Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg csak a költözés segít?

Tényleg csak a költözés segít?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, és az itthoni élet borzalom. 3 testvérem van, akik finoman szólva nem olyanok mint én. Egyetemre járok, aminek minden költségét én állom. Ruhát, bérletet jóideje magamnak veszem, csak itthon lakok plusz kaja amit kapok. Egy évet dolgoztam de abbahagytam, mert jogi egyetemre járok és nehéz volt mellette a fizikai munka. A lényeg: húgom folyton lenyúl tőlem mindent.Tegnap amikor vissza kértem valamit ügy megütött, hogy agyrázkódásom lett és belém is rúgott. Anyám nem tesz semmit, azt mondja h oldjuk meg magunk. De szerintem az h valaki 20 évig átver mindenkit és minden pénzt lenyúl, ráadásul megveri a testvérét, arra minimum rá kéne szólni. Szerintem nem is szeretnek engem mert jól tanultam, anyának meg csak befejezetlen kereskedelmije van. Mindig engem vettek elő akármi volt. Azt mondják tanuljak csak, az a fő, meg dicsekednek velem, de szerintem, ha szeretnének nem engednék, hogy a testvérem megverjen. Nem tudom, hova költözzek, meg mit tegyek a tesómmal. Ja és anyukám azt mondta, hogy nincs is agyrázkódásom, csak a hisztitől hánytam meg fáj a fejem.
2013. máj. 20. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a család hozzáállása, akkor igen. Nem egyszerű, de megoldható. Viszont nem megy egyik napról a másikra. Első körön szerezz bevételt, mert a "csak itthon lakom plusz kaja" alaphangon 50 ezer havonta. Ezt teremtsd meg, aztán spuri :)
2013. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát alig vagyok itthon, nyáron meg egyáltalán nem. Köszönöm a választ, azt hiszen nincs más megoldás...
2013. máj. 20. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért kemény lehetsz, hogy agyrázkódás után itt írogatsz.


Kitartás.A költözés a megoldás, de én azt mondom, hogy ne költözz oda rögtön az első hapsihoz,mert az csak menekülés lesz a családod elől.

2013. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is költöznék, de nincs egy forintom sem.
2013. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozz az egyetemi kollégiumokkal. Szociális alapon még a kolesz díjat is lehet csökkenteni, akár el si engedhetik. Az sem baj, ha abban a városban laksz ahol az egyetem van.
2013. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!