Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam el, hogy nem...

Hogy mondjam el, hogy nem akarok vigyázni a testvéremre?

Figyelt kérdés

Délutánonként és hétvégente a nagynénéméknél vagyok általában,mert anyuék délután úgy sincsenek itthon és ott van a 20 hónapos unokatestvérem,akit imádok és rá szoktam általában vigyázni,de néha ő van nálunk.


A szüleim 11 éve elváltak és apáék részéről van egy 6 éves féltestvérem,aki borzasztóan rossz és neveletlen.2 óvodából küldték már el és az anyja sose foglalkozik vele,mindent ráhagy.Néha elszakad nála a cérna és olyankor megveri(ez látszik a gyereken,mert borzasztóan agresszív).

A "testvérem" és köztem nem alakult ki kötődés,olyan,mintha egy idegen gyerek lenne.


De ma délután lementek a nagynénémékhez(Ő apu nővére) és én is ott voltam és mondta a mostohaanyám,hogy ha ő tudta volna hamarabb,hogy én mindig ott vagyok,akkor hozta volna mindig az öcsémet,hogy vigyázhassak rá egy kicsit és akkor holnap ott is hagyja egy picit,mert úgyis dolga lesz és oda nem akarja vinni.

Én viszont nem akarok arra a gyerekre vigyázni,mert ha történik vele valami,azért én leszek lecs_szve és valahogy nem szeretem,ha a közelemben van,irritál.Nem tudok vele beszélgetni,se játszani,olyan kényelmetlenül érzem magam.Ellenben az unokatestvéremmel imádok lenni,"beszélgetünk"(ez általában abból áll,hogy elmesélem neki,milyen volt a napom,mesélek neki mindenről,ami eszembe jut,felmondom neki és a babáinak a szóbeli házijaimat,stb.),elmegyünk sétálni vagy játszóterezni.



Mégis mit mondjak,miért nem akarok vigyázni a féltestvéremre?



14/L



2012. ápr. 25. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy egy neveletlen barom. Majd ha megneveli vigyázol rá:)
2012. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kell magyarázkodni, egyszerűen nem vigyázol rá. Ha nagyon akarsz magyarázatot, mondd, hogy tanulnod kell, nem érsz rá, több figyelmet igényel a gyerek, mint amennyit tőled kaphatna, stb.
2012. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy lehet, hogy azt akarják, hogy jóban legyetek, több időt töltsetek együtt, esetleg ott legyél neki pozitív példának, hátha változik.
2012. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Kerek perec mondd meg, hogy nem tudsz érte felelősséget vállalni. Félsz, hogy valami baja fog történni, mert nem fogad szót neked.
2012. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is pontosan azt mondd, amit az utolsó írsz.
2012. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, legyél őszinte. A másik, hogy nem te vagy az anyja, ezért első körben nem is a te dolgod vigyázni rá. Mi unokahúgommal voltunk így, mostanra egész kezelhető lett, de közöttünk sem alakult ki kötődés.
2012. ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

mond meg hogy ez nagy felelősség és hogy neveljék meg majd akkor vigyázol rá.de ha mégis vigyázol rá akkor ha

valamit csinál nézd le és ne vágj semmit a fejéhez mert azért rossz hogy téged csesz**ssen!a szüleinek meg mond meg lazán hogy mit csinált és te többet nem vigyázol rá. de vigyázz a kis gyerek szemébe ne legyél ideges,azt szereti!

2012. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen és egyenesen: nem akarsz rá többé vigyázni.


Nem a te felelősséged, nem te vagy a szülője, és nem is tudsz vele mit kezdeni, ha olyan problémás, mint amilyennek írod. Nehéz teher, a tanulásban hátráltat, a kikapcsolódában hátráltat. 14 éves vagy. Kiskamasz, akinek nem valaki anyjának kell lenni, hanem önmagát kereső tininek.

2012. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

GYÚÚÚÚÚJTSUUUK MEG A HAJÁT!!! PÖRKÖLŐŐŐŐDJÖN A FÉRGESSEEE!! (természetesen üvöltve)


Életre mentesülsz a felvigyázás alól... ;DDD

2012. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!