Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan hozhatnám helyre a...

Hogyan hozhatnám helyre a kapcsolatot a bátyámmal?

Figyelt kérdés

Külföldön élek bátyámmal és barátnôjével. Otthon elvègeztem az iskolákat, de sajnos technikusként nem tudtam elhelyezkedni. Itt dolgozunk mindannyian, én is már 4 hónapja. Heti 2 napot vagyok náluk mióta dolgozok, többit a munkahelyemen töltöm. Van szálláslehetôség, így nem kell utazni minden nap. Pénteken eljönnek értem, vasárnap hoznak vissza.


Az utóbbi hetekben felmerültek problémák. A bepakolással az út elôtt, a ruhák kimosásával. Ezeket bátyám barátnôje csinálta, illetve mondta, hogy ô majd kimos stb. Ebbôl voltak problèmák, hogy szerinte hanyag vagyok, még egy mosást sem lehet rámbízni. Nem vagyok beszámítható, hasonlók.


Ezeket a dolgokat próbáltam megváltoztatni, utóbbi hetekben kimosok, takarítok, figyelek a rendre nagyon. Nem szeretném felmérgelni bátyám...


Nôvéremmel rendszeresen beszélek az interneten. Neki említettem, hogy voltak ilyen fajta gondjaim. De, azt mondtam, hogy jól érzem magam a munkahelyen. Vannak ugyan nehézségek, de jól megfizetnek.


Viszont a múlthéten, édesanyám küldött bátyáméknak egy nagyon mocskos szennylevelet. Amiben taglalja, hogy mennyire szemetek, alkoholisták..."olyanok vagytok, mint nácik Hitler idejében..." stb. Holott én nem is tartom vele a kapcsolatot, többek között a korábbi efféle megnyilvánulásai miatt.(bátyám is tudja, hogy sajnos ilyen)

Viszont ez most túl sok volt. Tôlem kérnek magyarázatot, hogy miért!!? Anyukám nem ad rá. Én is próbáltam elérni, de nem jön a telefonhoz. Már csak ez hiányzott, most mérgesek rám nagyon. A munkát emiatt nem szeretném itthagyni. Hogyan lehetne helyrehozni a viszonyt bátyámmal? Tanácstalan vagyok.... Válaszokat elôre is köszönöm.



2013. febr. 19. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nővéred lehet, hogy egy picit másként vázolta a dolgokat anyukád felé, mint ahogyan te leírtad neki. Én mindenesetre leülnék a testvéremmel beszélni (és szerintem a nője itt most másodlagos), hogy ne mérgesedjen tovább a helyzet. Értesd meg velük, hogy egymásra vagytok utalva, akár tetszik, akár nem, hiszen egy idegen országban, ismeretlen helyen vagytok és csak egymásra számíthattok. A bátyádat valószínűleg elég erősen befolyásolja a barátnője, de azért talán nem esélytelen kibékülnöd vele.

31/N

2013. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
őszinte beszédnek nincs párja. üljetek le és beszéljétek meg. tizstázzátok ki az esetleges tüskéket és a lappangó FÉLELMEITEKET. ÉS boccsassátok meg egymásnak mihamarabb. Az élet szép és rövid, koncentráljatok a pozitív dolgokra!
2013. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Barátnôje eddig sem szìvlelt engem szerintem. Van mikor nagyon kedves és rendes velem. Néha viszont, ùgy érzem, hogy a hibáimat lesi. Mint senki, én sem vagyok tökéletes, sok hibám van. A munkahelyen egész nap agyalok ezeken a dolgokon, csökken a koncentrációm. Most elég rossz, rajtuk kívül itt nincs senkim.
2013. febr. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!