Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy bírjam ki ezt a pár...

Hogy bírjam ki ezt a pár hónapot konfliktus nélkül?

Figyelt kérdés

Párommal ketten éltünk 1 évig kb. Nagyon jól megvoltunk, bár mivel ő még tanul, én pedig folyamatosan állást keresek, ezért szülők tartanak el minket (ebbe nem akarok belemenni, mert bonyolult). A lényeg, hogy a tavasszal másik albérletet kellett keresnünk, mert az öcsém besokallt otthon anyámnál, és el akart jönni, apukám viszont közölte, hogy akkor nekünk is költözni kell, mert 2 lakást nem tud fizetni. Így kerestünk egy nagyobbat, és májusban beköltöztünk ide. Jelenleg 3-an vagyunk, a párom, öcsém és én.

Pár hónapig semmi bajom nem is volt ezzel, de most már kezd nagyon elegem lenni a szituációból. Nem vagyok egy pedáns, tisztaságmániás ember (anyám ilyen, úgyhogy öcsém olyan környezetből jött, ahol naponta minimum 2x volt kitakarítva a lakás). Én hajlamos vagyok 3-4 napig is a mosatlan edényt a mosogatóban hagyni, de nem élünk se koszban, se rendetlenségben, csak átlagos körülmények között. De folyton a csesztetést kapom, hogy én milyen rendetlen vagyok stb. Párommal tökéletesen működött minden, egyformák vagyunk, együtt csináltunk rendetlenséget, és együtt is takarítottunk stb. Köztünk ezzel sosem volt gond. Most takarítási meg mindenféle házirendhez várják, hogy alkalmazkodjunk, amit már nagyon unok, mert felnőtt emberek vagyunk, nem tizenéves kölykök, akiknek megszabják, mikor mit csináljon.

Száz szónak is egy a vége: kezdek nagyon besokallni, hogy beleszól a család az életünkbe, őszintén szólva, még wc-re se tudok nyugodtan elmenni reggel, amikor öcsém, meg a barátnője ott mászkálnak közben.

Most lesz egy lakásunk, ahová beköltözhetünk, a tervek szerint valamikor januárban (ami még nem 100%, de még a tavaszig tuti, beköltözünk), csak attól függ, mikor kap párom apukája munkát külföldön, mert abba a lakásba megyünk.


Szóval most próbálom még összeszorított fogakkal kibírni ezt a kis időt, de egyre jobban érzem, hogy kicsi választ el tőle, hogy elszakadjon a cérna.

Tudtok valami jó túlélési tippet adni, amivel meg tudnám őrizni a békét erre a kis időre??



2012. nov. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Öcsédnek meg a barátnőjének mondd meg, hogy ha nem tetszik nekik a rendetlenség vagy a mosatlan, elpakolhatnak/mosogathatnak ők is. A takarításban meg egyezzetek meg, hogy egyik hétvégén ők, a másik hétvégén ti csináljátok.
2012. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
A türelem rózsát terem, egy kicsit próbáld meg elviselni a kritikát,anélkül, hogy nem tetszik neked. Takaritsanak ki, ha nem tetszik nekik.
2012. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szarok rá, ha nem tetszik lehet csinálni."


Ez mindent megold.

2012. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekünk a legjobb barátnőm barátja a lakótársunk...szükség igy hozta, max májusig kell kibirni...de utálatos, hogy még a mososzerünkből is kétszer háromszor mos, és aztán talán elmegy magának venni...meg beleeszik a bontatlan felvágottba....és igazán takarithatna többet a közös helységekben...én még valahogy ezeket elbirom, nem foglalkozom vele (bár az elején el volt mondva minden, hogy mit hogy szeretnénk, takaritás saját cuccok stb...) de völegényem nem, kidobná...hát ma majd beszél vele, hogy mit hogy szeretne...nem tudom mi lesz belőle...völegényem az a baj, hogy amúgyis konkrét ok nélkül megutálta...nem tudom miért...annyira szerintem nem vészes a helyzet, májusig kibirom, de ő már örjöng, hogy mennyire elege van belőle....egy biztos...le kell fektetni a szabályokat, és mindkét félnek alkalmazkodni a másikhoz...csak hát néha ezekre pár ember nem hajlandó....

24l

2012. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!