Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elköltözhetek 17 évesen? Hogyan?

Elköltözhetek 17 évesen? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy érzem,hogy itthon már nem bírom tovább...17 éves vagyok,3 hónapja született meg az öcsém.Nem is vele van gond,hanem azzal,ahogy a szüleim viselkednek vele/miatta.Emellett velem olyanok,mintha egy senki lennék,mindenen összevesznek velem,sehová nem engednek el,mert "későn jövök haza és felébresztem a picit".Az öcsém eddig egyszer ébredt fel amiatt,mert hazajöttem és azért,mert apám elkezdett velem üvöltözni,hogy miért késtem (5 percet késtem) el.Meg úgy alapjáraton elegem van belőlük és a viselkedésükből,úgy érzem,megfojtanak.


A barátomat már nem is merem/akarom idehívni,mert utálják,mivel gazdagok a szülei és ő és apa szerint aki gazdag,az csak lopja a pénzt és folyton azt hallgatom,hogy a barátom b**i,mert törődik azzal,hogy néz ki.Szóval csak piszkálni tudja...

Most is bejött anya a szobámba és elkezdett velem kiabálni,hogy miért nem mostam el a testvérem cumisüvegeit és amikor mondtam,hogy azért,mert szerintem nem az én dolgom,nem az én gyerekem,akkor meg közölte,hogy el is költözhetek,ha így viselkedek vele és semmiben sem segítek neki.Szerintem nem az én dolgom,hogy a gyerek,akit vállalt rendben legyen a dolgaival együtt.

Napközben alig vagyok itthon,szinte már csak aludni járok haza,de így is piszkálnak.


Beszéltem a barátommal és elmondtam neki,hogy megint balhé volt és mondta,hogy nagyon sajnál és hogy talán odaköltözhetnék hozzájuk.Mondtam,hogy nem akarok zavarni,de állította,hogy nem zavarnék,mert hatalmas a házuk és a szülei is szeretnek.Megegyeztünk abban,hogy nyárra odaköltözök,megpróbáljuk,utána pedig a nagynénémhez(ő most külföldön van a nyáron,de szeptember végén jön haza és már ő is többször mondta,hogy oda bármikor mehetek,ha gond van...olyan,mintha ő lenne az anyám,mindent vele beszélek meg és bármiben segít) költöznék.



2012. júl. 7. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog,hogy a barátod,és nagynénéd megengedi hogy odaköltözzél. Nem az ő engedélyükre van szükséged,hanem a szüleid engedélyére. Ugyanis ha a szüleid nem engedik akkor te nem költözhetsz oda,ugyanis a szüleid a gyámjaid,nem a barátod vagy nagynénéd.


Mehetsz a gyámügyhöz,kérheted,hogy emeljenek ki a családból,helyezzenek el máshová, de ez sem ilyen könnyű. Kivizsgálják,és azért mert született egy öcséd,még nem fognak veszélyeztetett gyereknek tekinteni téged. 17 évesen már úgymond idős is vagy ahhoz,hogy nevelőszülőkhöz menekítsenek.

Szóval ha anyud/apud nem kínoznak,nem vernek rendszeresen, nem éheztetnek,akkor nem sok esélyed van gyámügy terén.


Nem sok választásod van.

Vagy beszélsz a szüleiddel,és engedélyt kérsz hogy elköltözhess, vagy megvárod a 18 évedet,és utána törvényesen is felnőtt leszel,mehetsz amerre akarsz

2012. júl. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyanokat, akik befogadtak egy harmadik gyereket 17 évesen hasonló helyzetben. Ha anyagilag megtehetik, akkor nyugodtan menj, mert tényleg nem gond nekik annyit költeni Rád, mint egy "a gazdagok csalók"-jövedelmű szülőknek. De a szüleid azok, akik még jogilag kötelesek ellátni Téged anyagilag is és érzelmileg is. Talán a gyerektartást kérheted a saját lakcímedre, és akkor a helyzet rendezése első lépésének ez elég.

Ez az érzelmi ellátás, úgy látszik, csorbát szenved otthon is... majd ha nem leszel ott, talán a fejükhöz kapnak.

2012. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ugyanis ha a szüleid nem engedik akkor te nem költözhetsz oda,ugyanis a szüleid a gyámjaid,nem a barátod vagy nagynénéd.

"


Tudtommal ez csak 14 éves korig van agy. az én szüleim elváltak, és 14 éves koromra szünt meg a gyermekelhelyezési pereskedés, ugyanis 14 éves kor után már nincs beleszólása senkinek, hogy kivel akarok lakni. Ma már 36 éves vagyok.

2012. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
mikor töltöd a 18-at? ha nem zavarsz költözz oda barátodékhoz, anyudéknak hagy egy cetlit telefonszámmal stb hogyhogy találnak és hogy egy darabig nem mész haza hogy ne zavarj.... lehet nem is fognak keresni
2012. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak márciusban leszek 18,én addig nem bírom itt...:/


És ha elköltözök a beleegyezésük nélkül,akkor az ellen tehetnek bármit is ?

2012. júl. 8. 00:02
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy tudom, hogy nem, de menj el a kerületi Családsegítő Központba, és ott segítenek Neked.
2012. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha belegyezésük nélkül költözöl el,akár rendőrt is rád küldhetik,aki haza visz téged.
2012. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor költözhetsz el ha bele mennek mivel nem múltál el 18 éves ezért akár hatósági személyel haza is vitethet onnan mivel úgy veszik hogy megszöktél otthonról . Először tisztázd le azzal akihez mennél hogy be e fogadna ha igen akkor ülj le szüleiddel és beszéld meg velük .
2012. júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ma lettem kioktatva arról, hogy nem tudok normálisan háztartást vezetni. Hogy miért? Mert tegnap, mikor a főzéshez készítettem elő a karfiolt, ott maradt egy kis karfiol rózsa a mosogatón. Anyám rákezdett, hogy "alapvető hiányosságaim" vannak, és el fog küldeni pszichológushoz. Ja, és hogy nem segítek eleget. Csak ezen a héten 2× kitakarítottam, porszívózástól felmosásig mindent, és mindig el is mosogattam. Teregetni sajnos mindig elfelejtek... De megtudom érteni anyut, egyedülálló szülő, egész héten dolgozik. Na de a lényeg, hogy te mennyit szoktál otthon segíteni? Ha a szüleid dolgoznak, pluszba még ott a gyerek, (ráadásul rohadt meleg van...) elkélne a segítség. Ha nem szoktál, ezt a részét jogosnak tartom. (Hidd el, nekem is nehéz volt, míg megértettem...) Azt viszont, hogy a barátod b*zi meg hasonlók... nem kéne eléjük állni és megkérni őket hogy fejezzék be, mert neked ez nagyon fáj? Olyan nincs, hogy "úgysem értenék meg" vagy "nem értek szót velük"... Ha meg odaköltözöl hozzájuk, még jobban fogják utálni. Inkább próbáljatok meg kibékülni, kompromisszumokat kötni, mert ha durcából elköltözöl, azzal csak még ráraksz egy lapáttal... És tudod, arra van a szánk, hogy beszéljünk.

A kérdésedre a válaszokat már úgyis megkaptad előttem, csak segíteni próbálok...

Szintén egy 17 éves lány.

2012. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
37%
A rendőrség nem foglalkozna ilyennel mert nem elraboltak hanem magadtól mentél.A gyámügy se nagyon törné magát mert mire eredménye lenne már lennél 18.
2012. júl. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!