Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém gyökeresen megváltozott...

Öcsém gyökeresen megváltozott mert gazdag lett! Mit tegyek, hogy újra ugyanolyan legyen a kapcsolatunk mint régen?

Figyelt kérdés

Öcsém már az egyetemi évei alatt elkezdett vállalkozni. Ebből mára iszonyatos vagyon lett. Többszörös milliárdos. Pár éve volt egy Népszabadság kiadvány a leggazdagabb 30 év alatti Magyarokról, azon a listán nagyon az élen volt. Évről-évre fent van a "nagy" listán amiben a 150 leggazdagabb Magyar ember van. Minden évben egyre jobb helyen.

Eközben viszont egy teljesen más ember lett. Mintha az emberi érzéseinek a jó része eltűnt volna. Hideg, számító, távolságtartó, ellenséges. Nincs benne semmi empátia. Más emberek problémái teljesen hidegen hagyják. Úgy érzi, hogy ő különb, felsőrendűbb másoknál. Nem segít másoknak, nem jótékonykodni.

Nem keresi a családját. Ha mi erőltetnék vele a kapcsolatot szerintem akár évekig felénk se nézne.

Nem is nagyon lehet már vele beszélgetni. Csak magával meg a pénzel van elfoglalva. Érződik rajta, hogy mindent és mindenki mást nagy ívben letoj.

Régen viszont egyáltalán nem volt ilyen. Épp az említett dolgok ellentéte volt. Egy kedves, segítőkész srác volt akivel bármiről lehetett beszélgetni. Akinek kiönthette az embernek a szívét. Aki mindig segített akárcsak azzal, hogy meghallgat. Most meg...


Van még rá bármi esély, hogy visszakapom az öcsémet vagy már örökre ilyen marad?

Tudok bármit tenni azért, hogy javuljon a helyzet?

Egyáltalán szerintetek mitől változhatott meg ennyire? Minden gazdag ilyen?


2013. jún. 17. 18:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos így van. Ez a helyzet sok embert segfejjé tesz. Lehet mi is ilyenné válnánk ilyen helyzetben...
2013. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból kérdezem.

Nem lehet hogy a családotok nagyon ráakaszkodott, hogy pénzt akartak belőle kiszedni? Hogy bármi gondjuk volt tőle várták a segítséget és elege lett mert úgy is csak a pénze kell? Akár ilyen szituációt is el tudok képzelni.

2013. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Na igen, ha van pénze az embernek, akkor hatalom kerül a kezébe, mert ma már így működik már nagyon régóta, így persze azthiszi ő a vagány és a többiek pedig nála alsóbb rendűek.

Ez főleg a politikusokra igaz.

Persze vannak kivételek, vannak olyan emberek akiknek rengeeg pénzük van de nem öltenek semmire, hanem csak arra hogy meglegyen minden alap ami kellhet a boldogságukhoz és a pénz amiből életük végéig elvannak nyugodtan, de ilyen emberből szinte alig vannak világszinte, mert sokan ilyenkor "nagyok" lesznek és mindent megtesznek azért hogy tiszteljék őket, és még több pénzük legyen és vagy magányosan halnak meg, vagy hazug házasságban ahol szó szerint csak kifizetik a nőt hogy mellettük legyen és cserébe egy nem túl őszinte mosolyt adjon és ennyi.

Öcséd maximum akkor változik meg ha el bukja a vagyonát, de ilyen hozzá állás mellett nem fog labdába rúgni.

Én nem vagyok gazdag, nem isakarok az lenni mert félek hogy én is ilyen leszek. Nekem annyi pénzem van most 28 évesen amiből megélek, képes lennék eltartani belőle a párom ha nem lenne munkája és ha valami itthon elromlik, vagy ha sürgősen kell a pénz akkor aggodalom nélkül tudjak mihez nyúlni. De nyilván nem új autóval járok, csak van egy családi autó, meg egy kis autó amit a párom használt mindkettő 10 évnél öregebb és használtan lettek megvéve. Sokáig dolgoztam külföldön most itthon vagyok egy cégnél ahol az egyik üzletüket vezetem, megkeresek annyit amennyiből megélek, eltartom a páromat, persze ő is dolgozik de az ő fizetése megy a gyereknek, meg költ magára, persze odafigyelünk mindig hogy ha gáz lenne akkor legyenek tartalékaink azért.

Persze ha én jobban ráfeküdnék lehetnék én is milliomos, de én nem kockáztatok inkább, én biztosra megyek hogy ne legyen később se baj, és hogy a családom mellett lehessek életem végéig.

Az öcséd megváltozni nem fog, csak ha hirtelen lefog égni, de akkor is maximum könyörögni fog hogy gyárba tudjon majd dolgozni. Ez van, nincs mese, nem fog már változni :(

2013. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ha én jobban ráfeküdnék lehetnék én is milliomos, de én nem kockáztatok inkább, én biztosra megyek hogy ne legyen később se baj, és hogy a családom mellett lehessek életem végéig."


Hát ezen besírtam:)))

Ez kb ugyanaz mint mikor a hülyegyerek mondja az iskolában, hogy nem ostoba ő, lehetne mernők vagy orvos vagy bármi csak nem akar. Helyette inkább kimegy kapálni a fóliába mert neki az tetszik:)

2013. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igazat ír utolsó,kicsit kamut érzek én,inkább nem tudná az ember elképzelni,hogy gazdag legyen.

Tesód ilyen ,,Ewing"-os kész,üzletben nincsen érzelem el kell zárkózni minden érzéstől,előbb a haszon aztán az empátia.

A kérdező öccse tuti nem fog gyárba melózni azért ilyen bolondságot ne írjunk már,mert nem fog.

Mesélj azóta mizu vele?

2014. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!