Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Segítség! A tesóm kikészít...

Segítség! A tesóm kikészít engem is és anyát is! Nem tudom már mi legyen! Van kiút? Tanács? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Én középsulis vagyok ő 13. Anya egyformán szeret minket. Tény, hogy gyerekkorunkban engem szigorúbban neveltek, őt is, de én szigorúbban voltam fogva. Én tisztelem anyát és nagyon fontos nekem ezért megcsinálom a húgomra eső házimunkát is, hogy neki könnyebb legyen. A tesómat viszont magán kívül senki nem érdekli. Nem tisztel se engem se anyut. Olyanokat mond nekem, hogy: k*ss, lehord minden csúnyának, k*rv*nak(nem is indokoltan). Ha csinosan öltozök fel(múltkor egy csipkés felső miatt) azt mondta, úgy, hogy én nem szoktam beszólni az öltözködésére, csak dicsérni ha tetszik. Szóval azt mondta, hogy engem megfognak b*szn*, meg, hogy vagyok felöltözve. Próbálom nevelni, hogy ha kedves velem akkor ha elkér valamit odaadom. Mikor hazajövök a suliból egyből keres valamit amiért belémköthet mindennap. Én esetleg egy hónapba 2x-3x szólok anyának, hogy mit csinál és akkor ő egy kalap alá vesz minket és rám is dühös pedig nem is én veszekszek a tesómmal hanem fordítva. Én nem akarom, hogy anya azt higyje bosszantani akarom, csak olyankor már nagyon felgyűlik bennem. És hozzá nem lehet nyúlni de a másik tesónkat ő bármikor megüti. Ha néha valami házimunkát mondok neki, hogy csinálja már meg akkor mindig az a válasz, hogy azt mindig ő csinálja, pedig egyáltalán nem. Anya sokszor mondja, hogy nem szeret itthon lenni velünk mert a balhé van csak. De én szeretnék vele lenni de a problémás tesóm nem érdekli anya mit gondol nem változtatna. Mindent kiad parancsba, esetleg 2 percig normális mikor elszedne valamit, ha nemet mondok akkor meg lehord. Mit tehetnék? Nagyon elvagyok keseredve ez megy már vagy 2 éve. Bocsi, hogy hosszú lett de kérlek segítsetek! Megakarom menteni tőle anyut és az udegeimet!
2013. jún. 4. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Keverjl le neki két büdös pofont,és hidd el, nem fog tovább b*sztatni!
2013. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Húzd ki a számítógépét és rakd el valahova. Hidd el használni fog.
2013. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Próbáljátok megbeszélni hármasban/ négyesben ha van apukád is ( mindenki hallgassa meg a másik észrevételeit)

Egy nagy családi lélekkiöntős beszélgetés sokszor segíteni szokott... De életlenül se folyamodj erőszakhoz! (Csak ha nagyon indokolt, legutolsó esetben)

2013. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Azt tudom én is tanácsolni mint az előző. Tartsatok egy naaagy családi lelkizést, lehet nem fogja érdekelni mert hát ez gyerekes meg minden, de próbáld lenyugtatni. Lehet az is, hogy rossz társaságban van. Ismeritek a barátait?

Amúgy meg valószínűleg kinövi. 12-13 évesen én is pont ilyen voltam, és most legszívesebben adnék az akkori magamnak két nagy pofont. :)

2013. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én sohasem voltam ilyen, de a tesóm (13 lesz) néha így viselkedik. Egy szobában lakom vele, így viszonylag kijövök vele, szeretem, meg minden, de a múltkor belemondtam a szemébe, hogy gyűlölöm. (persze ez nem igaz.) Elgondolkodott rajta, és azóta kevesebbet veszekszünk.
2013. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kitalálom ő a legkisebb. Általában ez mind családban így van hogy a legkisebb azt képzeli hogy ő a világ közepe... Hát idővel változni fog - jobb esetben - próbálj hatni rá illetve ha a szép szó nem használ jöhet a Makarenkói pofon ...
2013. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk is hasonló eset történt.Van egy 12 éves öcsém(ő a legkisebb a családban)és velem még azt is megcsinálta hogy összekarmolta magát és azt állította hogy én csináltam,folyton azzal fenyegetett hogy felhívja az anyámat ha hozzá merek élni akkor meg én vagyok a hibás.Én próbáltam beszélni vele,de ismét megfenyegetett.Elegem lett és úgy döntöttem elmondom anyámnak az egészet(piszkál,kitalál dolgokat).És ha tényleg ilyen jól kijössz az anyukáddal,talán te is megfogod vel értetni hogy milyen is a hugod valójában.
2013. jún. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!