Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Titeket is állandóan nyaggatna...

Titeket is állandóan nyaggatnak az idősebb rokonaitok? Mit tesztek ez ellen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az idősebb családtagok (pl. testvér, anyós, sógornő) folyton okoskodnak, kíváncsiskodnak, faggatóznak mindenbe.

Meg nem is kérte ki az ember a véleményüket, ők meg csak hajtogatják a magukét.

Miért hiszik azt az öregek, hogy mindent jobban tudnak a fiataloknál?

Attól, hogy tapasztaltabbak még nincs joguk beledumálni más életébe. Nekünk is meg kell tapasztalni a saját dolgainkat.

Miért akarnak mindenáron befolyásolni minket?

Miért siettetnek minket fiatalokat?

Azért mert ők idősebbek, nekünk még van időnk...

Ti hogy szoktátok ezt kezelni? Nem idegesítőek?



2013. ápr. 18. 15:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10: egyáltalán nem biztos. Fiatalon is halnak meg emberek.


Kérdező: Azért teszik ezeket, mert nagyon fontosnak akarják tudni magukat - holott nagyon kevés öreg van, aki bölcs lesz, és nem csak a teste öregszik meg. Egyáltalán nem szeretetből teszik, mert a Szeretet nem agresszív, nem támad, nem faggat, nem kontrollál, nem lesz a faggatottnak rossz érzése utána. A Szeretet elfogad és tűr, tolerál és hallgat, amikor kell.


Azért akar beleszólni/befolyásolni, mert mindenáron azt akarja sugallni, hogy ő az okos, te vagy a buta, ő a tapasztalt, te vagy a tapasztalatlan, ő van felül, te vagy alul. Hierarchikus viszonyok fenntartása, hatalmi pozíció megjelölése és a haláltól való félelem: ha ő tud, okos, kioktat, akkor rá még szükség van. Akkor te még gyerek vagy, bárhány éves is vagy, ő pedig felveszi a szülő szerepét (vagy annak egy részét). Tehát nem halhat meg - rá még szükség van.


Van olyan gyerek, aki jóval okosabb a szüleiél, rokonainál, már akkor is, amikor megszületik. A tapasztalat pedig papolás szinten nem ér semmit, csak akkor, ha vagy példaértékű, és azonosulni lehet vele, vagy pedig a saját bőrán tapasztalja meg az ember a dolgokat.


A mikor lesz már/miért nincs még gyereked c. kérdés végképp nem a szeretet kategóriájába tartozik, éppen ellenkezőleg: akik ezt kérdezik, azok szinte kivétel nélkül már szült nők (a férfiak általában nem szoktak ilyen taplók lenni, hogy ilyen ügyekbe belemásszanak), akik a lelkük mélyén pokoliak irigyek arra, aki még szabad és független, fiatal és "előtte az élet". Aki még választhat, bármit. Ezért akarják odakötözni gyorsan egy gyerekhez, mert a gyerekes nőket a Társadalom nagyon keményen fogja az írott és főként íratlan szabályaival.


Hogy mit szoktam ezzel tenni:


1. ignorálom, mert megvan a magamhoz való eszem (nem is kevés),

2. aki pedig nem ért a finom szóból, jelzésből, azt kíméletlenül kiosztom. Rögtön tudja, hogy merre van a hazafelé! A magánügyem az én dolgom - én sem érdeklődöm az ő legmélyebb magánügyei iránt, de őt sem engedem be oda, ahol semmi keresnivalója.

2013. ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak:


Nézd, semmi bajom azzal, aki CSAK érdeklődik.

Minden ember érdeklődik a másik iránt, így alakulnak ki a beszélgetések, kapcsolatok.

Na de ők nem finoman érdeklődnek, hanem egyenesen rádtukmálják a véleményüket.

Szerintem aki szeretetből érdeklődik, törődik a másikkal, az együttmüködő és meghallgatja a másikat is, hogy ő mit gondol.

Ez viszont kőkemény akaratosság, hogy csak az a jó amit ők gondolnak, csinálja mindenki úgy, mert az a helyes.

Hát szerintük. Szerintem nem.

Felháborítónak tartom, hogy ilyen mértékben bele akarnak mászni mások életébe.

Az én életem, az én döntéseim.


Azért, mert ők idősek és nem zajlik már körülöttük úgy az élet, én nem fogok esküvőt rendezni, meg gyorsan gyereket csinálni, csak azért, hogy ő ne unatkozzon hátralévő életében.

Mindennek megvan a maga ideje.

2013. ápr. 19. 08:38
 13/17 A kérdező kommentje:

11-es:


Köszönöm a válaszodat, remekül megfogalmaztad a problémámat.

Hát én sem fogom hagyni magam, hogy ránőjjenek a fejemre.

2013. ápr. 19. 08:40
 14/17 A kérdező kommentje:

Egyébként 11-es ezt én is észrevettem, hogy a férfiak érdekes módon nem foglalkoznak ilyenekkel és nem ütik bele az orrukat más dolgába.

Ők tudják hol a határ.

A legtöbb nő (tisztelet a kivételnek, nem akarok általánosítani!) pletykálkodik, más dolgával foglalkozik, másokhoz méregeti magát, a férfiak nyugisabbak.

2013. ápr. 19. 08:49
 15/17 A kérdező kommentje:

4-es:

Hát igen elég nevetséges, én is csak nevetek rajtuk, de sokszor már olyan kimerítő ezt kezelni, minden családi eseményen magyarázkodni...


5-ös:

Neked is igazat adok, azért tényleg jobb ez, mintha lebeszélni akarnának bennünket.

Én tényleg csak azt szeretném, ha hagynának minket élni!!!

2013. ápr. 19. 08:53
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is folyton célozgatnak a barátom szülei a házasságra, meg hogy szeretnének már unokát... Az én szüleim is szeretnének unokát, csak nem a mostani barátomtól... Ő szeretne házasságot, de később. Negyven éves...
2013. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez jó:D"Igen,ikrek lesznek,csak szívatjuk őket":F


Legközelebb mondd azt nekik,hogy 3as ikrek lesznek és ti lesztek mind a 3nak a keresztszülei vagy örökbe adjátok nekik:D


Lehet,hogy ez már nem fog nekik tetszeni:D


Amúgy egyszer kell a sarkadra állni és kiosztani őket,utána nem kérdezősködnek,ha szerencséd van akkor meg kevesebbet fognak látogatni is:D

2013. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!