Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai 18 évesen a költözés?

Korai 18 évesen a költözés?

Figyelt kérdés

Barátomhoz költöznék, ő tartana el, bár szüleim utalnának havi 20.000 ft-ot, meg amikor tudnék mennék diákmunkára.

Gázos itthon a családi légkör, kötözködés, kiidegelés szinte mindennapos.

Anya mondta, hogy bármikor hazaköltözhetek, ha mégsem jönne be.


Ti költöznétek? Félek ettől az eltartósditól.


2013. máj. 7. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is 18 évesen költöztem el otthonról, ráadásul egyből külföldre a barátommal! Előtte nem laktunk. Hol egyikőnknek volt munkája, hol másikunknak, minden ment a közösbe. Amikor nekem nem volt éppen munkám, nem éreztem magam eltartva, mert volt, amikor éppen fordítva volt a helyzet.... De így, ahogy te leírtad, nem mennék!
2013. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát én nem tudnék úgy élni, hogy a barátom tart el, szóval csak abban az esetben, ha mellette azért te is beleadnál valamennyit legalább a saját kajádba, dolgaidba.
2013. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld ki. Semmit sem veszíthettek.
2013. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Költözni nem korai, de a barátod nyakára, oda igen...
2013. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Én is 18 évesen költöztem el, állandóan a vita ment otthon, belefáradtam. Immáron 22 éves vagyok, 4 éve tartom el magam, úgy, hogy nappalin tanulok és nem kapok támogatást. Diákmunkákat vállaltam, jelenleg is diákként dolgozom. Nem mondom, hogy tele vagyok pénzzel, de kényelmesen megélek.

Bár jövőre végzek a sulival, és ha nem találok munkát akkor nem tudom miből fogok megélni. Gondolkozom rajta, hogy estin fejezem be az utolsó évet és mellette már elkezdek főállásban dolgozni. Majd kiderül.

2013. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Az, hogy barátod tartana el, az mit jelent? Van külön lakása, vagy ő is a szüleinél él és lényegében hozzájuk költöznél?


Ha utóbbi, én biztos nem mennék.

Ha külön él a barátod, akkor érettségi után költözz csak sztem.

2013. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
de jó hogy 18 évesen olyan barátja van aki el tudja tartani...
2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

19 vagyok, és a barátnőmmel, már lassan 2éve külön élünk. Fizetek egy házat magyarországon, és egy albérletet itt kint németországban. Csak én dolgozom, és szerintem ez így van rendjén. Övé a házi munka, enyém pedig a pénz keresés. Nem is tudnám ezt másképp elképzelni.

Szerintem ha a barátod eléggé férfinak tartja magát, akkor mégcsak eszébe sem jut az hogy neked is dolgozni kellene. Tartson el ő, hisz ő a férfi.

Ha nem jól alakul, akkor visszamész a szüleidhez, és esetleg (ha nem tanultál belőle) megpróbálhatjátok később. vagy inkább hanyagolhatjátok egymást.

Sok szerencsét :)

2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

16:03!


Öcsém, mekkora idióta vagy, már bocs! Eltartasz egy nőt? Meg így van rendjén? Ez így nagyon nem oké, legalábbis nekem. Igenis a nő is dolgozzon, házimunkát nem kell napi 8 órában csinálni, rendetlenség sincsen, szóval nagy eséllyel az ilyen nők előbb utóbb eljárogatnak előbb kozmetikába naponta, a pénz meg csak úgy elsuhan.

2013. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
8. kár, hogy a mai világban ez nem így működik, hogy majd a férfi eltartja a nőt, mert attól lesz férfi. Én nem akarnám, hogy eltartsanak, ugyanakkor, ha együtt élsz valakivel, a házimunka sem kizárólagosan az egyik fél feladata.
2013. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!