Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túlreagálom a helyzetet, vagy...

Túlreagálom a helyzetet, vagy igazam van? Nem akarom megosztani a szobám, legkevésbé az ágyam egy idegen férfival. A szüleim szerint: nem én hozom a törvényeket, szabályokat, ha nem tetszik: mehetek.

Figyelt kérdés

Testvérem barátja nem a városban lakik. Emiatt sokszor nálunk aludt. Ez tartott 5 éven át... megelégeltem, nagy harcok árán elértem, hogy többet ne tegyenek ki a szobámból éjszakánként. Azt hittem az ügy lezárult, nagyon elegem volt már, hogy hetente 1-2 alkalommal ki voltam téve a saját szobámból, és le voltam költöztetve a földre:( a szüleim szobájában.

Kényelmetlen volt számomra, sokszor nem aludtam rendesen, vagy a dolgaimat sem tudtam kellőképpen befejezni a jelenlétük miatt. Nem számított, hogy épp vizsgám van, vagy barátok jönnének hozzám. Olyan is előfordult, hogy az érkezésükről sem tudtam, épp lefekvéskor jöttek meg, akkor tudatták velem, mi is a szituáció.

Szerintem egy 13 éves gyermek (igaz, most már 18) mentálisan nincs megérve ahhoz, hogy az ágyában a testvérem egy férfival....

Engem régebb ez nagyon zavart, emiatt meggyűlöltem az illetőt, ma már látni sem akarom.

Mindig úgy érzem, ki vagyok dobva a saját szobámból, kitúrt egy idegen. A szüleim nem értenek meg. Talán én reagálom túl, a családomnak van igaza?

Ha újrakezdődik minden, ide fog járni, elmegyek hazulról.

A mikor ezt kijelentettem otthon, azt mondták: menjek.

Ez nagyon fájt.



2012. aug. 27. 20:02
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Kezdetben nekem sem volt... de mint már leírtam: 5 éve van ez így, volt időszak, hogy hetente 2 alkalommal is ellátogatott hozzánk. Később már annyira megelégeltem, egyenesen megundorodtam a tagtól:(

Már kezdem elhinni, hogy valóban túl önző vagyok, de tűrni akkor sem fogom. A középiskolát befejezem, azután megpróbálok rögtön a saját lábamra állni, többé ne szorulni a szüleim segítségére.

2012. aug. 29. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!