Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meddig laknátok otthon ha...

Ti meddig laknátok otthon ha lakásra gyűjtenétek? Vagy hitelt vennétek fel? Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Még fiatalok vagyunk én 24, ő 26. 3 éve vagyunk együtt. Elvileg külön élünk, gyakorlatilag állandóan egymásnál vagyunk. Egy éve dolgozok, ő már régebben. Ahogy kisakkoztuk kb. 5 év múlva tudnánk venni lakást,ha gyűjtögetnénk, de már szeretnénk együtt élni normálisan. Albérletre gondoltunk, persze akkor kevesebbet tudnánk félretenni. Hitelt nem nagyon akarunk felvenni. Szüleim azt mondták ne menjünk el, költözzünk nálunk össze, gyűjtsünk még pénzt.

Lehet velük élni:) jó fejek. Az emelet az enyém, két szoba egymásból nyílnak, így lenne helyünk, van fent fürdő is, szóval azért el lennék szeparálva. Rezsibe nem kellene adni, és ugyebár bérleti díj sem lenne, maradna pénz.

Nem kerget a tatár, nem akarunk még gyereket, lakhatnánk itt 5 évig. Persze nem lenne ugyanaz mint külön azért alkalmazkodni kellene valamilyen szinten.

Ti feladnátok a "szabadságot" az anyagiak miatt?

Mások hogyan oldottátok meg?


2013. máj. 7. 15:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Mi anyóséknál lakunk, persze ezek is jó fejek meg minden de évek alatt kibújik a szög a zsákból.. Mi is az anyagiak miatt maradtunk,mert így könnyebb picit. Igaz tejelünk nekik rendesen. Én már ott tartok, hogy inkább ne tudjunk annyit félre tenni de elköltözünk. Sajnos ha veszekedünk valamiért az mindig anyóspajtásék miatt van.
2013. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Mi albérletben élünk. Mivel házat fogunk építeni, arra kb. 20 évig kellene spórolnunk, tehát az otthonmaradás szóba sem jöhet. Jó és biztos keresetünk van, nem probléma a hitel.


A másik része az, hogy én 18 évesen elköltöztem albérletbe egyetem mellett. Huszonévesen én már nem bírnám az otthonélést. Szeretem a szüleimet, a családomat, nagyon kedvesek, rendesek, de itt nem erről van szó. Ennyi idősen nekem már igényem volt arra, hogy a saját lábamon álljak, a saját pénzemből éljek, azt főzzek és egyek, amit én akarok, akkor menjek el otthonról, amikor szeretnék (minden jellegű otthoni tájékoztatás nélkül), azt hívjak magamhoz, akit szeretnék, olyan hangos legyek, amennyire szeretnék...és arra, hogy ne hallgassam minden nap, hogy "kislányom ne éjfélkor menj fürdeni" meg "kislányom ugye ettél?" meg "feküdj le időben aludni, holnap biztos fáradt leszel" blablabla. Értem én, anyai aggódás, de huszonévesen ez már számomra tolerálhatatlan.


Ha neked nincs ilyen szinten igényed a függetlenségre, akkor maradjatok otthon. Szerintem 24-6 évesen már igencsak ideje elköltözni, ha van rá lehetőség.

2013. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Hitelt felvenni egyenlő az eladósodással!
2013. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Hitelt vettem fel, még párom nélkül. Volt elég önerőm és a munkáltatómtól kaptam kamatmentes forint hitelt, így megérte.


Ha olyan kapcsolatom lett volna a szüleimmel, biztos maradok otthon gyűjteni. De ők sajnos nem tekintettek egyenrangú felnőttnek. 21 évesen is meg akarták szabni mikor megyek haza, átjöhet-e egy barátnőm, szóltak hogy miért maradtam fent este sokáig, hétvégén reggel mindig nagy zajt csaptak hogy ne tudjak aludni stb.

2013. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Régen vajon hogy voltak képesek együtt élni a szülőkkel évekig? Alkalmazkodni kell egymáshoz, nem azt hinni, hogy az idősebbek mind csak rosszakat mondanak. A mai fiataloknak túlságosan nagy az egojuk. Még egymáshoz is nehezen akarnak alkalmazkodni.

A helyedben maradnék otthon.

2013. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
azért a rezsibe illene beszállni...
2013. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy megvan a negatív része. Barátokat hívni pl. nem nagyon szoktam este. Egyébként nem zavarja őket, náluk is mindig van valami, de míg pl. anyukám barátnője itt ül hétvégén 10-11ig, én ezt már nem engedem meg magamnak. Nem szóltak ha úgy alakult, csak hát mégiscsak az ő házuk. Eljárni elszoktam, van hogy éjjel fürdök, ilyenek miatt nem szólnak. Elég toleránsak:) Persze ha itt laknánk még évekig, és a párom is, akkor lehet tényleg zavarnánk egymást egy idő után.

Nem tudom mit szeretnék.. :) Jó lenne megtartani a pénzt, de önállósodni is. A legjobb az lenne ha nyernénk egy kis pénzt a lottón:)

2013. máj. 7. 15:35
 8/22 A kérdező kommentje:

Ők mondták, hogy ne szálljunk be a rezsibe. Eddig sem kellett nekem. Persze van hogy befizetem a kábelt/netet, de pl. tűzifánk mindig van. A csekkeket amúgy apukám intézi, egyszer fizettem be én, mondtam hogy nem kell ideadnia, de a kezembe nyomta.

Ez a másik része. Tudom, hogy nem vennék el. Bár nincsenek is rászorulva, nem azt mondom, de négyen azért jóval többet fogyasztunk, mint ők ketten tennék.

2013. máj. 7. 15:38
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Abba gondolj beke, hogy egy másfél szobás panellakás is olyan 6-7 millió, legalábbis nálunk itt Pest környékén. Reálisan belegondolva mennyi idő alatt tudnátok ennyi pénzt összegyűjteni?
2013. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha azt mondják költözzetek össze náluk, akkor próbáljátok ki. Legfeljebb ha nagyon nem válik be, akkor 2-3 hónap alatt össze tudtok rakni kaucióra valót és költöztök. De spórolás szempontjából tényleg ezerszer jobb lenne ha ott laknátok. Persze ha be is tudjátok tartani. Mert ha hónapról hónapra elköltitek a pénzeteket, akkor semmi értelme nem lesz az egésznek.
2013. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!