Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális dolog hogy a testvére...

Normális dolog hogy a testvérem ilyen ajándékot vesz a gyerekemnek (keresztlánya)? Meg sem beszéli velünk?

Figyelt kérdés
Nővérem vett a lányom 13. szülinapjára. Megnéztük neten 240 ezer. Én tudom, hogy nekik ez nem pénz, kiveszik a nadrágzsebből. De engem zavar, hogy ilyen ajándékokkal halmozza el. Bár ilyen nagy összegről még nem volt szó eddig. Illik ilyenkor megmondani, hogy legközelebb ne tegyék?
2013. máj. 30. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem, 13 éves keresztgyereknek negyedmilliós ajándékot szerintem is le kellene egyeztetni a szülőkkel.
2013. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Úgy értem nem normális és igen szóljál, hogy legközelebb beszéljék meg veletek.
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Fura.


De találkoztuk már olyan kérdéssel is, hogy megtehetnék a sógorék, mégse vesznek nagy ajándékot...


Van rajta sapka...

2013. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha gondolod, küldök postacímet, ide elküldheted a cuccokat, vagy nyáron ha hazamegyünk, elvisszük, ha neked nem kellenek! Privát?
2013. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez nem "hiszti" és van sapka eset.

Egy kisgyereknél vigyázni kell, hogyha a szülő nem tud megengedni magának drága ajándékot, vagy egyszerűen nem tartja jónak, hogy ilyen nagy értékű dolgot kapjon a gyerek, akkor azt le kell egyeztetni. Ugyanis egy ekkora gyereket nagyon el lehet kapatni és sokszor nem látják tisztán a dolgokat. Csak azt látja, hogy bezzeg tőle megkapja, anyu meg ennyire nem szeret, vagy valami. Nekünk a kishúgommal történt meg, hogy apja 10 évig felé sem nézett, gyerektartást se fizetett, egy telefont nem engedett meg magának a 10 év alatt, anyuval sokszor ajdnemhogy nyomorogtunk, de mindent megtett, hogy mindenünk meglegyen. Nem drága dolgok, de ne nélkülözzünk. aztán 12 éves volt a húgom, amikor megjelent gazdag apuka és elkezdte mindennel elhalmozni, és egyszer, amikor anyu vmit nem engedett meg neki, akkor kijelentette, hogy akkor megyek apuhoz lakni, mert ő szeret engem. Mondaom sem kell, anyu órákon át sírt.


Nem ugyanaz a helyzet, csak ez is mutatja, hogy egy szülőnek igenis kell, hogy beleszólása legyen ilyenekbe, főleg, ha ők alapból nem így élnek.

2013. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem akarok mindenáron mindenbe problémát találni. De nálunk pl. ez a férjem HAVI ÖSSZBEVÉTELE. Nemrég kaptak számítógépet, az is ekörül volt, de azt ketten kapták karácsonyra (13 éves lányom és 12 éves fiam) És tőlünk. Én nem látom értelmét hogy ennyi idősen külön gépük legyen. A másik az hogy 100 körül már lehet venni laptopot. De azt is beszéljék meg velünk.
2013. máj. 30. 11:06
 7/14 A kérdező kommentje:
Szóval az a lényeg, hogy szeretném ha tudnák, hogy ez nem így működik. Hogy egyszer csak gondolunk egyet és csakúgy megvesszük. Mi gyűjtöttünk a gépre. Be volt nekik ígérve, tettek érte, hogy megkapják. Tudom hogy néha veszekszenek rajta, de ez is normális dolog. Így tanulják meg hogy osztozkodni kell. Nővéremék gyerekének mindnek van külön minden kütyüje, így a lányom is nyafoghatott előtte, ezért vették meg gondolom. Tudom, hogy nem volt benne rossz szándék.
2013. máj. 30. 11:12
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Jajj ne problémázz ennyit. Megtehetik, örömmel adják. Ha gazdag lennék én is örömmel és gondolkodás nélkül venném meg a 200 ezres kismotort az unokaöcsémnek.


Gondolom ők sem agyaltak rajta, hogy jó ötlet-e vagy sem. Meglátták valahol, a lányodra gondoltak, fél perc alatt megvették és boldogan vitték...

Aki megteheti, hogy szabadon költekezzen, az nem szokott a vásárlások előtt úgy agyalni, ahogy mi tesszük ezt.

2013. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez azért nem így működik, akármennyi pénze is van az embernek, azért legyen egy értékrendje. Sem én sem a testvérem nem vagyunk szegények, megkockáztatom, hogy megengedhetnénk magunknak, hogy hasonló értékű ajándékot vegyünk egymás gyerekének, de mégsem tennénk - anélkül, hogy megbeszélnénk egymással meg pláne nem. Úgy meg ha tudják, hogy nektek egy ekkora ajándék mekkora beruházás lenne elég rossz az optikája. Nem gondolom én sem, hogy rosszindulat lenne mögötte, inkább meggondolatlanság, azért mondom, hogy beszélj velük, hogy "köszi meg minden, de azért legközelebb egyeztessetek velünk l.sz."
2013. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mit kapott egyébként?
2013. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!