcot" kirobbantani, ami nem robban magától.

Nem azt mondom, hogy titkold, de minek előhozakodni olyasmivel, amiről tudod, hogy komoly nézeteltéréseket okoznak? Nem vagy neki köteles beszámolni a magánéletedről, nem vagy köteles engedélyt kérni tőle.


Pártok jönnek, pártok mennek, mindegyik csinál hülyeséget, aminek nyomán párttagok, és szimpatizánsok eltávolodnak tőlük. Még ez is megtörténhet a bátyáddal, és amikor a te "betegséged"-ről tudomást szerez, akkor nagyon meglehet, hogy először inkább átgondolja a dolgokat, mint a fejedet venné.


Semmi köze ahhoz, hogy te hogyan élsz, ne hagyd, hogy beleszóljon az életedbe, te sem szabod meg neki, hogy melyik párthoz húzzon a szíve, ő se szabjon meg neked semmit!

2012. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező a meleg szót ne hozzuk be a köztudatban. Homokos vagy homoszexuális.


Attól függ, hogy milyen típusú. Ha skinhead akkor felejtős, de hanem akkor nem lesz olyan nagy baj. De nagyon fontos, hogy a homoszexualitásodat ne jelezd otthon már mint ne legyél b*zi, aki feszülős farmerbe meg ilyenekbe járkál, meg a barátodat se akkor hívd el, amikor ott van. Ha minden marad a régiben és csak az változik meg, hogy ő tudja és eddig jó viszonyotok volt, akkor nem lesz komolyabb baj :). Csak lényeg, hogy ne változzon semmi.


Am pedig egyetértek a tesóddal.

2012. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%

"És nem b...i, hanem meleg!"


Ez bizony nagy különbség.

2012. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ne mond el a bátyádnak,hogy "meleg" vagy.

Maradjon ez a te magánügyed.

ENNYI.

2012. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

A leghangosabb homofóbok általában maguk is rendelkeznek ilyen hajlamokkal, csak iszonyatosan rettegnek tőle, ezért inkább gyűlölik. Ennyit a bátyádról.


Amúgy szélsőjobbos aktivistának lenni nagyobb ciki. Legalábbis jó fej homoszexuálisokat ismerek, jó fej szélsőjobbos aktivistákat nem, pedig abból is láttam már párat.


Sajnos megoldást nehezen tudnék írni. Valószínűleg ütközet lesz belőle, és szerintem a szüleiteken sok múlik. Még akkor is, ha felnőttek vagytok, ha ők képesek jól fogadni/kezelni a dolgot, talán... Azt hiszem, először velük kéne beszélned 4 vagy hatszemközt. Már ha látsz rá reményt, hogy normálisabban állnak a dologhoz, mint a bátyád.

2012. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
22%
vegyél kecskét
2012. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
22%
Sajnálom a bátyádat.
2012. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%
Most a sajat batyadtol felsz??? Az embernek a mai vilagban mar a sajat veretol is tartania kell??? Hat hova megy ez a vilag. En nem ismerlek de ugy elfogadlak ahogy vagy. Ha testverem megmondana hogy o szereti a fiukat. Akkor mi van?? Semmi. Ha neki ez a boldogsaga hat legyen. Csak ne meseljen rola mit hogy csinalnak mert az nem erdekel.
2012. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!