Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vállalnátok babát, ha a...

Vállalnátok babát, ha a (kamasz tesók nem akarják? Vagy ha meglesz akkor majd változik a véleményük?

Figyelt kérdés

Fiatalon szültem (18 évesen), tudtuk, hogy vagy rögtön születik egy tesó vagy sokáig nem, talán egyke marad, ezért a másodikat bevállaltuk, 15 hó a korkülönbség közöttük. A fiam 15 éves, a lányom 14. Most viszont szeretnék újra egy kisbabát. A férjem is benne lenne, a gyerekek viszont teljesen elzárkóznak a gondolától is. Persze ők az elsők, szépen élünk, sokat vagyunk együtt, hétvégente kirándulunk. Jól működik most az életünk, erre is hivatkoznak. De pár év múlva már biztos nem velünk akarják majd tölteni a szabadidejüket. Megértem, hogy félnek a változástól, talán ilyen nagy korban már "ciki" is a tesó. Nem akarom, hogy emiatt rossz érzésük legyen, vagy ne szeressék a kicsit.

Tapasztalatokat, véleményeket várnék, hogyan viszonyultak /viszonyulnátok/ a gyerekek ilyen korkülönbségnél a kicsihez a születés után.



2012. dec. 4. 13:16
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

én 17 éves voltam amikor ezt anyuék kitalálták. nagyon taszított a gondolat. pontosan nem tudom meghatározni, hogy miért, egyszerűen csak a falra akartam mászni attól, hogy jön egy bömbölő masina és csak körülötte fog forogni a világ. anyuék többször leültettek, hogy beszéljük ezt meg, de nem nagyon akartam. végül úgy döntöttek, hogy lesz baba és most már nagyon örülök neki!! (most 9 hónapos a húgom) először még puffogtam, meg mondtam, hogy én nem segítek semmit, meg....de végül már kérniük sem kell. nagyon jó együtt lenni a picivel.

üljetek még le egyszer mind a négyen és próbáld tőlük megtudni, hogy miért nem akarják. de szerintem ez elsősorban ne az ő döntésük legyen, hanem a tietek.

(ha a baba érkezése nem fogja azt jelenteni, hogy nem törődtök velük, meg, hogy meglesznek szorítva anyagilag vagy valami hasonló akkor tuti, hogy ők is megfogják szeretni és már nem fogják bánni)

19L

2012. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi, elírtam, 18 voltam
2012. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
80%

Szomszédunknál 17 és 15 év a korkülönbség a nagyok és a kicsi között. (ők féltestvérek) A nagyok is "ellenálltak", mikor még csak tervben volt a baba. Majd a kicsi már a terhesség alatt "megenyhült", a nagy mikor megszületett a kishúguk. Most 5 éves. Imádják. A legnagyobb már nem él velük, mégis mindig elviszi a kislányt, mindennap telefonál neki. Náluk jól alakult, igaz ott mindkét nagy lány. Pótanyukás, "előgyerek" kapcsolatuk van, nem a klasszikus. Könnyű volt így babáznia a szomszédnak :)

Ugyanakkor a kamaszok meg tudják keseríteni a helyzetet ha akarják. Elsülhet rosszul is. De ha eddig jó volt a kapcsolatotok, akkor szerintem nem lesz gond, csak most még durcások.

2012. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ebbe nincs beleszólásuk, abban az esetben, ha nekik emiatt nem kell lemondaniuk semmiről. Gondolok itt olyanra, hogy nem mehetsz el délután a barátaiddal suli után, mert te fogsz vigyázni a kistesóra, meg neked kell menni érte az oviba stb. Szóval csak akkor vállalj újabb gyereket, ha ugyanúgy a két nagyobb segítsége nélkül elleszel a kicsivel, mint a nagyokkal, mikor ők voltak kicsik. Ebben az esetben, ha nem lesz kényszer, sztem maguktól is segíteni fognak :)
2012. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, eddig elég biztató :)

Már leültünk velük, elmondtuk az érveinket. De nem akarom hogy úgy legyek terhes, hogy "mi akarjuk, nektek semmi közötök hozzá, úgyis mi döntünk" Elmondtuk nekik, hogy igen a napjaink változni fognak, de a kapcsoltunk nem, anyagilag sem fog szerencsére semmi bajuk lenni egy harmadiktól. De egyik fülükön be, másikon ki, csak az marad meg bennük, hogy mi lesz ha egy baba lesz a házban és nem csinálhatjuk amit akarunk

2012. dec. 4. 13:31
 6/44 anonim ***** válasza:
36%

Valahol nem a gyerek dolga megmondani hogy válaljaok-e kisbabát....persze megkérdezitek ez természetes de ebben a korban nem tisztán látják át a dolgot...szinte biztos vagyok benne hogy megváltozik a véleményük mikor már megtapasztalják hogy nem változik olyan drasztikusan az életük és nem rájuk van hárítva a feladta....

És bennetek sem marad rossz érzés hogy nem vállaltatok egy kicsit, mikor már ők kirepülnek....

2012. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
78%

Én azt tanácsolnám várjatok pár évet, mondjuk 2-t, akkor már jóval nagyobbak lesznek a gyerekek, nem fogja őket zavarni egy tesó, hiszen pár év múlva ők is önállósodhatnak.


A másik az, hogy úgy nem túl szerencsés gyereket vállalni, hogy a két idősebb tesó egyenesen ellene van, mert igaz, nem ők döntenek a dologban, de ha ellenségesek a kisbabával szemben előfordulhat, hogy sosem lesz jó viszonyuk és ez a születendő kisgyereknek is elég sok problémát okozhat (érezheti úgy, hogy a tesói ok nélkül utálják, hogy ő felesleges vagy betolakodó, valóban sok pszichológiai problémához vezethet), valamint a már meglévő gyerekekben is dacot, sértettséget válthat ki, ami kezelhetetlenné válhat - pl. ha úgy érzik, túl sokat törődtök az új jövevénnyel, annyi idő már nem jut rájuk, netán annyi pénz vagy hely sem, sőt, ha még vigyázniuk is kell rá vagy pelenkázni besegíteni stb., akkor előfordul, hogy egyenesen megutálják és őt tekintik a gyerekkoruk tönkretevőjének.

A gyerekeid most a legrosszabb időszakban vannak, mindegyik kiskamasz, de már a lázadó korszakban. 16-7 éves korukra általában már benő a fejük lágya és esélyes, hogy értelmesebben állnának egy kistesó gondolatához. Egyelőre ők csak a nyűgöt, sírást, üvöltést, pénz, idő és helyhiányt látják benne, azt, hogy a figyelmetek és a szeretetetek még jobban megoszlana ezután, valamint a szabadidejük egy része elveszne.


Viszont pár szempontot mindenképp végy figyelembe:


- anyagilag megengedhetitek magatoknak az új babát úgy, hogy a nagyok a továbbiakban is megkapnak mindent? Esetleg ha egyetemre mennek, lesz-e pénz albérletre, tandíjra, stb. is? Erre is fontos gondolni.

- helyileg elfértek? Van külön szobája a kamaszoknak és lenne külön szoba a kicsinek is?

- időügyileg ráérnétek-e megközelítőleg ugyanannyit foglalkozni a nagyokkal, úgy, hogy a kicsi körüli teendőket is ellátjátok? Lennének-e továbbra is hétvégi programok, és nem szűnnének meg mert babaúszás, baba-mama program stb. van?

- A kicsiről tudtok-e úgy gondoskodni, esetleg néha dadus felfogadásával is akár, hogy ne a nagyoknak kelljen rá vigyáznia, pesztrálniuk?


Szerintem ezek azok, amiket feltétlenül fontos figyelembe venni, ha már kamaszok mellé vállalunk babát, hiszen a kamaszoknak már van egy saját, megszokott életritmusuk, életszínvonaluk, amit elvárnak, és érzékenyen érinti őket, ha ez drasztikus változásokon megy át.

2012. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Nem lenne semmilyen kényszer, magamnak szülök, nem a nyakukra. Ha mégis segítség kell majd mert valamit el kell intézzek, akkor is tudunk majd külső segítséget kérni, ha ők nem akarnak/érnek rá addig sem vigyázni rá
2012. dec. 4. 13:33
 9/44 sippara ***** válasza:
22%

Nem tudom, bennem sosem volt az a fajta önző óvodás testvérféltékenység, mint az első válaszolóban vagy a gyerekeidben. Sajnos ha úgy lettek nevelve, hogy nem akarnak semmit megosztani senkivel és változtatni sem hajlandóak semmin (mert akkor "nem az van, amit én akarok"), akkor kemény dió lesz, de ti főztétek magatoknak.


Ettől függetlenül szerintem előbb-utóbb megkedvelik az ötletet.

2012. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

7-es! Ezeket a kérdéseket már végiggondoltuk természetesen. De mindent meg tudnánk oldani. Lenne pénz a taníttatásukra, van van szobánk a kicsi számára stb. Egyedül az változna, hogy kevesebbet mennénk talán el, de az is csak az elején, és nem ülnék babával sem állandóan otthon, mert én sem vagyok az a fajta, akinek ezt bírná. Bébiszitter is számításba jöhet majd, ha olyan programunk lesz.

De lehet tényleg várhatnánk még 1-2 évet.

2012. dec. 4. 13:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!