Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen gyakran találkozol a...

Milyen gyakran találkozol a testvéreddel?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszai érdekelnének, ahol már mindketten (vagy akárhányan) kirepültek a szülői házból, tehát külön meg kell szervezni a találkozást.

Én elég szomorú vagyok, mert amióta az öcsém is elköltözött, alig találkoztunk, ezen a nyáron például összesen kétszer, amiből az egyik az esküvője volt. Pedig hívom én, néha ő is engem, olyankor mindig jól elbeszélgetünk, de ha felvetem, hogy találkozhatnánk, valahogy soha nem ér rá.

Ez így általános?



2012. aug. 31. 13:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

Édesanyád szerintem teljesen normális, hiszen az én szüleim is kb. úgy találkoznak a testvéreikkel, mint a Tieid! Na most, vedd figyelembe, hogy ők egy más generáció, itt pedig többnyire fiatalok (20-30-40 évesek adnak válaszokat). Amikor még ilyen fiatalok voltak, biztosan a szüleink is többet találkoztak a testvéreikkel. Mostanra annak a korosztálynak mind-mind saját gyermeke vagy esetleg már unokája is van. Tehát a saját családjuk is bőven megnövekedett és ennek tudható be az, hogy a testvérükre kevesebb idő jut. Példa: Édesapám és a Neném (a lánytestvére) nagyon jó testvérek voltak. Mostanra a Nenémnek, 2lánya van, akiknek már mindkettőnek gyermekük. Hétvégeken, amikor én a Bátyámékkal sütögetem a szalonnát, akkor a Neném azért nem sütöget Édesapámmal, mert ott vannak a lányai, az unokákkal, családjaikkal. Így jut majd mindig kevesebb idő... (Persze mind emellett nagyon sokat számít a távolság is!!!)

Leszögezem, nem én pontoztalak le, ezt azoknak magyarázom, akik lepontoztak!

Amúgy 2. válaszoló voltam!

2012. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 bátyám van,15 évvel idősebbek,szóval gyerek voltam,mikor elköltöztek otthonról.Már én sem lakom otthon,az egyik tesómmal gyakran találkozunk,sokszor megyek náluk,párommal is,de általában a sógornőmmel egyeztetek,mert tesóm dolgozik.A másik most haragszik :(

20/L

2012. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Köszi a választ , értem én hogy más idők más szokások, de én csak a kérdésre válaszoltam nem értem hogy kinek jut eszébe lepontozgatni...
2012. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
nekem 5 testvérem van, egy elköltözött, meg én is, a többiek még anyánknál laknak. Aki elköltözött volt h 2 évig nem láttam, de valahogy nem is bánom, akik anyámmal laknak 4 en, abból 2-en szoktak hozzám járni, egy-két naponta, a másik kettővel csak nagyritkán találkozok, egy faluban lakunk. Én nem vagyok jóban az anyámmal ezért nem megyek a testvéreimhez sem, aki meg elköltözött testvérem nem kiváncsi rám, ezért én se rá.
2012. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én itthon lakom még anyuékkal ,nővérem 13 éve 130km-re költözött a párjához.Talán évente 2-szer 3szor találkozunk,mert én a munkám miatt,ő a pici gyerekek miatt nem tud utazgatni sajna,pedig imádjuk egymást,napi szinten beszélünk telefonon!
2012. szept. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!